Zamontowane udziały NFS przerywają wyłączanie?

8

Używam NFS do udostępniania multimediów wszystkim moim plikom w mojej sieci. Jednak w 10.10, gdy udział jest zamontowany moje maszyny nie mogą się wyłączyć, wydają się tam siedzieć. Kiedy nie montuję udziałów NFS, maszyny wyłączają się normalnie. Oto odpowiednia zawartość mojego /etc/fstab .

 192.168.1.115:/home/jorge /home/jorge/Stuff nfs rw,hard,intr,fsc

Obecnie używam cachefilesd do cache my NFS udziały , jednak pojawia się ten sam problem z lub bez niego. Serwer zawsze działa i obsługuje akcje.

Jak mogę debugować, gdzie jest problem? Wygląda na to, że mogę wyłączać się tylko przez cykliczne przełączanie skrzynek.

    
zadawane Jorge Castro 13.10.2010, 04:17
źródło

3 odpowiedzi

5

Czy twój serwer NFS nadal działa po zamknięciu twojego komputera? Jeśli tak, to wydaje się, że jest to błąd w porządku zamykania systemu w 10.10; interfejs sieciowy wciąż musi być podniesiony, aby odmontować NFS.

Nie używam jeszcze 10.10, więc nie mogę potwierdzić, czy tak jest. Ale jako zastawka, możesz spróbować zrobić miękki wierzch zamiast twardego. Soft mounty pozwalają na przekroczenie limitu czasu żądań NFS. Ale lepiej się zsynchronizuj, zanim zamkniesz system!

    
odpowiedział Chris Jester-Young 13.10.2010, 05:33
źródło
3

heh. autopromocja, ale ostatnio napisałem skrypt basha, który może ci pomóc w tym scenariuszu. skrypt bash idzie w /etc/NetworkManager/dispatcher.d/ i rozwiązuje kilka dziwactw, które znalazłem w NFS, szczególnie w kwestiach związanych z uruchamianiem / zamykaniem systemu.

link

skrypt montuje / odmontowuje udział sieciowy (naprawdę zrobi to, co chcesz zrobić w sieci connect / disconnect), ale jest to zależne od sieci (w ten sposób nie będzie montowania / odmontowywania, jeśli zasób nie jest dostępny ). Będziesz musiał wykonać zapytanie do tabel arp dla routerów mac, lub po prostu spojrzeć na naklejki ruterów.

druga wskazówka dotycząca używania tego, jeśli zdecydujesz się na jego implementację, to upewnij się, że dodasz noauto do swojego fstaba, aby nie było automatycznie montowane podczas uruchamiania / zamykania ...

dodanie noauto do fstab, a następnie ręczne zamontowanie / odmontowanie napędu w razie potrzeby jest kolejną potencjalną szybką naprawą tego

fyi: Jestem dogfoodingiem i miałem zero problemów w tym podejściu. jeśli zdecydujesz się na adopcję i napotkasz problemy, proszę daj mi znać.

    
odpowiedział nathwill 13.10.2010, 06:00
źródło
0

Miałem ten sam problem z dyskami nfs, które uniemożliwiały mi wyłączenie. Mogłem użyć polecenia Magiczne SysRq Alt + SysRq + R + S + E + I + U + O do wyłączenia. Możesz uzyskać więcej informacji o Magic SysRq z tego wątku forów na temat systemu Ubuntu .

    
odpowiedział Kevin von Horn 29.11.2011, 05:54
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów