Jakie oprogramowanie jest dostępne do de-fragmentacji systemów plików Ubuntu?

7

Chciałbym defragmentować Ubuntu; jednak nie mogę znaleźć oprogramowania, które można pobrać. Co jest dostępne?

    
zadawane Ronald Coleman 25.01.2013, 22:16
źródło

2 odpowiedzi

16

Nie ma dobrego sposobu na defragmentację systemu Ubuntu, ponieważ nie ma on fragmentarycznego systemu plików, takiego jak NTFS w systemie Windows; tj. nie ma potrzeby defragmentacji. Spójrz na Dlaczego defragmentacja jest niepotrzebna?

    
odpowiedział Travis G. 25.01.2013, 22:20
źródło
16

Aktualny domyślny system plików dla Ubuntu to EXT4. To nie normalnie wymaga defragmentacji (według projektu).

kernel.org > Ext4 Howto

  

Ext4 został wydany jako funkcjonalny, kompletny i stabilny system plików w Linuksie 2.6.28, i jest dołączany do wszystkich nowoczesnych dystrybucji (w niektórych przypadkach jako domyślne fs), więc jeśli korzystasz z nowoczesnej dystrybucji, możliwe, że masz już obsługę Ext4 i nie musisz modyfikować swojego systemu, aby uruchomić Ext4.

I ich odniesienie do defragmentacji:

  

Defragmentacja online

     

(Ta funkcja jest rozwijana i zostanie uwzględniona w przyszłych wydaniach). Podczas gdy alokacja z opóźnieniem, zakresy i alokacja multibloków pomagają zredukować fragmentację, przy użyciu systemów plików nadal można dzielić. Na przykład: Ty piszesz trzy pliki w katalogu i ciągle na dysku. Pewnego dnia musisz zaktualizować plik środkowy, ale zaktualizowany plik urósł nieco, więc nie ma na to wystarczająco dużo miejsca. Nie masz opcji, ale fragmentuj nadmiar danych w inne miejsce na dysku, co spowoduje poszukiwanie lub przydział zaktualizowanego pliku w innym miejscu, z dala od pozostałych dwóch plików, czego wynikiem będzie wyszukiwanie, czy aplikacja musi przeczytać wszystkie pliki w katalogu (np. menedżer plików robiący miniatury w katalogu pełnym obrazów). Poza tym system plików może zadbać tylko o pewne typy fragmentacji, nie może na przykład wiedzieć, że wszystkie pliki związane z bootiem muszą pozostać spójne, ponieważ nie wie, które pliki są związane z bootowaniem. Aby rozwiązać ten problem, Ext4 będzie obsługiwał defragmentację online i istnieje narzędzie e4defrag, które może defragmentować pojedyncze pliki lub cały system plików.

Nadal chcesz defragmentować ..

Sprawdź: polishlinux.org > Defragmentacja ext4 za pomocą e4defrag

  

Aby rozpocząć grę z e4defrag, musimy rozpocząć kompilację nowego jądra z łatkami potrzebnymi do przeprowadzenia defragmentacji. Poniżej znajduje się krótki opis tego procesu, a jeśli nie chcesz używać wszystkich eksperymentalnych łatek dla Ext4, powinieneś zainteresować się tylko tymi siedmioma: ..

    
odpowiedział david6 25.01.2013, 23:09
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów