Jak mogę zatrzymać przechwytywanie przez Unity 2d klucza meta, gdy jestem w VirtualBox?

8

Ilekroć pracuję w systemie gościa Virtualbox i naciskam klawisz meta (aka winkey lub Mod4), otwiera się ogromne menu jedności.

Czy istnieje sposób na naprawienie tego zachowania?

    
zadawane tensai_cirno 09.11.2011, 13:58
źródło

3 odpowiedzi

1

Nadal nie działa, nawet w nowym profilu: /. Stworzyłem prostą łatkę, aby wyłączyć program uruchamiający jedność i wyłączyć podświetlanie menu na panelu po naciśnięciu Alt.

annoying_keys_unity_atile_2d.diff

Kroki, aby to zastosować:

  • cd $build_dir (dowolny pusty katalog)
  • apt-get source unity-2d
  • sudo apt-get build-dep unity-2d
  • wget https://raw.github.com/gist/1352470/eb9c736bd1041af4be04f0bafdd8e437c222ea15/annoying_keys_unity_2d.diff
  • patch -Np1 < annoying_keys_unity_2d.diff
  • cd unity-2d-4.12.0
  • dpkg-buildpackage -rfakeroot -b
  • cd ..
  • sudo dpkg -i ./*.deb
odpowiedział tensai_cirno 10.11.2011, 16:05
źródło
1

Niestety nie ma sposobu na przechwycenie klawisza Super podczas pracy w Virtual Box w trybie nie pełnoekranowym, ponieważ ten klucz nie jest wydany przez Unity.

Instalując compizconfig-settings-manager i uruchamiając ccsm możemy zdefiniować skróty klawiaturowe, aby pokazać elementy pulpitu jedności, nawet jeśli Unity2D działa.

  

Ostrzeżenie: ccsm może prowadzić do niepożądanych efektów, które mogą być trudne do przezwyciężenia i może pozostawiać Cię bez pulpitu (zobacz także to pytanie , aby uzyskać więcej informacji dodatkowych).

Przejdź do pulpitu > Ustawienia jedności i wybierz klucz skrótu, który chcesz zmienić na karcie Zachowanie .

Uwaga: wtyczka Unity nie nie musi być włączona, aby zmienić klawisze skrótu:

Kluczsterujący"wielką czarną kreską" to klawisz , aby wyświetlić program uruchamiający . W ten sposób można przypisać inną kombinację klawiszy na hoście i gościu, aby uniknąć tego, że oba są otwarte. Zauważ jednak, że nadal Super otworzy Dash na hoście podczas wybierania dowolnej kombinacji klawiszem Super (np. Ctrl + Super ) w gościu.

Możesz również wyłączyć skrót klawiaturowy stąd.

Ta procedura została przetestowana na maszynie wirtualnej z wersją 11.10. gdzie wyłączyliśmy przyspieszenie grafiki 3D w maszynie. Może nie działać tak samo na prawdziwym sprzęcie.

    
odpowiedział Takkat 09.11.2011, 20:45
źródło
0

OK ... moje pytanie związane z myślnikiem Unity 3d zostało zamknięte, ponieważ zostało oznaczone jako "dokładny" duplikat tego.

Czy jest łatka do zastosowania w Unity 3d? Ilekroć używam klawiszy "Alt-L", aby zablokować gościa systemu Windows, pulpit nawigacyjny jest podnoszony w tle, a moje hasło wpisywane jest w postaci czystego tekstu.

    
odpowiedział rimez 02.10.2012, 16:07
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów