Czy istnieje skrót do zaznaczania okien po lewej lub prawej stronie ekranu?

24

Ponieważ Compiz Grid nie jest obsługiwane w Ubuntu-2d, szukam alternatywy dla kafelkowych okien.

Ten film wideo pokazuje, że xfce4 i xfwm4 może przyciągnąć okna do części ekranu. Chciałbym to zrobić za pomocą skrótów klawiaturowych.

Mam już zainstalowane xfce4 i xfwm4 , ale nie widzę, który z nich na poniższej liście wykonuje zadanie:

Czy ktoś może ci pomóc?

    
zadawane SoftTimur 17.04.2012, 00:21
źródło

5 odpowiedzi

16

Po wyjęciu z pudełka, większość niekulchowych menedżerów i środowisk graficznych, takich jak XFCE / Xubuntu, nie ma obsługi kafelków.

Godny uwagi wyjątek w Compizie, który może być używany w większości środowisk graficznych, takich jak Xubuntu / Unity, ale nie Gnome-Shell.

Specjalnie dla Xubuntu, aby uzyskać wsparcie dla myszy, musisz skompilować lub zainstalować zmodyfikowany menedżer okien, taki jak ten Q & amp; A:

Automatycznie dopasuj rozmiar okien przy użyciu Xfce tak jak w gnome

Aby uzyskać wsparcie dla klawiatury bez compiz i bezkierunkowego menedżera okien, musisz być bardziej pomysłowy i kontrolować pozycję okna i rozmiar siebie - ta odpowiedź daje ci to rozwiązanie.

Jednakże, aby uzyskać najlepszą obsługę kafelkowania, powinieneś użyć dedykowanego menedżera okien kafelkowych, takiego jak Awesome.

Układanie klawiatury

Podstawowy skrypt python na starterze pozwala kontrolować okna, takie jak przesuwanie ich w lewo lub dobrze.

Lekko zmodyfikowałem to, aby pracować z XFCE / Xubuntu i umożliwić instalację w wersji 11.10 lub 12.04. Można to łatwo dostosować do innych DE, takich jak jedność-2d

Twórz skróty klawiaturowe - przykład jest poniżej:

Wywołujesz skrypt stiler.py z następującymi parametrami:

  • left - ustaw bieżące okno po lewej stronie ekranu.
  • right - wstawianie bieżącego okna po prawej stronie ekranu.
  • pionowy - wszystkie okna są pionowe
  • poziomy - wszystkie okna są poziome w poziomie
  • cycle - przestawiaj okna cyklicznie i obracaj pomiędzy tymi oknami
  • prev - przenieś fokus do poprzedniego okna
  • następny - przenieś fokus do następnego okna
  • maxim - zmaksymalizuj bieżące okno

Kilka przykładów:

okna cyklu

płytka w pionie

do zainstalowania

sudo add-apt-repository ppa:fossfreedom/xfwm4
sudo apt-get update
sudo apt-get install stiler
    
odpowiedział fossfreedom 18.04.2012, 22:16
źródło
6

Xubuntu LTS 16.04 ma możliwość domyślnego zaznaczania okien za pomocą myszy. Złap okno za pomocą myszy i przesuń je do góry, dołu, lewego, prawego, prawego górnego rogu, lewego górnego, prawego dolnego lub lewego dolnego rogu.

Jeśli chcesz użyć swojej klawiatury, musisz skonfigurować skróty w Window Manager , jak pokazuje poniższy zrzut ekranu:

Odpowiedziałem na to stare pytanie, ponieważ jako początkujący Xubuntu również szukałem tej funkcji i nie mogłem jej znaleźć na początku.

    
odpowiedział fliegenpilzmann 17.04.2017, 16:55
źródło
5

Mam więcej szczęścia z programem quicktile. Użyj go w ten sam sposób, utwórz skróty do polecenia.

link

    
odpowiedział Stephen 15.08.2012, 09:54
źródło
2

W tym filmie opis zawiera xfwm4-tiling . Więc nie chodzi tylko o XFCE (i xfwm). To dodatkowy pakiet. wyszukiwanie apt-cache nie znajduje go, więc nie ma go w repozytoriach Ubuntu. Opis filmu mówi również, że używa Arch Linux i odnosi się do AUR, które są repozytoriami Arch.

Jeśli nie chcesz dowiedzieć się, jak go skompilować i używać w Ubuntu, lub znaleźć kogoś, kto już to zrobił (może jest PPA), jeśli chcesz, aby to zachowanie było ustawione, prawdopodobnie będziesz musiał przełączyć się z xfwm na inny Menedżer okien obsługujący kafelkowanie.

Powyżej w komentarzach ktoś wspomniał, że mógłbyś zajrzeć do "Niesamowitego" (ale później skasował ten komentarz). Wspomniałem, że możesz używać Awesome w XFCE. Prawdopodobnie łatwiej jest korzystać z aplikacji XFCE w Awesome niż na odwrót. Jeśli zainstalujesz awesome za pomocą apt-get, znajdziesz niesamowitą sesję w graficznym menedżerze logowania (lightdm).

Następnie możesz skonfigurować automatyczne uruchamianie różnych aplikacji XFCE, takich jak xfce4-power-manager (ważne dla funkcji zarządzania energią, takich jak wstrzymywanie i wyłączanie przy niskim poziomie naładowania baterii), xfsettingsd (demon, który zapewnia niektóre, ale nie wszystkie, ustawienia XFCE są wykonywane, takie jak ustawienia wyświetlania i motywy gtk), xfce4-panel (możesz użyć panelu, do którego jesteś przyzwyczajony), xfce4-volumed (demona woluminu xfce), itd. Awesome nie obsługuje kompozycji, ale możesz uzyskać to przez autostartowanie xcompmgr . Jest wiele informacji online o tym, jak uruchomić te rzeczy w Awesome, w tym w innych miejscach na tej stronie.

Oto podstawowy samouczek dotyczący korzystania z aplikacji Awesome.

Jeśli chcesz uruchomić Awesome w XFCE, nie jest to trudne, ale Awesome wymaga rekonfiguracji, aby działał poprawnie z panelem XFCE; Nie wiem, jakie to łatwe (domyślam się, że nie jest to trudne, ale w każdym przypadku jest to inwestycja czasowa).

    
odpowiedział Chan-Ho Suh 18.04.2012, 02:12
źródło
0

Po prostu Naciśnij i przytrzymaj klawisz super, a otrzymasz najbardziej przydatne skróty w ubuntu, jak pokazano na rysunku.

    
odpowiedział Sagar Gupta 25.02.2016, 11:22
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów