Kopiuj / wklej jak na papierze

22

Od dawna używam Putty podczas pracy z serwerami * nix i naprawdę przyzwyczaiłem się do metody kopiowania i wklejania: wybierz, kliknij lewym przyciskiem myszy - aby skopiować, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy - w celu wklejenia.

Jak mogę ustawić terminal Ubuntu w ten sam sposób? Widzę, że istnieje konfiguracja skrótów, ale nie pozwala mi to ustawić potrzebnych kluczy. Ctrl + Shift + C , Ctrl + Shift + V po prostu hamuje moje palce.

Wiem, że istnieje menu po kliknięciu prawym przyciskiem, ale go nie potrzebuję.

    
zadawane BarsMonster 15.05.2011, 02:24
źródło

8 odpowiedzi

19

Jestem również przyzwyczajony do tej funkcji, dlatego używam Ubuntu. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć terminal i wpisać ssh myserver.gov .

Dla mega-szybkiego kopiowania i wklejania:

 • Wybierz tekst do Kopiuj
 • Kliknij środkowym przyciskiem myszy Wklej
  • Kliknij środkowym przyciskiem myszy (lub oba przyciski myszy)

Działa z dowolnym tekstem do wybrania w systemie operacyjnym: w terminalu, przeglądarce, ...

    
odpowiedział Aleksandr Levchuk 15.05.2011, 05:10
źródło
17

Terminal Ubuntu (gnome-terminal) ma tę funkcję. Po prostu używa kliknięcia środkowego , by wkleić zamiast kliknąć prawym przyciskiem myszy.

Podsumowując:

 • Wybierz tekst do skopiowania
 • Kliknij środkowym przyciskiem , gdzie chcesz go wkleić
odpowiedział Waylon Flinn 11.10.2012, 17:38
źródło
3

To rozwiązuje się za pomocą jednej z dwóch metod:

 1. Używanie wersji linuksowej PuTTY:

  Kliknięcie obu przycisków Touchpad symulowałem środkowy przycisk. Od kiedy używam dystrybucji Linux Mint, nie miałem włączonej symulacji tego środkowego przycisku.

  (Najnowsza wersja evdev, wersja 2.5, zmieniła domyślny kod emulacji środkowego przycisku myszy. Ta zmiana wyłączyła emulację środkowego przycisku myszy, klikając lewym i prawym przyciskiem myszy) Musiałem włączyć to ręcznie:

  Włączanie emulacji środkowego przycisku myszy, dodając to do fragmentu xorg.conf:

    Section "InputClass"
      Identifier "middle button emulation class"
      MatchIsPointer "on"
      Option "Emulate3Buttons" "on"
    EndSection
  
 2. Korzystanie z wersji PuTTY dla systemu Windows:

  (Wolę tę metodę, ponieważ nie muszę zmieniać ustawienia dystrybucji, jak Xorg, tylko ustawienia Wine, aby połączyć się z portami szeregowymi konsoli):

  Ponieważ Wine obsługuje porty com przez link do urządzenia (np. /dev/ttyUSB0 ), w folderze ~/.wine/dosdevices , to łącze zostanie utworzone w następujący sposób, aby zaktualizować twoje konfiguracje profilu wina:

  ln -s /dev/ttyUSB0 ~/.wine/dosdevices/com1
  

  Wolę tę drugą metodę, ponieważ pasta do kopiowania działa zawsze, nie potrzebuje symulacji środkowego przycisku, a sherry w górnej części tortu NIGDY się nie zawiesza (czasami PuTTY dla Windows zawiesza się w niektórych instalacjach WinXP).

  W przeciwnym razie, jeśli nie potrzebujesz / chcesz instalować wina, pierwsza metoda jest lepsza.

odpowiedział Joao 21.12.2011, 16:09
źródło
1

Używam Ubuntu 16.04, gnome-shell i link Jak widzę, działa jak Putty.

Pochodzenie to link

    
odpowiedział sasha-ch 13.04.2018, 18:08
źródło
1

Podobał mi się zwykły stary xterm dla tego zachowania, więc możesz z niego skorzystać. Działa to tak samo na mojej maszynie. Ubuntu ma XTerm zainstalowany domyślnie i można go uruchomić za pomocą polecenia xterm .

W rzeczywistości sposób kopiowania i wklejania działa w PuTTY został zamodelowany po xterm. Jak wspomina strona Konfiguracja PuTTY :

  

Mechanizm kopiowania i wklejania PuTTY jest wzorowany na Uniksie xterm   podanie. System X Window wykorzystuje mysz z trzema przyciskami, a   Zgodnie z konwencją lewy przycisk wybiera, prawy przycisk się rozciąga   istniejący wybór i środkowy przycisk.

     

Windows zazwyczaj ma tylko dwa przyciski myszy, więc domyślnie w PuTTY   konfiguracji, przycisk prawo wkleja się, a przycisk w środku (jeśli   masz jeden) rozszerza zaznaczenie.

     

Jeśli masz mysz z trzema przyciskami ...

    
odpowiedział Kjellski 05.05.2014, 11:26
źródło
0

Nawet LeftClick + RightClick może być użyty do wklejenia wybranego tekstu w dowolnym miejscu w Ubuntu. Chociaż "Kopiuj" przez prosty wybór jest możliwy tylko w terminalu, LeftClick + RightClick "Wklej" działa dobrze wszędzie w systemie operacyjnym, np .: edytor tekstu.

Dzięki temu jest to przydatne podczas pracy z panelami dotykowymi na laptopie, gdy nie ma myszy.

Ostatecznie terminal gnome działa niemal jak kit, z wyjątkiem jednoczesnego kliknięcia lewym i prawym przyciskiem myszy "Wklej" zamiast prawego kliknięcia.

    
odpowiedział mayank2402 06.08.2013, 10:05
źródło
0

Nie można pomóc w ustawieniu go jak Putty, ale łatwiejszy sposób myszy niż Ctrl + Shift + C , Ctrl + Shift + V lub menu jest wybierane Alt + Middle-button = copy and < kbd> Middle-button = paste

    
odpowiedział mvario 15.05.2011, 04:50
źródło
0

Te same problemy miałem z Ubuntu 14.10 i wcześniejszymi: Wklej do kopiowania w stylu Unix w terminalu nie działa. Rozczarowujące ustawienia domyślne. Jednak tutaj jest rozwiązanie (częściowo przypominające zawijanie moich poprzedników):

2) Aby rozwiązać problem z terminalem, z powodzeniem umieszczam następujące linie w moim pliku xorg.conf : (Sprawdź, czy plik /etc/X11/xorg.conf jest odpowiedni dla ciebie. Może być inny dla Lubuntu itp.)

Sekcja "InputClass"

  Identifier "middle button emulation class"

  MatchIsPointer "on"

  Option "Emulate3Buttons" "on"

EndSection

1) Bardzo nieudana próba braku trzeciego przycisku myszy (tabliczka dotykowa, Marmurowa mysz ) może zostać naprawiona za pomocą "gpointing-device-settings". Wystarczy zainstalować przy użyciu interfejsu CLI za pomocą apt-get install gpointing-device-settings. Następnie wywołaj gpointing-device-settings, aby uzyskać okno GUI.

Prawdopodobnie niektóre kroki wymagają dostępu sudo lub root. Zakładam, że wiesz.

Jednak teraz mogę użyć uniwersalnej pasty do kopiowania za pomocą znaku i środkowego przycisku myszy. Przynajmniej w terminalu. A dla myszy Marble istnieje osobny artykuł z wieloma szczegółami konfiguracji.

Mam nadzieję, że to pomaga.

PS: Nie przegap tego

link

on:

Włącz środkową mysz dla wszystkich użytkowników, zmieniając domyślną wartość w /usr/share/glib-2.0/schemas/org.gnome.settings-daemon.peripherals.gschema.xml

lub po prostu poszukaj terminu w duckduckgo.

FF !!

addendum: Otrzymujemy rzadki i interesujący tekst o tym, jak rozwiązuje się rozdzielczość myszy: link

    
odpowiedział opinion_no9 04.12.2014, 14:26
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów