Dlaczego Skype nie słyszy mnie?

8

Od momentu przejścia na Ubuntu 11.10 Skype nie wydaje się już mnie słyszeć. Nie chodzi o to, że przekazuje słabą jakość dźwięku, to po prostu cisza. Próbowałem wielokrotnie usługi echo123 i nic nie ma.

Sprawdziłem, czy moje ustawienia mikrofonu są poprawne: Sound Recorder działa dobrze, a Skype działa w trybie VM [Virtualmachine] (słychać mnie, ale dźwięk zacina się - prawdopodobnie problem z maszyną wirtualną).

Sprawdziłem ustawienia audio Skype: wszystkie opcje są ustawione na "Pulse Audio", jak zawsze i próbowałem z włączoną i wyłączoną automatyczną regulacją, ale bez radości.

Próbowałem też użyć miksera Alsa, aby upewnić się, że mikrofon nie jest wyciszony, ale wszystko wydaje się dobrze. Kiedy połączenie Skype jest połączone, głośność mikrofonu pojawia się w menu audio w Unity, więc zakładam, że Skype działa dobrze, cokolwiek to jest.

Skype zawsze pracował dla mnie, od lat (od 8.10 może?). Jakieś pomysły, dlaczego teraz mogą być nieszczęśliwe?

    
zadawane ams 14.11.2011, 11:49
źródło

2 odpowiedzi

2

Rozwiązano: Zainstalowałem pavucontrol (zgodnie z zaleceniami tutaj ) i odkrył, że Skype został podłączony do "Monitora wewnętrznego stereofonicznego dźwięku analogowego" zamiast samego "Wewnętrznego audio analogowego stereo".

Dane wejściowe zostały łatwo przełączone w ramach tego narzędzia, a Skype działa jeszcze raz. Teraz mam nadzieję, że zmiana będzie trwała.

    
odpowiedział ams 16.11.2011, 22:01
źródło
0

Gdy jesteś w ustawieniach dźwięku, pasek się wypełnia, tak jak działa mikrofon? Jeśli tak, spróbuj odinstalować skype update ubuntu w terminalu i ponownie zainstalować skype. I powinieneś spróbować zobaczyć, czy inna osoba słyszy cię na skype.

    
odpowiedział GiacomO 14.11.2011, 17:01
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów