xbindkeys: Sprzeczny program

8

Mój problem polega na tym, że właśnie przeinstalowałem Ubuntu 13.04 i jak zwykle instaluję xbindkeys i skonfiguruję przycisk wyszukiwania jako środkowe kliknięcie, a kółko przewijania kliknie, aby skopiować / wkleić. Jednak działało, ale po ponownym uruchomieniu system się nie uruchomił. Próbowałem uruchomić ręcznie, ale nic, a xbindkeys -n pokazuje:

*** Warning *** Please verify that there is not another program running
which captures one of the keys captured by xbindkeys. It seems that there
is a conflict, and xbindkeys can't grab all the keys defined in its
configuration file.

Jak mogę się dowiedzieć, co jest w konflikcie z xbindkeys ? Wyłączyłem skrót klawiszowy Szukaj w Ustawieniach > Klawiatura , która działała ostatnio, ale tym razem jej nie pomaga.

    
zadawane cmalec 17.08.2013, 03:51
źródło

2 odpowiedzi

0

Jedyne rozwiązanie, które widzę, polega na zabijaniu procesów jeden po drugim i próbie uruchomienia xbindkeys -n za każdym razem. Wtedy będziesz w stanie wywnioskować, który proces zajmuje twoje kluczowe kombinacje. Aby zidentyfikować, które PIDy powinieneś zabić, spójrz na ps aufx|grep $(whoami) . Zacznij od oczywistych, a następnie kontynuuj z liśćmi, z wyjątkiem oczywiście aplikacji innych niż X (bash, mc itd.) I aplikacji terminalowej. Jeśli nie zabijesz aplikacji terminalowej, powinieneś móc kontynuować.

    
odpowiedział midenok 13.05.2015, 12:49
źródło
-1

Cytuj z Wiki pomocy dla społeczności - skróty klawiaturowe

  

Skróty funkcji laptopa

     

Wiele laptopów ma klawisze funkcyjne Fn , które możesz przytrzymać   aby uzyskać dostęp do większej liczby funkcji na klawiaturze laptopa. Lista tych   funkcje powinny być dostępne u producenta laptopa.

     

Skróty do wprowadzania tekstu

     

Jeśli chcesz mieć szybki dostęp do linii tekstu za pomocą klawisza skrótu,   na przykład, aby wpisać swój adres e-mail w formularzach, możesz użyć   %kod%. Xbindkeys ma narzędzie GUI umożliwiające łatwe ustawienia   skróty klawiszowe, ale pamiętaj, że jest to trochę bardziej skomplikowane niż   domyślny interfejs skrótów do Ubuntu.

     
 1. Zainstaluj xbindkeys :

  sudo apt-get install xbindkeys
  
 2.   
 3. Utwórz domyślny plik konfiguracyjny dla xbindkeys :

  xbindkeys --defaults > /home/your-user-name/.xbindkeysrc
  
 4.   
 5. Kiedy to zrobisz, zainstaluj xbindkeys , GUI dla xbindkeys-config :

  sudo apt-get install xbindkeys-config
  
 6.   
 7. Teraz narzędzie, które faktycznie "pisze":

  sudo apt-get install xvkbd
  
 8.   
 9. Po zainstalowaniu każdego z nich uruchom obie aplikacje, wywołując Uruchom   Aplikacja Alt + F2 :

  xbindkeys
  
 10.   
 11. i Alt + F2 :

  xbindkeys-config
  
 12.   

Aby utrzymać aktywne klawisze skrótu xbindkeys przy następnym uruchomieniu   komputer będziesz musiał dodać nową sesję, System > Preferencje >   Sesje . Wstaw polecenie xbindkeys do pola poleceń.

     

Powinieneś zobaczyć okno Xbindkeys Config . Rozpocząć od nowa   Klawisz skrótu. Hit Nowość w dolnym wierszu przycisków. Następnie użyj edycji   obszar w prawym górnym rogu. Nadaj skrótowi nazwę. Naciśnij przycisk GetKey   , aby ustawić naciśnięcie klawisza skrótu. Niektóre skróty klawiszowe mogą być w konflikcie   z innymi klawiszami skrótu w systemie (otworzy się okno lub kompilator   wtyczka zostanie aktywowana). Jeśli tak się stanie, wybierz inną kombinację   na przykład Ctrl + Alt + F na przykład.

     

Teraz uruchom polecenie, aby aktywować za pomocą tego skrótu w Akcji   pole. Może to być wszystko, ale pozwala na wprowadzenie linii   tekst do części GUI wpisz

xvkbd -xsendevent -text "myemail@server.com"
     

Przykład pokazuje adres e-mail, ale może to być dowolny wiersz tekstu. Teraz   naciśnij Zastosuj i przetestuj klawisz skrótu w polu Firefox, edytorze tekstu lub   w dowolnym miejscu, w którym można wprowadzić tekst. Pamiętaj, że przy użyciu Uruchom   Działanie nie będzie w stanie przetestować polecenia w xbindkeys ,   będziesz musiał przetestować go gdzieś indziej.

     

Zastępowanie klawiszy innymi klawiszami

     

Jeśli chcesz użyć xbindkeys-config , aby zastąpić określone klawisze   klawiatura, możesz złapać je xbindkeys , a następnie wyemitować nowe   naciśnięcia klawisza przy użyciu xbindkeys . Aby zainstalować xmacro , użyj:

sudo apt-get install xmacro
     

Po tym można znaleźć polecenia dla określonych naciśnięć klawiszy   zaczynając xmacro :

xmacrorec :0.0
     

Najpierw daj mu klucz, który pozwoli ci zamknąć aplikację, a następnie naciśnij   klucze, które chcesz znać kody. Po tym możesz ich użyć   kody w poleceniach, które powiesz xmacrorec do uruchomienia, na przykład:

xmacroplay-keys :0.0 KeyStr Next
     

zasymuluje naciśnięcie klawisza PageDown . Tak więc w moim xbindkeys następująca zawartość

"xmacroplay-keys :0.0 KeyStr Prior"
 XF86Back

"xmacroplay-keys :0.0 KeyStr Next"
 XF86Forward
     

zamieni przyciski Backward / Forward na ThinkPadzie T41 na klawisze PageDown i PageUp , i   nie będą już przeszkadzać w przeglądaniu, ponieważ przypadkowo je naciskałem    Do tyłu / Do przodu podczas przeglądania.

    
odpowiedział swift 08.01.2015, 06:55
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów