Zapobiegaj automatycznemu ponownemu uruchamianiu po aktualizacji Ubuntu Core w dniu 16.xx

8

Zgodnie z dokumentacją tutaj , jeśli jest aktualizacja rdzenia, komputer automatycznie zaktualizuje, a następnie uruchom ponownie.

Chcę mieć automatyczne aktualizacje, ale nie chcę, aby komputer automatycznie się restartował. Czy jest jakiś sposób na zrobienie tego?

    
zadawane Magneon 15.02.2017, 03:00
źródło

2 odpowiedzi

1

Próbowałem wyśledzić kod źródłowy Snappy Ubuntu Core i najbliżej znajdowałem this , który ma zaakceptowaną odpowiedź, którą uważam za niedopuszczalną. Kod źródłowy wielu programistów chcących wyłączyć automatyczne aktualizacje może być w stanie osiągnąć cel podobny do twojego.

Drugim najlepszym rozwiązaniem dla nich, a być może i dla ciebie, jest znalezienie nazwy pliku binarnego, który dokonuje automatycznej aktualizacji. Powiedzmy, że na przykład nazywa się a . Zmień nazwę na b . Zastąp a prostym programem wyświetlającym "Hello World". Podczas rozruchu systemowego b w skryptach startowych.

Zasadniczo za każdym razem, gdy chcesz zaktualizować system operacyjny (lub "Sklep", jak chcesz go nazwać), po prostu zrestartuj komputer. Po aktualizacji ponownie uruchomi się ponownie. Przy drugim ponownym uruchomieniu, gdy zostanie wywołany b , pierwsze ponowne uruchomienie już zaktualizowało aplikacje (zwane "przyciąganiem"), aby drugie ponowne uruchomienie działało bez aktualizacji.

Za każdym razem, gdy Ubuntu spróbuje uruchomić aktualizacje automatyczne za plecami, po prostu uruchomi nowy program, który wypisze "Hello World" na /var/log/syslog .

Nie używam Raspberry Pi 2, więc nie mogę znaleźć nazwy programu do automatycznej aktualizacji, którego nazwę należy zmienić na "b". Mam nadzieję, że ktoś inny go używa i może podać nazwę.

    
odpowiedział WinEunuuchs2Unix 26.08.2017, 04:34
źródło
0

O ile mi wiadomo, nie ma sposobu, aby zapobiec lub pozwolić, aby system Ubuntu nie uruchamiał się ponownie po automatycznej aktualizacji.

Ale jako obejście możesz włączyć flagę rootpw w sudoers , aby uczynić sudo reboot , który wyzwoli na końcu aktualizacji (domyślam się), zapytaj o hasło root zamiast hasła użytkownika. otwórz go przez visudo

Defaults rootpw

Lub jeśli proces aktualizacji działa tak jak ten upgrade && reboot , na przykład poprosi cię o podanie hasła do polecenia części do aktualizacji i wykona następne polecenie z buforowanym hasłem. może być konieczne zresetowanie tego haka, aby ponownie poprosił o podanie hasła, gdy drugi restart ma być wyzwalany.

sudo -K

lub możesz ustawić parametr timestamp_timeout tak, aby sudo zadawało hasło dla każdego polecenia wywołującego sudo .

    
odpowiedział αғsнιη 25.08.2017, 19:19
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów