Jak mogę ustalić hasło sudo?

7

Jakie jest domyślne hasło sudo ? Odwiedzam niektóre fora, mówi, że domyślne hasło to hasło, ale to nie działa, jak mogę ustalić hasło?

    
zadawane genz 18.05.2013, 12:43
źródło

5 odpowiedzi

15

Nie ma domyślnego hasła dla sudo . Hasło, które jest zadawane, to to samo hasło, które ustawiłeś podczas instalacji Ubuntu - tego, którego używasz do logowania.

    
odpowiedział Mitch 18.05.2013, 12:50
źródło
8

Sudo pyta o hasło użytkownika, z którym jest wywołane. W twoim przypadku hasło, o którym mowa, jest hasłem użytkownika genz , stąd jest napisane [sudo] password for genz:

    
odpowiedział grimpitch 18.05.2013, 12:51
źródło
5

Jak zostało wskazane przez inne odpowiedzi, nie ma domyślnego hasła sudo . Kiedy zainstalowałeś Ubuntu, zostałeś poproszony o podanie hasła, które jest tym, czego potrzebujesz.

Komputer nie przechowuje hasła w żadnym miejscu poza wartością skrótu utworzoną z niego; kiedy wpisujesz hasło, obliczana jest wartość skrótu, która jest porównywana z hashem zapisanym z poprawnego hasła.

To bardzo utrudnia znalezienie hasła.

Jeśli utraciłeś hasło, możesz je zresetować. Zobacz To pytanie

Jak zresetować utracone hasło administracyjne?

    
odpowiedział Warren Hill 18.05.2013, 13:45
źródło
5

Domyślnie konto root jest wyłączone, dlatego nie ma dla niego hasła.

Jeśli chcesz uruchomić polecenie z uprawnieniami roota, po prostu przedrostkiem "sudo", poprosi cię o podanie hasła do konta, na którym jesteś zalogowany (nie konta root). Zakładając, że konto jest administratorem, oczywiście.

Jeśli chcesz podnieść całą sesję poleceń do uprawnień roota, wpisz "sudo su", ale nadal musisz wpisać hasło do swojego konta.

    
odpowiedział Tom Ballard 15.06.2013, 20:45
źródło
0

Sudo password to hasło, które umieszczasz w instalacji hasła użytkownika ubuntu / yours, jeśli nie masz hasła, po prostu kliknij enter. To bardzo prawdopodobne, że musisz być administratorem, aby używać sudo.

Przepraszamy za pisownię

    
odpowiedział MarcVal123 18.05.2013, 13:05
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów