Czy bezprzewodowy touchpad Logitech T650 będzie działał z Ubuntu?

19

Szukałem Google, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na to. Zastanawiam się nad skorzystaniem z bezprzewodowego touchpada Logitech T650 jako zamiennika mojej starej myszy. (Więcej informacji: link )

Urządzenie jest skierowane w stronę systemu Windows 8. Moje pytanie brzmi: czy to działa w systemie Ubuntu 12.10. A w szczególności, czy gesty multitouch będą działać?

    
zadawane mystblade9 17.12.2012, 11:56
źródło

6 odpowiedzi

20

Od 19 lutego 2014 r. nastąpiła nowa aktualizacja oprogramowania układowego w witrynie Logitech, która usprawnia obsługę gestów pudełkowych dla tego touchpada. Proces aktualizacji oprogramowania wymaga okna Windows, ale po jego zakończeniu można używać touchpada w systemie Linux z ulepszonymi funkcjami bez dodatkowego oprogramowania.

Oto link: link

    
odpowiedział nestor 19.02.2014, 09:54
źródło
16

Właśnie kupiłem dziś t650 dzisiaj iz pomocą xev Udało mi się dowiedzieć, jak uzyskać wszystkie naciśnięcia przycisku. Nie próbowałem mapować żadnych przycisków do konkretnych funkcji, ale o ile mogę tu powiedzieć, są to domyślne mapowania. Do tej pory nie znalazłem rozwiązania polegającego na kliknięciu przycisku rejestrowania jako kliknięcia. : - (

Przycisk 1 (kliknięcie lewym przyciskiem myszy): Dzieje się to po naciśnięciu touchpada jednym lub dwoma palcami, tak aby naciśnięto lewą przednią i / lub przednią lewą stopkę. Wyjątkiem jest sytuacja, w której pojedynczy palec jest wciśnięty powyżej prawej stopy.

Przycisk 2 (kliknięcie prawym przyciskiem myszy): zdarza się, gdy touchpad ma palec umieszczony nad prawą stopą, a przednia stopa jest wciśnięta.

Przycisk 3 (kliknięcie środkowym przyciskiem): zdarza się to, jak w przypadku zdarzenia klikniętego lewym przyciskiem, ale 3 palce są używane do naciskania touchpada.

Przycisk 4 i amp; 5 (kółko przewijania): Przycisk 4 pojawia się, gdy dwa palce przesuwają się w górę po touchpadzie i przycisku 5, gdy dwa palce przesuwają się w dół.

Przycisk 6 i amp; 7: Przycisk 6 pojawia się, gdy dwa palce przesuwają się w lewo po touchpadzie i przycisku 7, gdy dwa palce przesuwają się w prawo.

Przycisk 8 i amp; 9: Przycisk 8 występuje, gdy trzy palce są przesunięte w lewo, a przycisk 9 pojawia się, gdy trzy palce są przesunięte w prawo.

Oczywiście przesuwanie palcem po touchpadzie przesuwa mysz na ekranie. Odkryłem również, że przesuwanie trzema palcami w górę po touchpadzie jest tym samym, co naciśnięcie klawisza super (Windows).

Tak właśnie znalazłem i mam nadzieję, że jest to przydatne dla każdego, kto używa t650.

Edytuj: zostało to zrobione niemal dosłownie z recenzji w serwisie Amazon .

    
odpowiedział fred.smalley 17.01.2013, 01:24
źródło
3

Używam T650 na Ubuntu 13.04 (tytuł) i odnaleziono kolejne gesty:

Te podstawowe funkcje działają domyślnie.

1.Mouse-left: kliknij touchpad.

2.Mouse-right: kliknij touchpad w prawym dolnym rogu.

3.Mouse-mid: Stuknij trzema palcami.

4. Przewijanie pionowe: Przesuń dwa palce w górę lub w dół.

5. Przewijanie w poziomie: Przesuń dwa palce w lewo lub w prawo.

6. Otwórz wyszukiwanie jedności (tak samo jak przycisk Super): Przesuń trzy palce w górę.

Następne gesty nie są domyślnie zdefiniowane. Możesz zdefiniować ich przykład jako "Skróty klawiszowe". Niestandardowy skrót klawiaturowy może być prawie wszystkim. Jeśli zrobisz to w ten sposób, wybierz skrót, który chcesz zdefiniować, zapytaj o "nowy akcelerator", a następnie wykonaj ruch.

Gest - Rozpoznawany przez system przycisk klawiatury.

7. Trzy palce przesuń w dół: Super + D

8. Jeden ruch palcem od lewej krawędzi: Ctrl + Super + Backspace

9. Jeden ruch palcem od górnej krawędzi: Ctrl + Super + TouchpadOff

10.One przesunięcie palcem od prawej krawędzi: Alt + Super + TouchpadOff

Następne gesty nie działają (jak w Windows 8):

Kliknij lewym przyciskiem myszy, jak Tap. Rozsuń lub ściśnij dwoma palcami (zoom). Trzy palce przesuń w lewo lub w prawo. Cztery palce przesuwają w górę lub w dół. Cztery palce przesuwają się w lewo lub w prawo.

Wydaje mi się, że to jeszcze całkiem użyteczny touchpad, nawet jeśli nie możesz używać wszystkich gestów, jak w Windows 8, dla którego został zaprojektowany. Konfiguracja tych dodatkowych gestów, które wymieniłem, nie jest zbyt łatwa.

    
odpowiedział PeltiBox 25.07.2013, 12:35
źródło
2

Dobra nowina i zła. Tak, działa na Linuksie, ale ponieważ Logitech T650 jest stworzony specjalnie dla Windowsa (chyba że czegoś mi brakowało) jest to właściwie bardzo ograniczone urządzenie (nie rozpoznaje "dotknięcia" itp.). Jak już wspomniano, ma kilka podstawowych gestów, takich jak przewijanie dwoma palcami i fwd / back dla przeglądarki.

Jeśli zamierzasz wydać pieniądze, (IMO), lepiej wydać je na gładziku Apple Magic. Tracisz wbudowaną ładowalną baterię, ale zyskujesz dużą liczbę funkcji.

    
odpowiedział Tim Kramer 30.12.2012, 05:19
źródło
2

Możesz znaleźć przydatne informacje pod tym adresem URL link

Tam możesz pracować nad tym, co działa, a co nie działa w tej chwili na Linuksie. Niektóre gesty działają, a kliknięcie mechaniczne również działa, ale klikanie przez tabulację na przykład nie działa.

    
odpowiedział TIIUNDER 04.01.2013, 13:24
źródło
1

Aby wszystko działało, może być konieczne uaktualnienie oprogramowania. Obejmuje on komputer z systemem Windows i nie jest niestety tak prosty, jak pobranie oprogramowania z witryny Logitech i zainstalowanie go, mimo że Logitech chce, abyś w to uwierzył.

Spędziłem kilka godzin próbując zrozumieć wszystko, ale w końcu znalazłem odpowiedź w wątku na forum pomocy technicznej firmy Logitech (odpowiedź AndyCalling na 03-29-2014 19:52).

Przy okazji, polecam używanie genialnego Solaar do zarządzania Unifying Receiver i podłączonymi urządzeniami.

    
odpowiedział decibyte 30.01.2015, 13:58
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów