Jak zmusić okna Nautilus do przeciągania i upuszczania? [Zamknięte]

9

Kiedy przeciągasz i upuszczasz folder z nautilusem, musisz ostrożnie ustawić oba okna na niepokrywających się obszarach ekranu, w przeciwnym razie wybranie jednego folderu spowoduje przesunięcie okien do przodu i ukrycie drugiego.

W systemie Windows spowoduje to przyklejenie okna explorer.exe do tyłu i umożliwi przeciągnięcie i upuszczenie folderu. Przypuszczam, że wykryje długie kliknięcie, aby zdecydować, czy okno ma być umieszczone z przodu.

Czy to możliwe z Ubuntu?

Teraz wiem, że Nautilus ma teraz podzielone panele przez naciśnięcie F3, ale to nie jest przydatne. W większości przypadków otwierasz folder, W KTÓRYM postanawiasz skopiować. Z podzielonym panelem musisz zdecydować, NASTĘPNIE rozdzielić panel i przejść do właściwego folderu.

    
zadawane e-satis 03.08.2010, 08:14
źródło

5 odpowiedzi

5

Podczas przeciągania przytrzymaj mysz nad ikoną paska zadań okna Nautilus, a zostanie ona podniesiona do góry, aby można było w niej umieszczać pliki.

    
odpowiedział Marius Gedminas 03.08.2010, 11:38
źródło
1

Jeśli przeciągniesz w dół na pasek zadań, okno zostanie podniesione, abyś mógł z niego skorzystać. Możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek okna lub pozycję paska zadań okna, do którego chcesz przeciągnąć, i wybrać opcję "Zawsze na wierzchu".

    
odpowiedział snostorm 03.08.2010, 15:15
źródło
1

Cóż, teraz, kiedy Unity jest domyślnym pulpitem w Ubuntu, nie ma już sposobu, aby to zrobić, ponieważ nie ma paska zadań. Zgłoszono błędy w celu rozwiązania tego problemu (na przykład https://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=76672), ale programiści GNOME najwyraźniej postanowili po prostu zignorować problem (ten błąd został zgłoszony w .. 2002!).

Szkoda, nie ma łatwego przeciągania i upuszczania między oknami Nautilus dla użytkowników Ubuntu Natty ...

    
odpowiedział user14597 19.04.2011, 19:35
źródło
1

Jak wspomniano w innych odpowiedziach, możesz przeciągnąć plik na pasek zadań, a okno zostanie podniesione, ale nie jest to jedyne rozwiązanie twojego problemu.

Możesz również użyć bardziej ogólnego rozwiązania: możesz ustawić auto raise window w ustawieniach menedżera okien, które można znaleźć w system -> preferences -> windows . Ustawiając limit czasu dla auto-raise , wystarczy przesunąć kursor myszy nad określone okna, aby je podnieść.

Jest to wygodna funkcja, gdy połączysz ją z opcją focus follows mouse . Możesz łatwo przełączyć się z aplikacji na aplikację, przesuwając kursor myszy do innej aplikacji.

Oczywiście, to zmusza cię do dostosowania się do innego sposobu działania, ale czego nie robi?!

    
odpowiedział Ressu 03.08.2010, 15:30
źródło
0

Myślę, że teraz jest łatwiej w Jedności. Przeciągnij i upuść na pasku jedności (po lewej). Działa również dla wielu okien. Przeciągnij plik na ikonę - jeśli jest wiele okien, będą one wyświetlane w widoku expo - i upuść tam, gdzie chcesz.

    
odpowiedział shantanu 06.05.2011, 22:31
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów