Jak przeszukiwać dconf dla kluczy lub wartości?

20

Załadowałem dconf-editor . Nie ma menu, ale odkryłem, że możesz nacisnąć Ctrl+F i wpisać szukany termin.

Nie wiem jednak, co Ctrl+F faktycznie wyszukuje. Kiedy wprowadzam termin (np. panel lub unity-greeter ), nie otrzymuję żadnych wyników.

Próbowałem również gsettings z linii poleceń, ale bez powodzenia, niezależnie od opcji, które wypróbowałem; Muszę robić to niepoprawnie.

Jak wyszukać określony klucz lub wartość w pliku dconf?

    
zadawane Paddy Landau 29.07.2012, 18:30
źródło

1 odpowiedź

24

Najpierw funkcja wyszukiwania w dconf-editor wyszukuje tylko te rzeczy, które są bezpośrednio widoczne na ekranie lub osiągalne przez przewijanie (zauważ, że pole wyszukiwania wygląda tak jak w innych aplikacjach, takich jak Nautilus).

Nie znam innego narzędzia graficznego, którego mógłbyś użyć. Więc prawdopodobnie musisz użyć narzędzia wiersza poleceń dconf (również z pakietu dconf-tools ).

Specjalnie do rekursywnego wyszukiwania całej bazy danych (łącznie z kluczami i wartościami) użyłbym tego polecenia:

dconf dump / | grep SEARCH-TERM

dump zasadniczo daje ci całą bazę danych w formacie "Windows-Ini-File". Do przeglądania bazy danych użyj dconf list /PATH .

Jak już wspomniano gsettings , równoważne polecenie wyszukiwania to:

gsettings list-recursively | grep SEARCH-TERM

Jednak może to nie być to, czego chcesz (dla wyszukiwania unity , daje to dla mnie zupełnie inne wyniki). Nie wiem, jaka baza danych jest tutaj używana.

Edytuj: Po przeczytaniu to pytanie , zauważyłem, że dconf pokazuje tylko te ustawienia, które faktycznie są ustawione w bazie danych, nie wszystkie możliwe ustawienia, takie jak dconf-editor . Najwyraźniej możesz użyć gsettings list-schemas , aby podać wszystkie możliwe ustawienia.

    
odpowiedział Philipp Wendler 06.08.2012, 20:11
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów