Czy istnieje symulator VHDL?

8

Miałem trochę pracy z FPGA w Windowsie, ale teraz chcę zmienić platformę na Linux. Szukam XHDL IDE zamiast Xilinx?

    
zadawane Kesco 03.05.2012, 09:36
źródło

3 odpowiedzi

6

Istnieje duża różnica między środowiskiem IDE (środowisko programistyczne) a symulatorem. IDE może pochodzić bez wbudowanego symulatora, a symulator może pochodzić bez GUI.

Jeśli szukasz symulatora , tutaj jest lista darmowych symulatorów VHDL z linkami do pobrania. Większość symulatorów również działa na Linuksie.

    
odpowiedział Philippe 20.08.2012, 14:39
źródło
2

'Altera Quartus 2'. . .to, czego szukasz. . jest tak potężny

    
odpowiedział Cali C.C. 05.05.2012, 16:58
źródło
0

Historycznie inżynierowie byli głównie w domu w środowisku Windows, a także często płacili za środowisko pracy. Może to stanowić wyjaśnienie, dlaczego nie widzimy więcej IDE Open Source dla rozwoju FPGA. Wraz ze wzrostem możliwości układów FPGA i tendencją do uruchamiania na nich Linuksa ma to oczywiście wpływ również na platformy programistyczne. Dlatego też bardzo dziękuję za to pytanie, które pomaga na ich własny sposób poszerzyć bazę użytkowników Linuksa FPGA.

W przypadku projektów o normalnej wielkości, kiedy twój kod może być rozsądnie edytowany za pomocą zwykłych edytorów tekstu, mam ochotę powiedzieć, że Debian / Ubuntu Linux jako całość jest już całkowicie bezpłatnym (jak w mowie i piwie) zintegrowanym środowisku programistycznym: Pipeline yosys została spakowana, abyś naprawdę uzyskał kod źródłowy Verilog na FPGA z ukośnikiem, patrz link . Na stronie link pojawia się rodzący się adres Yoys dla Yosys, który zgłasza się na ochotnika do pakietu, jeśli otrzymam pomoc w testowaniu.

W sidenote, potok yosys działa we wszystkich archiwach Linuksa. Na szczególną uwagę zasługują ARM i wszystkie małe urządzenia, takie jak Raspberry Pi.

    
odpowiedział smoe 03.07.2017, 17:20
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów