Wybór między konfiguracją maszyny wirtualnej lub konfiguracji podwójnego rozruchu

23

Chciałbym skonfigurować komputer do uruchamiania ubuntu przez większość czasu, ale także uruchomić XP dla konkretnych aplikacji i testów. W przeszłości musiałbym po prostu skonfigurować podwójną maszynę rozruchową, a następnie uruchomić ponownie i uruchomić system Windows XP w razie potrzeby.

Jednakże, ponieważ maszyna ma wiele rdzeni i znaczną pamięć, myślę, że mogę używać hipernadzorców Virtual Box, Xen lub VMWare. Myślę o uczynieniu z Ubuntu wirtualnej maszyny wirtualnej i posiadaniu XP jako wirtualnej maszyny wirtualnej. Byłoby to szczególnie miłe dla testowania / debugowania / programowania, ponieważ możliwe jest jednoczesne uruchamianie aplikacji w obu systemach operacyjnych. Nigdy wcześniej nie konfigurowałem maszyny wirtualnej i myślę, że zadając poniższe pytania, mogę uniknąć prób i błędów.

Zasadniczo muszę zdecydować, czy podwójny rozruch lub konfiguracja maszyny wirtualnej jest bardziej odpowiedni dla tego, co chcę zrobić.

Oto moje pytania:

  1. Nie zawsze muszę mieć uruchomione XP. Czy hiperwizory pozwalają mi na wyłączenie maszyny wirtualnej gościa, aby wirtualna maszyna wirtualna mogła natychmiast wykorzystać wszystkie zasoby pamięci i procesora? Kiedy następnie wywołaję maszynę wirtualną gościa, czy łatwo jest określić, ile pamięci i innych zasobów jest przez nią wykorzystywanych? Idealnie, chciałbym wstępnie skonfigurować to z góry, a następnie wyłączyć maszynę wirtualną gościa, nie myśląc o tym.

  2. Czy jest możliwe lub wskazane, aby system operacyjny był 64-bitowy, a system-gość 32-bitowy? Alternatywnie, jeśli obie maszyny wirtualne są 32-bitowe i mam 8G pamięci RAM, czy hiperwizor może zapewnić obsługę każdej maszyny wirtualnej przy użyciu 4 G pamięci RAM, gdy są one uruchomione jednocześnie?

  3. Które hiperwizory są najlepsze w przypadku takich konfiguracji, jakie opisałem?

zadawane Angelo 08.05.2012, 16:06
źródło

4 odpowiedzi

16

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​dobrym pomysłem jest uruchomienie rzadziej używanego systemu operacyjnego na maszynie wirtualnej. Zapobiega to ponownemu uruchomieniu i umożliwia łatwą wymianę danych między obydwoma światami. Z reguły powinniśmy mieć system operacyjny, w którym pracujemy najbardziej jako system operacyjny dla systemu gościa, którego często nie używamy.

Z mojej strony mogę mówić tylko o Virtual Box, ponieważ mam bardzo małe doświadczenie z innymi rozwiązaniami. Jednak Virtual Box jest stabilny, bezpłatny i dostępny na różnych platformach. Polecam.

Wady i zalety maszyny wirtualnej są podsumowane w tę odpowiedź , więc nie będę ich tu powtarzać.

Tylko jedna rzecz: jeśli tworzysz oprogramowanie, może ci się wydawać, że błąd pojawia się tylko w wirtualnej maszynie.

Aby odpowiedzieć na pytania:

  1. Tak, możesz po prostu zamknąć system gościa, aby wszystkie zasoby powróciły do ​​hosta. Możesz nawet zapisać stan maszyny, aby kontynuować pracę po jej obudzeniu.

  2. Architektura tak naprawdę nie ma znaczenia. Uruchamiam zarówno 64-bitowe komputery, jak i 32-bitowe komputery na 64-bitowym hoście. Czują to samo. Jeśli twój procesor oferuje wirtualizację (najprawdopodobniej to robi), możesz nawet uruchomić 64-bitowych gości na 32-bitowym hoście.

  3. To zależy od bardzo konkretnych potrzeb, w których jedno lub drugie rozwiązanie może być w tej chwili lepsze - nie możemy tak naprawdę zalecić wszystkich aspektów. Takie rzeczy prawdopodobnie również ulegną zmianie w czasie.

Wypróbuj, to nie jest takie skomplikowane, a obsługa Virtual Box jest znakomita.

Oto przykład użycia pamięci z maszyn Virtual Box:

Lewa strona to

  • 64-bitowy system Ubuntu 11.10 na dwurdzeniowym procesorze AMD, 2 użytkowników zalogowało się z wykorzystaniem pamięci 2,3 GiB przez różne aplikacje.
  • Jedna 32-bitowa pamięć RAM systemu operacyjnego Windows XP.
  • Druga 32-bitowa pamięć RAM systemu operacyjnego Windows XP.

Maszyna wirtualna 1 GiB zostaje wysłana, aby zamknąć na pozycji 1 , maszyna wirtualna 4 GiB została wysłana, by zamknąć na pozycji 2 .

Dalsze zwiększanie rozmiarów pamięci maszyn wirtualnych doprowadziło do szerokiego użycia wymiany, która spowodowała, że ​​system prawie nie odpowiadał. Uruchomienie 2 maszyn wirtualnych z 4 GiB nie było tutaj dozwolone w moim systemie (8 GiB). Jeden z komputerów został następnie zamknięty z menedżera Virtual Box.

    
odpowiedział Takkat 08.05.2012, 17:30
źródło
5

Dzięki Virtualbox możesz nawet dodać link do wirtualnej maszyny XP na swoim pulpicie lub między aplikacją, aby uruchomić go w mgnieniu oka, a także możesz łatwo przełączać się między gościem a hostem.

Zamykając gościa, gospodarz odzyskuje natychmiast swoje zasoby, ponieważ maszyny wirtualne są do systemu jak aplikacja. Nawet jeśli uruchomisz maszynę wirtualną, jeśli nie użyje ona całego zaprojektowanego do tego celu, zostanie ona dynamicznie przekazana hostowi. Przykład: jeśli masz w sumie 8 GB pamięci RAM, to ustawiasz ilość pamięci RAM na 4 GB na swoim gościu, ale w swoich procesach używasz tylko 2 GB hosta będzie miał dostęp do 6 GB pamięci RAM.

W rzeczywistości bardzo łatwo jest ustawić pamięć i inne zasoby na maszynie wirtualnej i będą one pamiętane przy każdym uruchomieniu maszyny wirtualnej.

Nie ma problemu z uruchomieniem 32-bitowego gościa na 64-bitowym hoście, robię to każdego dnia.

Możesz nawet uruchomić 32-bitowego gościa na 32-bitowym hoście, co absolutnie nie stanowi problemu.

  

Alternatywnie, jeśli obie maszyny wirtualne są 32-bitowe i mam 8G pamięci RAM, można   Hypervisor udostępnia każdą maszynę wirtualną z 4G pamięci RAM, gdy są uruchomione   jednocześnie?

Naprawdę nie rozumiem tego pytania, ale jeśli masz w sumie 8 GB pamięci RAM, możesz poświęcić tylko połowę (4 GB) na swoje maszyny wirtualne, jeśli chcesz uruchomić wiele maszyn wirtualnych w tym samym czasie musieliście podzielić 4 GB na ile maszyn wirtualnych chcecie uruchomić.

Ponieważ jesteś pierwszym odliczającym, mogę zaproponować ci użycie wirtualnej skrzynki VM, która jest dobra także dla zaawansowanych użytkowników, dzięki czemu możesz jej używać. Jest on dostępny w oficjalnym repozytorium przez terminal:

  

sudo apt-get install virtualbox

lub po prostu sprawdź to w Centrum oprogramowania Ubuntu.

To przychodzi do ciebie z bardzo przyjaznym dla użytkownika interfejsem i łatwymi kreatorami krok po kroku do robienia rzeczy.

Z przyjemnością pomogę w konfiguracji maszyny wirtualnej, jeśli jej potrzebujesz.

    
odpowiedział neonboy 08.05.2012, 17:21
źródło
2

Odpowiedzi: A1: Tak, VirtualBox pozwoli emulować DOWOLNY rodzaj komputera, który chcesz (o ile spełnia on specyfikacje sprzętu), Możesz nawet emulować maszynę 64-bitową na komputerze 32-bitowym. Tak więc za każdym razem, gdy uruchomisz maszynę wirtualną, zajmie ona pamięć ustawioną i przestrzeń VD, do której ją wprowadziłeś. Nawet jeśli maszyna wirtualna nie używa całej podanej pamięci, wciąż jest tam pusta pamięć, której nie może używać komputer hosta. Jeśli masz wystarczająco dużą moc obliczeniową, możesz nawet emulować karty innych procesorów itp., Ale nie ma to większego sensu i nie możesz go tak łatwo monitorować. A z grubsza ze względu na to, jak wydajna jest wirtualna skrzynka (oprócz rzeczy z pamięcią), sprawdza ona przy pierwszym uruchomieniu (i dowolnym czasie po określeniu), dla których sterowniki i rzeczy, które musi mieć po uruchomieniu, i próbuje mieć je "wstępnie załadowane" przy każdym uruchomieniu, więc wyjdzie z szybszym rozruchu też.

A2: Tak i bardzo łatwo, ale gdybyś miał dwie maszyny wirtualne, z których każda zabiera połowę pamięci, nadal będziesz musiał mieć około 50-100 MB pamięci RAM dla wirtualnej skrzynki i hosta, który będzie działał w tle. Więc około 3,75 GB na każdy ...

A3: Kiedy mówisz, że hipernadzorcy masz na myśli Host lub VMWare vs VirtualBox, ponieważ prosta odpowiedź to VMWare jest przestarzała, a VirtualBox jest stabilny. Musisz więc zdecydować się na awarię i błędy, ale szybką maszynę VMWare lub wydajną i stabilną, ale nadal zajmuje trochę pamięci podczas uruchamiania VirtualBox ... Wolę VirtualBox, ale wiele innych z nie tak dobrze sprzętem, jak korzystać z VMWare. ... Ty decydujesz, chociaż sugeruję używanie Ubuntu z OpenBoxem, jeśli chcesz, jako minimalne procesy uruchomione za każdym razem, gdy robisz dual-VM ...

    
odpowiedział TenorB 08.05.2012, 17:16
źródło
2

Jeśli nie musisz wykonywać zadań graficznych na gościu, maszyna wirtualna będzie działać poprawnie. Zauważyłem, że Virtual Box jest bardzo łatwy w konfiguracji dla tego, co próbujesz zrobić. W razie potrzeby możesz załadować i rozładować gościa. Możesz łatwo skonfigurować użycie pamięci i dostosować ilość pamięci przydzielonej gościowi. Najlepiej jest, jeśli używasz 64-bitowego hosta z ponad 3 GB pamięci na hoście. Jeśli używasz XP jako gościa, najprawdopodobniej będzie to 32-bitowy gość, który działa świetnie.

Wszystkie trzy menedżery VM są świetne. Xen jest głównie konfigurowany za pomocą wiersza poleceń. Jest naprawdę potężny, ale może być trochę zniechęcający. VMware nie jest open source, jeśli ma to dla ciebie znaczenie. Virtual Box działa świetnie i jest łatwy do skonfigurowania. Niektóre funkcje wymagają opatentowanego pakietu dodatków, ale zazwyczaj nie są obowiązkowe.

Jedyne, o czym chciałbym cię ostrzec, to początkowy rozmiar dysku. To jest naprawdę trudne do zmiany rozmiaru partycji wirtualnej po początkowej konfiguracji. Zaleciłbym, aby był trochę większy, niż ci się wydaje.

W skrócie, maszyny wirtualne mogą być świetne. Jest to zdecydowanie wygodniejsze niż podwójne uruchamianie.

Powodzenia!

    
odpowiedział Chris 08.05.2012, 21:02
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów