Jak uruchomić narzędzie Disk Utility w terminalu za pomocą linii komandowej?

20

Przede wszystkim muszę powiedzieć, że w przeszłości z powodzeniem korzystałem z Disk Utility, dlatego mogłem zmienić nazwy moich partycji.

Ale wczoraj widziałem, że moje partycje nie są montowane, więc użyłem Menedżera urządzeń pamięci masowej, aby automatycznie montować je podczas uruchamiania. To był sukces, ale widziałem, że partycje są oznaczone jako sda1 i sda7, nie tak jak początkowo. Więc chciałem otworzyć ponownie Disk Utility, aby zmienić ich nazwę.

Problem polega na tym, że niezależnie od tego, ile razy próbuję otworzyć aplikację, po prostu wcale się nie uruchamia! Nie wiem, dlaczego to robi, jak już powiedziałem, mogłem go bardzo dobrze wykorzystać w przeszłości. Nie wiem, czy ten "brak reakcji" aplikacji jest wynikiem działań, które opisałem wcześniej, czy jest czymś innym.

Ale myślę o próbie uruchomienia Narzędzia dyskowego w terminalu. Może zmusię go do uruchomienia i rozwiązania problemu z etykietowaniem. Czy masz jakieś pomysły?

    
zadawane Cristiana Nicolae 20.04.2013, 15:48
źródło

2 odpowiedzi

28

Aplikacja "Uyteczność dysku" została zmieniona w nowszych wersjach. Stąd polecenie terminalu do wywoływania jest następujące:

Dla > = 12.10

gnome-disks

Dla wcześniejszych wersji, w tym 12.04:

palimpsest

Zmiana nazwy partycji można również wykonać za pomocą narzędzia wiersza poleceń (nie trzeba instalować i uruchamiać gparted):

Zwróć uwagę, że nazwa urządzenia i partycji /sda , resp. /sda1 ... /sdaX i /sdb /sdc .. nie zależą od etykiety dysku, ale są numerami urządzeń wewnętrznych, w zależności od układu partycji, załącznika portu SATA, systemu BIOS. Aby uniknąć nieporozumień, dysponujemy unikalnym identyfikatorem UUID dla każdego dysku, aby go odpowiednio zamontować. W razie potrzeby można to zastąpić etykietą.

odpowiedział Takkat 20.04.2013, 17:32
źródło
3

Jako alternatywę dla narzędzia dyskowego możesz użyć Gparted. To najlepsze narzędzie do partycjonowania i zarządzania nimi.

, aby zainstalować gparted na komputerze typu

sudo apt-get install gparted

w twoim terminalu.

    
odpowiedział rɑːdʒɑ 20.04.2013, 17:26
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów