Ekran gaśnie, podczas gdy VLC odtwarza filmy w Kubuntu

8

Kiedy odtwarzam film na VLC, ekran wyłącza się po 10 minutach. Zwykłem uruchamiać Ubuntu i tak się nie stało.

    
zadawane sashoalm 08.02.2012, 11:25
źródło

6 odpowiedzi

6

Jest kilka ustawień, które należy sprawdzić w VLC:
1) Narzędzia - > Preferencje - > Pokaż wszystko - > Wideo - > Wyłącz wygaszacz ekranu
2) Narzędzia - > Preferencje - > Pokaż wszystko - > Zaawansowane - > Wstrzymaj demona zarządzania energią podczas odtwarzania
Jeśli obie opcje są zaznaczone, możesz wypróbować prosty skrypt opakowania, który wyłącza tryby monitorowania, które zostaną wyłączone, wstrzymane lub puste przed wywołaniem VLC:

#!/bin/bash

#Disable modes
/usr/bin/xset -dpms &
/usr/bin/xset s off &

#Open VLC
/usr/bin/vlc "$@"

#Re-enable modes
/usr/bin/xset dpms
/usr/bin/xset s on
exit
    
odpowiedział Denis 08.02.2012, 12:19
źródło
2

Dla mnie rozwiązaniem było uzyskanie dostępu do Ustawień systemu jako root przez naciśnięcie Alt + F2 , aby otworzyć okno dialogowe uruchamiania u góry ekranu i uruchomić

kdesudo systemsettings

następnie przejdź do "Wyświetl i monitoruj", aby przejść do ekranu wyboru "Wygaszacz ekranu" i odznacz pole wyboru "Automatycznie rozpocznij po:", a następnie kliknij "Zastosuj". Z jakiegoś powodu wydaje się, że ustawienie wygaszacza ekranu jest aktywne na koncie roota w różnych wersjach Kubuntu (prawdopodobnie także w Ubuntu, ponieważ widziałem posty dla użytkowników Ubuntu, którzy również doświadczają tego problemu). Działanie to zadziałało po tym, jak najpierw wypróbowałem proponowane opcje wyłączania zarządzania zasilaniem ekranu i wyłączania wygaszacza ekranu na moim koncie użytkownika. Nie testowałem, aby sprawdzić, czy problem powraca po ponownym włączeniu tych elementów, ale jak wskazałem przy wyłączonych elementach, nie ma już problemu z pustym ekranem podczas oglądania filmów z VLC.

    
odpowiedział bartman2589 27.06.2012, 09:38
źródło
0

Czy próbowałeś wyłączyć "Oszczędzanie energii ekranu" z zarządzania zasilaniem?

Ustawienia systemu > (Sprzęt) Zarządzanie energią > Profile mocy

Trochęstarsze: link

    
odpowiedział user26687 08.02.2012, 12:19
źródło
0

Istnieje osobne ustawienie w systemie / ustawieniach / monitorze wyświetlacza, który jest niezależny od ustawień zarządzania energią. Po prostu idź tam i wyłącz wygaszacz ekranu. To zajmie się twoim problemem.

    
odpowiedział alex 26.12.2012, 15:48
źródło
0

Może również pomóc uruchomić vlc z opcją "--init". Możesz umieścić tę opcję w wierszu uruchamiania VLC, edytując menu uruchamiania programu KickOff: /usr/bin/vlc --inhibit %U , które działa na Debianie Wheezy 7.8.0 vlc wersja 2.0.6 Dwukrotnie (2.0.6-0-gbe9623c)

    
odpowiedział frank67 22.02.2015, 13:55
źródło
0

Możesz zainstalować narzędzie takie jak Caffeine :

Kofeina

Caffeine to aplet systemowy, który pozwala użytkownikowi tymczasowo hamować zarówno wygaszacz ekranu, jak i tryb oszczędzania energii podczas snu, po prostu klikając na niego.

Może to być przydatne na przykład podczas oglądania długich filmów flash lub grania niektórych pełnoekranowych gier, które same nie hamują wygaszacza ekranu. Kofeinę można ustawić tak, aby automatycznie włączała się, gdy uruchomiona jest dowolna aplikacja użytkownika.

Więcej informacji na stronie: link

Kroki instalacji:

sudo add-apt-repository ppa:caffeine-developers/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install caffeine
    
odpowiedział snoop 30.09.2015, 06:35
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów