Nie można połączyć się z bezprzewodowym adhoc / hotspotem z Ubuntu 11.10

8

Mam następującą kartę bezprzewodową Intel Corporation Centrino Ultimate-N 6300 (wersja 35) Odkąd zainstalowałem Ubuntu 11.10, nie mogę połączyć się z siecią ad-hoc. Zakładam, że nie otrzymuje adresu IP. Ktoś, kto ma ten sam adapter sieci bezprzewodowej w obliczu tego problemu w systemie Ubuntu 11.10 (Shell)? To działało doskonale w Ubuntu 11.04.

    
zadawane Shrijit 25.11.2011, 14:33
źródło

2 odpowiedzi

1
 1. Upewnij się, że sieć połączeń jest dostępna na Twojej liście. Jeśli nie, wpisz te linie na terminalu:

   sudo rfkill unblock all
  

  Ten włącza twoją sieć bezprzewodową.

 2. Edytuj połączenie > Wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć i Edytuj. W sekcji IP spróbuj ręcznie dla adhoc. Na przykład:

    

  IP: 192.0.0.1
    maska sieci: 255.255.255.0
    bramka: 0.0.0.0

  , a następnie połącz się z siecią ad-hoc

odpowiedział jamariya raju 20.02.2012, 06:12
źródło
1

Spróbuj tego: Przejdź do połączeń sieciowych - > Bezprzewodowy wybierz sieć, z którą chcesz się połączyć wybierz edycję- > ustawienia ipv6- > zignoruj

Uwaga techniczna:  Możemy korzystać z naszego adaptera Wi-Fi (NIC) w czterech trybach: zarządzanym, monitorującym, ad-hoc i Access Point (master).

Zarządzane: Jest to tryb domyślny. Pomaga nam łączyć się tylko z punktami dostępowymi. Więc jeśli jesteś podłączony do AP, oznacza to, że twoja karta jest w trybie zarządzania.

Monitor: W tym trybie nie łączysz się z żadną z sieci, ale po prostu łapiesz pakiety w powietrzu. Zwykle służy do hakowania haseł WiFi.

Ad-hoc: To jest jak połączenie P2P. Jeśli dwa urządzenia są połączone za pośrednictwem połączenia ad-hoc, oba urządzenia powinny być w trybie ad-hoc, w trybie zarządzanym nie można połączyć się z punktem dostępowym ad-hoc, ale tylko.

Punkt dostępu: w tym przypadku karta zachowuje się jak router / punkt dostępu. Potrzebujesz demona HostAP do utworzenia AP.

Teraz, jeśli nie możesz utworzyć połączenia ad-hoc, oznacza to, że twój sterownik nie obsługuje trybu ad-hoc, a zatem nie możesz połączyć się z siecią ad-hoc. Ale zawsze powinieneś być w stanie połączyć się z AP.

    
odpowiedział adnan kamili 04.01.2012, 23:50
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów