Windows dualny rozruch systemu Ubuntu - Udostępniaj pliki między systemami operacyjnymi

23

No cóż, mam netbooka, więc nie mogę grać w gry w systemie Windows, nie ma problemu. Ale dostaję nowy komputer stacjonarny z lepszym oprogramowaniem typu "hadware" i będę mógł uruchamiać najbardziej popularne gry i chcę mieć na nim system Windows, aby grać w gry i oprogramowanie niezgodne z ubuntu. Chcę również mieć Ubuntu, jako mój podstawowy system operacyjny, więc ustawię podwójny rozruch.

Na tym komputerze będę miał mały dysk SSD z systemem operacyjnym i drugim dyskiem (dysk twardy 500 GB) do przechowywania moich plików. Chcę uniknąć kopiowania plików z jednego systemu operacyjnego do drugiego za każdym razem, gdy pobierasz plik. Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sposób, aby oba systemy operacyjne używały tego dysku twardego do użytku domowego, np. Ustaw go jako NTFS i zmontuj go na /home , a także spraw, aby windows zapisywał pliki użytkownika, takie jak My Documents , My Videos i Downloads itd. na tej partycji?

    
zadawane Diego 30.11.2012, 00:57
źródło

2 odpowiedzi

25

Umieszczenie /home na partycji NTFS nie jest zalecane, ponieważ Linux nie może zachować praw własności i uprawnień na partycji NTFS.

Zalecam zachowanie / home w domyślnej partycji / na SSD i tworzenie sym połączeń z folderami z większością danych (Dokumenty, Muzyka, Obrazy, wideo itp.) na partycji "Pamięć" sformatowanego NTFS, zarówno system Ubuntu, jak i system Windows mogą czytać i zapisywać dane.

Ponieważ /home przechowuje również wszystkie twoje pliki konfiguracyjne, zachowanie /home na partycji / na dysku SSD pomaga zachować szybkość.

Szczegółowy opis: link

Po wykonaniu instrukcji w "Jak to zrobić" utwórz łącza sym takie jak:

 1. Otwórz Nautilus i usuń foldery, których nie będziesz używać / home / [user], takie jak Dokumenty itp. Powinieneś już mieć Dokumenty itp. W folderze Storage. (W Linuksie partycja to także folder).
 2. Przejdź do folderu Storage, a zobaczysz dokumenty itp. tam foldery.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder Dokument i wybierz polecenie Utwórz link . To będzie utwórz folder zwany "link do dokumentów".
 4. Podobnie, utwórz "Link do muzyki", "Link do obrazków" i wszystkie inne podfoldery w folderze Storage.
 5. Skopiuj te foldery "Link to ..." do folderu domowego /home/[user] .
 6. Na koniec kliknij prawym przyciskiem myszy "Link do dokumentów" i zmień jego nazwę "Dokumenty". Powtórz dla pozostałych linków.

Alternatywnie

Usuń foldery w / home / [user] jak poprzednio.

Otwórz terminal, naciskając Ctrl + Alt + T i wpisz

ln -s /media/storage/Documents /home/[user]/Documents
ln -s /media/storage/Downloads /home/[user]/Downloads
ln -s /media/storage/Public /home/[user]/Public
ln -s /media/storage/Pictures /home/[user]/Pictures
ln -s /media/storage/Music /home/[user]/Music
ln -s /media/storage/Videos /home/[user]/Videos

Mam nadzieję, że to pomoże

    
odpowiedział user68186 30.11.2012, 02:16
źródło
0

Postępowałem zgodnie z każdym krokiem podanym na Jak zharmonizować konfigurację podwójnego rozruchu dla systemu Windows i Ubuntu i która działała idealnie, tylko Nie mogłem wysyłać elementów na partycję NTFS do kosza.

Jeśli masz ten sam problem, po prostu dodaj opcje "uid = 1000" i "gid = 1000" do fstab, w wierszu dotyczącym partycji ntfs. Mój wygląda tak:

# storage mount 
UUID=3F4648C2710CF3A1 /media/storage/  ntfs-3g    auto,user,utf8,uid=1000,gid=1000,rw 0 0

Pełne kroki od zera to (podane przez YatriTrivedi z howtogeek.com i Manu Järvinen z jego blog )

1. Skonfiguruj nową tablicę partycji GPT na czystym dysku (z live ubuntu distro, używając gparted). Zaplanuj schemat partycji w podobny sposób:

 • Partycja systemowa EFI o wielkości co najmniej 100 MB, będzie mózgiem uruchamiania systemu
  • Twoja partycja Windows (NTFS)
  • Twoja partycja linuksowa (Ext4)
  • Duża partycja (lub drugi dysk twardy) do przechowywania plików (NTFS)
  • Mała partycja wymiany (SWAP)

Nie zapomnij o oznaczeniu swoich partycji dla wygody późniejszej.

Z mojego osobistego doświadczenia, jeśli planujesz grać w gry lub używać specjalistycznego oprogramowania w systemie Windows (Adobe Suite, ARCGIS, Autodesk i tym podobne), zaplanuj posiadanie co najmniej 100 GB na partycji Windows. Przy 150 GB i powyżej powinno być dobrze. Oprogramowanie Ubuntu jest znacznie mniej wymagające pod względem pojemności, więc możesz łatwo skonfigurować partycję Linuksową 50 do 75 GB w zależności od Twoich potrzeb.

2. sudo apt install ntfs-3g , aby Linux mógł obsługiwać system plików NTFS, który jest jedynym systemem, który może odczytać oba systemy.

3. sudo mkdir /media/storage lub dowolne inne miejsce, w którym chcesz wyświetlić partycję. Jeśli nie wiesz gdzie, po prostu skopiuj / wklej ten wiersz.

4. sudo cp /etc/fstab /etc/fstab.backup do utworzenia kopii zapasowej pliku fstab, który zawiera informacje o tym, co twój system powinien zrobić z partycjami dysku. Edycja fstab powie Linuxowi, aby poprawnie zamontował tę partycję przy każdym starcie, więc tworzenie kopii zapasowej jest zawsze przydatne, jeśli coś nie działa dobrze. sudo cp /etc/fstab.backup /etc/fstab , aby przywrócić kopię zapasową, jeśli to konieczne.

5. Musisz teraz znaleźć UUID swojej partycji, jest to unikalny identyfikator, który działa jak numer seryjny: sudo blkid . Wprowadź hasło, a następnie znajdź wiersz odpowiadający partycji magazynu. /dev/sda1: UUID=”23A87DBF64597DF1″ TYPE=”ntfs” /dev/sda2: UUID=”2479675e-2898-48c7-849f-132bb6d8f150″ TYPE=”ext4″ /dev/sda5: UUID=”66E53AEC54455DB2″ LABEL=”storage” TYPE=”ntfs” /dev/sda6: UUID=”05bbf608-87fa-4473-9774-cf4b2602d8d6″ TYPE=”swap”
W tym miejscu przydatne jest etykietowanie podczas początkowego formatowania. Skopiuj identyfikator UUID.

6. gksudo gedit /etc/fstab to spowoduje otwarcie fstab do edycji. Dodaj następujący wiersz na samym dole fstab i wklej swój UUID zamiast mój: # storage mount UUID=3F4648C2710CF3A1 /media/storage/ ntfs-3g auto,user,utf8,uid=1000,gid=1000,rw 0 0 Ustawienie uid = 1000 i gid = 1000 w jakiś sposób umożliwia wysyłanie twoich przedmiotów do kosza z Linuksa. Nie dotykaj niczego innego z fstab i upewnij się, że Twój identyfikator UUID jest poprawny.

7. Zapisz i uruchom ponownie (ważne).

I voilà, teraz powinieneś zauważyć, że masz "pamięć" pod menu miejsc. Następnie skonfiguruj podfoldery w systemie Linux i Windows tak, aby dokumenty itd. Były przechowywane na tej partycji!

    
odpowiedział Nat Azodnem 04.01.2018, 11:09
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów