Jak odwrócić kolory bieżącego okna w powłoce gnoma?

21

Nie podoba mi się to, że większość witryn używa czarnej czcionki na białym tle do swoich witryn, ponieważ robi się dla mnie zbyt męczące.

W dniach 11.04, używając Gnome2 z kompizją, istniała funkcja Negatywna, która negowałaby zawartość dowolnego okna, czyniąc tło czarnym, a czcionka białym. O wiele łatwiej dla mnie w oczach.

Jednak od 11.10, używając powłoki gnoma z mruczeniem, nie mam pojęcia, czy jest coś podobnego.

Stąd moje pytanie: Jak negować aktualnie aktywne okno w powłoce gnoma?

Nie interesują mnie alternatywne metody, np. style użytkownika. Zdaję sobie sprawę z ich istnienia, ale o wiele łatwiej jest po prostu odwrócić ekran po uderzeniu klawisza skrótu. Chcę również, aby rozwiązanie było niezależne od aplikacji. Ponieważ od czasu do czasu chciałbym odwrócić libre-office lub inną jaskrawo białą aplikację.

    
zadawane k0pernikus 28.08.2012, 17:40
źródło

4 odpowiedzi

20

Aby odwrócić cały ekran, możesz użyć programu xcalib :

xcalib -invert -alter

Na stronie podręcznika xcalib

  

xcalib ładuje 'znacznik vcgt' profili ICC do serwera X za pomocą          XVidMode Extension w celu skalibrowania wyświetlacza.

Oznacza to, że nie zależy to od używanego kompu.

Możesz zainstalować go używając sudo apt-get install xcalib . Aby uczynić go bardziej wygodnym, przypisz skrót klawiaturowy otwierający ustawienia Keyboard .

Tam przejdź do skrótów. Dodaj niestandardowy skrót, naciskając przycisk plus, dodaj nazwę i polecenie. Domyślnie zostanie wyłączone, więc przypisz skrót, klikając Disabled i wykonaj pożądany skrót, np. meta + i

Przed:

Po uruchomieniu xcalib -invert -alter (zmapowany do <meta-i> :

Ponowne naciśnięcie powoduje powrót do normalnego, nie odwróconego ekranu.

    
odpowiedział Marco 07.09.2012, 11:25
źródło
7

Częściowe rozwiązanie

Być może możesz użyć wysokiego / odwróconego kontrastu, który neguje okna. Chociaż nie działa to w przypadku stron internetowych przeglądarki (można w tym celu używać rozwiązań specyficznych dla przeglądarki), zazwyczaj działa w aplikacjach komputerowych.

Przejdź do Dostępu uniwersalnego i wybierz opcję Wysoka / odwrotna w przypadku kontrastu. Możesz mieć biały tekst na czarnym tle. Chociaż przyznaję, że to nie jest najlepsze rozwiązanie, powinno ci to nieco pomóc, jeśli jesteś zdesperowany.

Uniemożliwianie okien lub ekranu jest niestety funkcją Compiz . Jeśli się nie mylę, gnome-shell używa Mutter jako menedżer okien i Mutter obecnie nie ma żadnej funkcji, która pozwala użytkownikom negować okna.

Powodem, dla którego udało ci się ustawić okno negatywne w wersji 11.04 lub wcześniejszej, było używanie klasycznego środowiska GNOME, które najwyraźniej używało Metacity lub Compiz jako menedżera okien.

Jeśli naprawdę chcesz, aby twoje okna były negatywne, zdecydowanie zachęcam cię do korzystania z Unity, ponieważ używa ona Compiz i może być łatwo skonfigurowana, aby twoje bieżące okno było negatywne.

Możesz też użyć gnome-classic w 11.10 i włączyć Compiz w gnome-classic.

odpowiedział jokerdino 03.09.2012, 03:23
źródło
4

Jeśli nie chcesz pisać rozszerzenia Gnome-Shell, nie jest to możliwe.

To zależy również od tego, czy Clutter jest w stanie obsługiwać tę funkcję. Możesz przeczytać o pisaniu rozszerzeń Gnome-Shell tutaj:

link

    
odpowiedział RolandiXor 05.09.2012, 05:30
źródło
0

To jest piękne pytanie, które zadawałem sobie wielokrotnie od czasu gnome2.

Oto rozszerzenie gnome, które pozwala na cieniowanie nieaktywnych okien. Sztuką jest aktywowanie innego okna podczas czytania w zacienionym. link

Btw: redshift to także świetne narzędzie do zachowania spokoju w oczach.

Edytuj: Teraz utworzyłem własne pierwsze rozszerzenie. Cieniuje cały pulpit za pomocą kliknięcia przycisku panelu. Po przewinięciu przycisku jasność można dostosować. Nazywa się "Dim Desktop 70" i jest dostępny pod linkiem

    
odpowiedział domih 24.10.2016, 15:14
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów