Jak w pełni uruchomić Ubuntu w initramfs?

8

Mam maszynę z 10 GB pamięci RAM i chciałbym uruchomić na niej Ubuntu (również Debian jest w porządku, jeśli jest to łatwiejsze), w pełni w pamięci RAM: uruchamiam ze skompresowanego obrazu na dysku flash USB , który jest nieskompresowany do pamięci RAM, a następnie mogę usunąć dysk z gniazda USB i używać systemu tylko z pamięcią RAM, bez stałego dysku.

Ilekroć wprowadzam jakieś zmiany, które chcę trwale, włożyłem dysk flash z powrotem do gniazda USB (prawdopodobnie nie tego samego, co użyłem początkowo do rozruchu, ponieważ chciałbym zachować wiele wersji dysku flash do rozruchu ) i uruchom polecenie, które zapisze bieżący stan w skompresowanym obrazie na dysku.

Jak mogę to ustawić?

    
zadawane miernik 04.11.2010, 13:59
źródło

2 odpowiedzi

8

Nie można tego zrobić za pomocą płyty CD z systemem Ubuntu, nie utrzymując dysku USB przez cały czas. Jednak biorąc pod uwagę, że masz wystarczającą ilość pamięci RAM, możesz użyć opcji toram casper, aby skopiować zawartość płyty CD na komputer do pamięci (używając tmpfs).

Kreator dysków startowych dostaniesz tam większość drogi. Tylko pamiętaj, aby użyć opcji "zapisano w zarezerwowanej dodatkowej przestrzeni". Następnie edytuj syslinux/txt.cfg w wynikowym dysku USB i umieść toram tuż przed -- w każdej linii append , z wyjątkiem tej dla "Sprawdź CD pod kątem wad."

    
odpowiedział Evan 04.11.2010, 15:44
źródło
0

Czy nie robisz tego już na żywo? Używam finnix , który jest oparty na Debianie, wiele do utrzymania, może startować z CD (lub USB), załadować się całkowicie do RAM i zwolnij gniazdo CD do użycia.

    
odpowiedział Mr Shunz 04.11.2010, 15:08
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów