Odzyskaj klucz produktu Windows 8 z płyty głównej

7

Mój nowy laptop został fabrycznie zainstalowany w systemie Windows 8. Naiwny, tak jak ja, właśnie sformatowałem dysk twardy i zainstalowałem starą, starą wersję Ubuntu. Teraz chcę ponownie zainstalować system Windows 8 dla podwójnego rozruchu, ale nie mam płyty DVD i muszę pobrać wersję ISO, która wymaga klucza produktu. Ten klucz nie znajduje się z tyłu laptopa, ale gdzieś na płycie głównej.

Czy jest jakiś sposób na odzyskanie klucza produktu z płyty głównej za pomocą Ubuntu?

    
zadawane Gregor Weber 27.12.2012, 11:18
źródło

4 odpowiedzi

13

Zazwyczaj producenci OEM wstępnie zainstalowali klucz elektronicznie na pamięci ROM. Windows to zidentyfikuje i automatycznie aktywuje twoją instalację. Zwykle nie musisz znać tego kodu. Jednak może zobaczyć jakiś ślad za pomocą

sudo dmidecode

wymienione jako OEM-specific Type s, zakodowane / zaszyfrowane, co może je pomieścić. Główni producenci OEM, tacy jak HP i Dell, używają tego. Zapytaj na stronach Windows, aby uzyskać więcej informacji; to jest złe miejsce. Jedyny szczegół, jaki pamiętam, to fakt, że potrzebna jest wersja OEM dysku instalacyjnego systemu Windows (np. Niedetalicznego).

    
odpowiedział gertvdijk 27.12.2012, 11:44
źródło
16

Innym sposobem, który nie wymaga przejrzenia przez masę wyjściową, jest:

sudo acpidump -b -t MSDM | dd bs=1 skip=56 2>/dev/null;echo

acpidump zrzuca tabelę (domyślnie w formacie hexdump), ale opcje -b nakazują jej wyprowadzenie nieprzetworzonych danych. Ponieważ potrzebujemy tylko ostatniej części tabeli, wyprowadzamy wyjście do dd, ale pomijamy niepotrzebne śmieci. Na końcu dodaj na końcu echo, aby było przyjazne dla terminala = D

acpidump -t MSDM również zadziała, ale klucz jest przełamany na wielu liniach, przez co trudno go skopiować.

Zaktualizuj dzięki Lekensteyn:

Nowe wersje acpidump dostarczone z Ubuntu działają inaczej niż opisano powyżej. Flaga -b powoduje, że acpidump zapisuje do pliku we wszystkich okolicznościach, więc alternatywną metodą jest użycie polecenia

sudo tail -c+57 /sys/firmware/acpi/tables/MSDM

Prawidłowy instalator systemu Windows 8 powinien automatycznie wykryć klucz w interfejsie ACPI i kontynuować instalację za pomocą wbudowanego klucza.

Należy jednak zauważyć, że użyłem tej metody, aby spróbować zainstalować Win8 w maszynie wirtualnej, używając mojego własnego klucza produktu, ale automatycznie dezaktywowało się, mówiąc, że klucz produktu był w użyciu. Tak więc jest to mało przydatne w całej rzeczywistości. Ponieważ klucze OEM Win8 zostały zaprojektowane tak, aby były powiązane z tym konkretnym komputerem, uderzysz w ceglaną ścianę, jeśli poprosisz firmę Microsoft o wyrejestrowanie klucza, aby można było go użyć w maszynie wirtualnej, nie mówiąc o innym komputerze.

Jedynym sposobem, w jaki możesz użyć klucza, jest to, że nigdy wcześniej nie uruchomiłeś systemu Win8 lub nie byłeś podłączony do sieci. Mimo to, jeśli Twoja maszyna wirtualna / nowy może kiedykolwiek połączyć się z siecią, automatycznie zarejestruje klucz, co uniemożliwi korzystanie z instalacji.

    
odpowiedział Chuck R 13.08.2013, 23:39
źródło
6
 sudo tail -c+57 /sys/firmware/acpi/tables/MSDM

To sprawiło, że mam klucz produktu mojego OEM Windows 8 na laptopie MSI.

    
odpowiedział ViliusK 01.05.2015, 09:33
źródło
3

Możesz użyć tego kodu, który działa równie dobrze, jeśli te powyżej nie działają dla ciebie lub po prostu chcesz zobaczyć wyjście szesnastkowe z kluczem. Jest podobny do bless hex edytora binarnego. Windows będzie miał swój klucz w zwykłym formacie HAN50-0L00M-4D31T-CR4ZY. 5 liter lub cyfr w 5 grupach.

$ ls /sys/firmware/acpi/tables
$ sudo hd /sys/firmware/acpi/tables/MSDM

00000000 ha ns oo lo oe at es ap pl le sa uc ef or li fe |Key in area|
00000010 cu si ca nb ro ha ms am cu si ca nb ro ha ms am |In key area|
00000020 it sj us ho wz ir ol lz it sj us ho wz ir ol lz |Area in key|
00000000 ha ns oo lo oe at es ap pl le sa uc ef or li fe |It is 5 x 5|
00000010 cu si ca nb ro ha ms am cu si ca nb ro ha ms am |Key in area|
00000020 it sj us ho wz ir ol lz it sj us ho wz ir ol lz |In key area|
00000050 ha ns oo lo ow az he re              |Area in key|
00000055                          |It is 5 x 5|

Uruchomienie następującego polecenia spowoduje zrzucenie klucza produktu w jego standardowym formacie Microsoft.

sudo hexdump -s 56 -e '"MSDM key: " /29 "%s\n"' /sys/firmware/acpi/tables/MSDM
    
odpowiedział hansooloo 09.08.2015, 08:31
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów