Xlib: brak "GLX" na wyświetlaczu ": 0". Asus k53s

0

Miałem wszystko działa poprawnie, używam wielu programów graficznych OpenGL, na przykład pymol, mgltools, vmd, ballview, rasmol itp.

Wszystkie z nich dają błąd:

Xlib:  extension "GLX" missing on display ":0". 

i nie można zainicjować.

Mam i7 asus k53 z nvidia gforce

Potrzebuję ich do wykonania mojej pracy. Próbowałem naprawić umblebee i po prostu usunąć wszystkie sterowniki nvidia lub wycofać. Nie wiem, dlaczego one działały, a następnie przestały działać, ale zauważyłem nową konsolę nvidia w mu, która, jak zakładam, polegała na włączaniu automatycznych kanałów nvidii itp.? Grałem też z Xorgiem, jednak nie mam pojęcia, które ustawienia są prawidłowe. Ponadto wyświetlacz jest w 50% czasu nie rozpoznany teraz? Po prostu daje geeic 640x480 i muszę się zalogować 10 razy, aby przywrócić normalne ustawienia. Kiedy próbuję ustawić ją ręcznie, nie ma innych ustawień dozwolonych w menu ustawień, a zmiany terminala są ustawiane ponownie za każdym razem, gdy się wylogowuję?

    
zadawane Steve 09.07.2012, 21:13
źródło

1 odpowiedź

1

Całkowite wyłączenie procesora graficznego Nvidia, a następnie zainstalowanie trzmiela plus biblioteki mes i glx i gl zadziałało, jednak teraz mam układ GPU, który jest bezużyteczny. Tak więc, jeśli ktoś ma poprawkę, która pozwala na użycie GPU, nawet w przypadku innych aplikacji, takich jak akcelerowane przez GPU oprogramowanie (CUDA lub OpenCL) lub niektóre aplikacje oparte na grafice. W przeciwnym razie nie ma sensu nawet mieć Gforce na PC, kiedy wszystko wydaje się działać idealnie z oprogramowaniem ATI, a teraz synaptyczne dostępne nagłówki openCL, itp. ...

    
odpowiedział Steve 10.07.2012, 09:22
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów