Jak wyłączyć dźwięk uruchamiania komputera Mac?

8

Dźwięk "bong", który robią Maca podczas uruchamiania, jest bardzo denerwujący. Mimo że służą one jako potwierdzenie POST, wolałbym, aby nie ostrzegał wszystkich w pokoju.

Są sposoby na wyciszenie lub wyłączenie dźwięku w OS X, ale to nie jest coś, do czego mam obecnie dostęp, ani też nie chcę go instalować.

Czy jest coś, co mogę zrobić?

Macbook 2006

    
zadawane Alexand3rS 23.10.2011, 10:17
źródło

3 odpowiedzi

1

Właśnie o tym pomyślałem. Zrobiłem trochę badań na ten temat i nie znalazłem nic konkretnego, ale myślę, że można go wyłączyć za pomocą menadżera rozruchu rEFit.

Mam rEFit na moim iMacu, który można przełączać pomiędzy OSX i Windows 7 i ma wiele narzędzi do wyboru opcji startowych i partycjonowania. Myślę, że możesz to zrobić poprzez to, że używa EFI lub "BIOSu" bezpośrednio i powinieneś być w stanie zainstalować go poprzez Ubuntu zgodnie z witryną. Jeszcze trochę przeszukuję i przetestuję, czy mogę i edytuję swoją odpowiedź, ale na razie tutaj jest link do rEFit:

link

EDYCJA:

rEZnajdź, jak zasugerowano w komentarzach. rEFind jest obecnie zachowany:

link

    
odpowiedział Casey 12.08.2013, 22:38
źródło
1

Późna odpowiedź, ale:

  1. Uruchom ponownie za pomocą płyty instalacyjnej OSX lub Recovery HD

  2. Uruchom Terminal

  3. Wydaj polecenie:

    /usr/sbin/nvram SystemAudioVolume=%01
    
odpowiedział Håvard Pettersen 27.12.2015, 22:07
źródło
0

Zwykle na komputerze PC masz BIOS, ale na Apple masz ten EFI, który jest ich odpowiednikiem. Rozszerzalny interfejs oprogramowania układowego można otworzyć, naciskając klawisze Command-Option-O-F podczas uruchamiania. Jeśli nie ma możliwości wyłączenia dźwięku, cóż, niewiele więcej mogę zaoferować w zakresie pomocy. Powiedziałby, że problem jest związany ze sprzętem Mac z EFI, a nie z problemem Ubuntu.

    
odpowiedział freecode 12.08.2013, 21:20
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów