Jakie IDE są dostępne dla Ubuntu? [Zamknięte]

119
  

To pytanie istnieje, ponieważ ma ono historyczne znaczenie, ale nie jest uważane za dobre, na tematowe pytanie na tej stronie, więc nie używaj go jako dowodu, że możesz zadawać podobne pytania tutaj. Zobacz Najczęściej zadawane pytania , aby uzyskać więcej informacji.

To jest wspólnota wiki dla IDE dostępnych w Ubuntu. Proszę zamieścić jedno IDE na odpowiedź (w tym więcej niż zrzut ekranu lub link, proszę przynajmniej podać krótki opis).

W twojej odpowiedzi, powiedz nam, do czego służy IDE (który język (y) lub czy jest przystosowany do RAD).

    
zadawane Alaukik 13.04.2017, 14:24
źródło

23 odpowiedzi

69

Geany

  

[Geany] to edytor tekstu używający zestawu narzędzi GTK2 z podstawowymi funkcjami zintegrowanego środowiska programistycznego. Został opracowany, aby zapewnić małe i szybkie IDE, które ma tylko kilka zależności od innych pakietów. Obsługuje wiele typów plików i ma kilka ciekawych funkcji. Mój ulubiony do tej pory.

Obsługiwane typy plików

    
odpowiedział wojox 11.03.2017, 20:00
źródło
71

Eclipse

Osobiście używam środowiska Eclipse dla języków Java, C i Python.

Cytowanie z Wikipedii:

  

Jest napisany głównie w Javie i może być używany do tworzenia aplikacji w Javie oraz, za pomocą różnych wtyczek, innych języków programowania, w tym Ada, C, C ++, COBOL, Perl, PHP, Python, R. Ruby ( w tym framework Ruby on Rails), Scala, Clojure i Scheme. Może być również używany do tworzenia pakietów dla oprogramowania Mathematica. IDE jest często nazywane Eclipse ADT (Ada Development Toolkit) dla Ada, Eclipse CDT dla C / C ++, Eclipse JDT dla Java i Eclipse PDT dla PHP.

    
odpowiedział db42 11.03.2017, 20:00
źródło
62

NetBeans

Najnowsza wersja to NetBeans 7.2.1

Obsługuje kilka języków, serwisów internetowych i baz danych. RAD jest zdecydowanie wspierany dla komponentów Swing. Wystarczy narysować wymagane pola, a następnie dwukrotnie kliknąć na segmencie, aby napisać jego kod. Interfejs jest łatwy w obsłudze i jest dość intuicyjny. Nic, co Cię nie interesuje ani nic. Istnieje również wiele wtyczek, które możesz wybrać. Jest to mocne IDE, a korzystanie z niego jest przyjemniejsze. Mnóstwo fajnych funkcji, których po prostu nie możesz napisać, ale musisz wypróbować, aby doświadczyć dobrej zabawy:)

Obsługiwane technologie:

Java EE 6, Java EE 5 and Java EE 1.4
Java ME SDK 3.0
Java Card 3 SDK
Struts 1.3.8
Spring 3.0, 2.5
Hibernate 3.2.5
Java API for RESTful Web Services (JAX-RS) 1.1
Java Wireless Toolkit 2.5.2 for CLDC
Issue Tracking
  Bugzilla 3.4 and earlier
  Jira 3.4 and earlier
C/C++/FortranPHP 5.3, 5.2, 5.1
Groovy 1.6.4
Grails 1.1
Apache Ant 1.8.1
Apache Maven 2.2.1 or later
VCS
  CVS: 1.11.x, 1.12.x
  Subversion: 1.5.x, 1.6.x
  Mercurial: 1.5
  ClearCase V7.0
  Git 1.7.х

Testowane serwery aplikacji:

GlassFish Server Open Source Edition 3.1
WebLogic 11g PS3 (10.3.4)

Znany z uruchamiania serwerów aplikacji:

GlassFish Enterprise Server v2.1.1
Tomcat 7.0.11
JBoss 6.0
    
odpowiedział Nitin Venkatesh 11.03.2017, 20:00
źródło
47

GVim < img src="https://hostmar.co/software-small">

Dla dowolnych języków ( C , C ++ , C # , Python , Java , makefiles , Bash , Perl , HTML , JavaScript , assembler, PHP , Ruby , < a href="https://en.wikipedia.org/wiki/ERuby#erb"> erb , fstab , passwd, większość konfiguracji systemu pliki jonowe i wiele więcej, praktycznie wszystko, co chcesz, znalazłem potrzebę pobrania dodatkowych wtyczek podświetlających składnię); dostępne na większości platform na świecie (Linux, Mac, Windows, Android, Unix, itp.).

GVim to bardzo konfigurowalny edytor tekstu z wyjątkowymi i bardzo wydajnymi możliwościami edycji. Pomysł domyślnego trybu poleceń zamiast trybu wstawiania i klawiaturowych skrótów może wymagać przyzwyczajenia się do osób pochodzących z innych IDE / edytorów, ale gdy już się przyzwyczaisz, pozwalają edytować tekst z prędkością myśl. Jest to edytor zoptymalizowany pod kątem maszynistki dotykowej, ponieważ wszystkie funkcje są dostępne za pośrednictwem klawiatury (istnieje wsparcie myszy dla tych, którzy wciąż uczą się lin, ale klawiatura jest znacznie szybsza).

GVim jest domyślnie wyposażony w czysty, bez bzdurny interfejs (w przeciwieństwie do większości IDE opisanych tutaj, GVim ładuje się w sekundach, nie minutach), chociaż przy niewielkiej konfiguracji można go zamienić na wszystko, co chcesz, aby było jak GVim za pomocą bogactwa wtyczek i opcji dostosowywania napisanych w VimScript lub Python.

Jest też wersja terminalowa, Vim , która działa w większości tak samo, ale w środku terminal.

Zrzuty ekranu:

Domyślny interfejs GVim; czysty, zero bzdur:

GVim z otwartymi dwiema kartami, z wtyczką przeglądarki plików z drzewa po lewej stronie i edycją Django (Python) po prawej:

Vim działa w Terminalu GNOME, pokazując różnicę dwóch plików C ++:

    
odpowiedział Lie Ryan 11.03.2017, 20:00
źródło
43

gedit

Masz przeglądarkę symboli i autouzupełnianie.

    
odpowiedział MickTaiwan 11.03.2017, 20:00
źródło
39

Wysublimowany tekst

Sublime Text 2 to prosty, szybszy edytor dostępny na wszystkich głównych platformach ( Linux, Windows i Mac ).

  

Sublime Text to wyrafinowany edytor tekstu dla kodu, HTML i prozy.   Pokochasz elegancki interfejs użytkownika i niezwykłe funkcje.

Niektóre odnotowane cechy:

 • Minimapa: Zobacz swój kod z 10.000 stóp
 • Tryb pełnoekranowy: używaj wszystkich pikseli, przez cały czas
 • Wiele wyborów: Uprość wiele zadań, które wymagały makr lub wyrażenie regularne
 • Asynchroniczne ładowanie plików, dzięki czemu nigdy nie są blokowane podczas ładowania plików przy wolnych dyskach sieciowych
 • Podświetlanie składni dla wielu języków za pomocą C, C ++, C #, CSS, D , Erlang , HTML, Groovy , Haskell , HTML, Java, JavaScript, LaTeX , Lisp , Lua , Markdown , MATLAB, OCaml , Perl , PHP , Python , R , Ruby , SQL , Tcl , Textile i XML wspierane z pole i więcej dostępnych dla pobierz
 • Wiele schematów kolorów, z kilkoma dołączonymi i wieloma innymi dostępne do pobrania
 • Edytowanie wielu okien
 • obok siebie
 • W pełni konfigurowalne powiązania klawiszy, menu i pasek narzędzi

Plus wiele innych funkcji.

Linux

Windows

UWAGA: chociaż nie jest to darmowy edytor, dostaniesz bezpłatną nieograniczoną ocenę . Istnieje również PPA w celu ułatwienia aktualizacji i integracji. Samouczek można znaleźć tutaj.

link

    
odpowiedział Nikhil Ben Kuruvilla 20.08.2016, 16:41
źródło
37

Qt Creator

IDE do tworzenia wieloplatformowych graficznych aplikacji C ++ za pomocą Qt Framework. Zrzut ekranu głównego okna można zobaczyć poniżej. Wszystkie oczekiwane cechy IDE można znaleźć w Qt Creator, w tym między innymi autouzupełnianie, zawijanie kodu, przeglądarkę klas itp. Dużą zaletą korzystania z Qt Creator nad innym IDE lub edytorem tekstu podczas pracy nad Projekt Qt to wbudowany edytor GUI, Qt Designer, który może być używany do szybkiego tworzenia interfejsów użytkownika w ułamku czasu potrzebnego do ręcznego wpisania kodu. Qt Creator obsługuje również różne systemy kontroli wersji, w tym Git.

Qt Designer jest zarówno samodzielnym edytorem, jak i wbudowanym w Qt Creator. Projekt GUI z Qt Designer odbywa się po prostu przeciągając i upuszczając element UI z kolumny po prawej stronie na płótno w środku, a kolumna po lewej zawiera właściwości każdego obiektu. Na poniższym zrzucie ekranu wciągnąłem kilka przycisków na płótno w celach ilustracyjnych.

Istnieje kilka innych oficjalnych aplikacji Qt, które mogą być używane podczas budowania aplikacji Qt, z lub bez Qt Twórca. Qt Linguist to narzędzie do łatwego tłumaczenia aplikacji Qt na inne języki. Podczas pisania kodu źródłowego w kreatorze Qt, programista napisałby napisany przez użytkownika ciąg tekstów, jak np.

tr ("My String")

Oznacza to tekst jako wymagający tłumaczenia. (Uwaga: dobrą praktyką jest umieszczanie tych znaczników, nawet jeśli nie masz zamiaru tłumaczyć tego samemu). Qt Linguist będzie wtedy szukać tych znaczników i przedstawi interfejs użytkownika, podobny do narzędzi tłumaczeń Launchpad , gdzie tłumacz może wprowadź przetłumaczony ciąg dla każdego języka w polu wprowadzania tekstu i wywołaj przetłumaczony tekst. Poniżej znajduje się zrzut ekranu Qt Linguist, który jest używany do tłumaczenia aplikacji na język polski.

Na koniec jest Qt Assistant, który zawiera całą dokumentację i materiały referencyjne wymagane do pełnego wykorzystania pakietu aplikacji Qt. Jeśli kiedykolwiek używałeś Devhelp, z Ubuntu Software Center i gdzie można znaleźć całą dokumentację do rozwijania Ubuntu, to już wiesz czego się po nim spodziewać. Jeśli chcesz wiedzieć, co robi konkretna klasa, po prostu wyszukaj jej imię w Qt Assistant, a zostaniesz przeniesiony bezpośrednio na stronę referencyjną. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzystaniu z którejkolwiek z powyższych aplikacji Qt, instrukcje obsługi dla wszystkich z nich można znaleźć tutaj. Cała dokumentacja jest przechowywana lokalnie, więc Qt Assistant może być używany bez połączenia z Internetem.

Podobnie jak w przypadku dowolnego języka, frameworka lub zestawu narzędzi, możliwe jest rozwijanie przy użyciu dostarczonych bibliotek bez użycia specjalistycznego środowiska programistycznego, takiego jak te wymienione powyżej. Możliwe jest również wykupienie własnej krowy dojenia i wyruszanie z wiadrem codziennie rano o 6 rano, zamiast iść do sklepu i kupić karton, który będzie trwał tydzień. Czas programisty jest cennym zasobem - używaj go mądrze, wykorzystując odpowiednie narzędzia do właściwej pracy. Narzędzia te zostały opracowane przez firmę Nokia, twórców Qt Framework i są najlepszymi narzędziami do tworzenia aplikacji Qt (w rzeczywistości mogą być jedynymi narzędziami).

Jeśli chcesz stworzyć aplikację Qt, wejdź do Centrum Oprogramowania Ubuntu, wyszukaj "qt" i pobierz wszystko z małym zielonym logo Qt obok.

Więcej informacji o Qt można znaleźć w Qt Developer Center , a więcej informacji na temat samych narzędzi można znaleźć tutaj .

    
odpowiedział Chris Wilson 11.03.2017, 20:00
źródło
34

Emacs

 1. Jest to edytor tekstu, który został zaprojektowany do użycia bez odrywania dłoni od sekcji liter na klawiaturze.
 2. Ma możliwość otwierania i zamykania kilku plików tekstowych obok siebie.
 3. Jest wysoce konfigurowalny (choć wymaga trochę cierpliwości, aby nauczyć się konfigurować)
 4. Większość kluczowych funkcji IDE jest włączana do Emacsa (autouzupełnianie, wstępne kompilowanie, podświetlanie składni, itp.)
 5. Jest w pełni funkcjonalny zarówno ze środowiska terminalowego, jak i GUI
 6. Ma wbudowaną łatwą do wykonania dokumentację

Nigdy nie próbowałem tworzyć żadnych aplikacji GUI z Emacsem, ale dla programowania linii poleceń jest to zabójca.

    
odpowiedział Yotam 11.03.2017, 20:00
źródło
28

Kod :: Bloki

  

Code :: Blocks to open-source, międzyplatformowe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE). Opiera się na samodzielnie opracowanym środowisku wtyczek, umożliwiającym nieograniczoną rozszerzalność. Większość jego funkcji jest już dostarczana przez wtyczki. Wtyczki zawarte w pakiecie podstawowym to:

 • Frontend kompilatora dla wielu za darmo kompilatory

 • Frontend dla debuggera dla GDB (i CDB na platformy Windows)

 • Formater źródła (na podstawie AStyle)

 • Kreator do tworzenia nowych klas C ++

 • Uzupełnianie kodu / symbole-przeglądarka (prace w toku)

 • Domyślna procedura obsługi MIME

 • Kreator do utworzenia nowego Code :: Blocks wtyczki

 • Lista zadań

 • Kreator rozszerzalny oparty na skryptach

 • Autozapisywanie (zapisuje twoją pracę w nieszczęśliwy wypadek awarii)

  

Obecnie Code :: Blocks jest zorientowany na C i C ++. Może być również używany do tworzenia programów i aplikacji ARM, AVR, D, DirectX, FLTK, GLFW, GLUT, GTK +, Irrlicht, Lightfeather, MATLAB, Ogre, OpenGL, Qt 4, SDL, SFML, STL, SmartWin i wx. Chociaż w niektórych przypadkach odpowiedni zestaw SDK instalacji ramowej jest wymagany do rozwoju w określonej technologii.

    
odpowiedział Binarylife 11.03.2017, 20:00
źródło
24

IntelliJ IDEA

Mają społeczność (darmową) i płatną wersję. Możesz włączyć swój system git do menu tego IDE, a jest wiele fajnych funkcji, które czynią go narzędziem przemysłowego kodowania siły dla wszelkich zadań programowania. Fantastyczny IDE do rozwijania w JavaScript.

    
odpowiedział Suhaib 17.09.2012, 03:10
źródło
20

MonoDevelop

MonoDevelop to główne IDE dla Mono ( .NET ) na Linuksie, ale działa również na OS X i Windows w najnowszych wersjach. Koncentruje się na C # , Vala i Java (przez IKVM.Net), ale obsługiwane są też inne języki. Obejmuje debugowanie, uzupełnianie kodu, NUnit testowanie jednostkowe i framework dla większej liczby wtyczek, a także wbudowaną obsługę < a href="http://pl.wikipedia.org/wiki/Apache_Subversion"> Subversion i Git VCS.

Więcej zrzutów ekranu można znaleźć tutaj

Najważniejsze funkcje

 • Multi-platforma obsługuje systemy Linux, Windows i Mac OS X.
 • Zaawansowana edycja tekstu Obsługa uzupełniania kodu dla języka C # 3, szablonów kodu i zwijania kodu.
 • Konfigurowalne środowisko pracy W pełni konfigurowalne układy okien, definiowane przez użytkownika powiązania klawiszy, narzędzia zewnętrzne
 • Obsługa wielu języków C #, VB.NET , C / C ++, Vala
 • Zintegrowany debugger Do debugowania aplikacji Mono i natywnych
 • Projektant wizualny GTK Łatwa budowa aplikacji GTK #
 • ASP.NET Twórz projekty internetowe z obsługą pełnego kodu i testuj na XSP, serwerze WWW Mono.
 • Inne narzędzia Kontrola źródeł, integracja plików Makefile, testowanie jednostek, pakowanie i wdrażanie, lokalizacja

Przydatną funkcją kompilatora C / C ++ w MonoDevelop jest sposób zarządzania pakietami C ++, takimi jak zasoby .NET, więc konfiguracja biblioteki jest doddle.

    
odpowiedział IBBoard 11.03.2017, 19:59
źródło
17

RStudio

Dobre IDE dla R.

RStudio ściąga wszystkie grafiki, konsole i skrypty do jednego okna i dodaje użyteczną ramkę do śledzenia zbiorów danych i obiektów. Jedną wielką cechą jest to, że działki są układane w stos, aby można było przejrzeć, a nawet manipulować poprzednimi działkami.

Jest to platforma wieloplatformowa, a nawet może być uruchomiona na serwerze Linux i dostępna za pośrednictwem przeglądarki.

    
odpowiedział sarcozona 17.09.2012, 03:11
źródło
14

Kate

Kate's to proste IDE ze strukturą wtyczek, która pozwala na łatwe tworzenie na komputerach KDE.

    
odpowiedział Suhaib 17.09.2012, 03:03
źródło
14

Aptana Studio

Aptana Studio jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym open source (IDE) do budowania aplikacji internetowych. Oparty na Eclipse, obsługuje JavaScript, HTML, DOM i CSS z uzupełnianiem kodu, rysowaniem, debugowaniem JavaScript, powiadomieniami o błędach i ostrzeżeniach oraz zintegrowaną dokumentacją. Dodatkowe wtyczki umożliwiają Aptana Studio obsługę Ruby on Rails, PHP, Python, Perl, 1 Adobe AIR, Apple iPhone i Nokia WRT (Web Runtime). Aptana Studio jest dostępna jako samodzielna w systemach Windows, Mac OS X i Linux lub jako wtyczka do Eclipse.

PHP

Aptana Studio 3 zapewnia następujące wsparcie dla tworzenia aplikacji PHP

 • Składnia Kolorowanie według wybranego motywu w preferencjach
 • Code Assist
 • Adnotacje błędów składni
 • Automatyczne wcięcie i formatowanie kodu
 • Hiperłączenie do klas, funkcji i zmiennych poprzez najechanie kursorem na elementy i naciśnięcie klawisza Ctrl
 • Wyskakujące okienka PHPDoc po najechaniu kursorem na elementy z dołączoną dokumentacją
 • Odczytywanie i zapisywanie wystąpień Znaczniki po kliknięciu określonych elementów PHP.
 • Wbudowany serwer PHP do podglądu w Aptana Studio,
 • Pełna obsługa kodu, tworzenie zarysów kodu i formatowanie kodu,
 • Zintegrowany debugger PHP,
 • Zbudowany w Smarty,
 • Widok hierarchii typów,
 • Przejdź do deklaracji,
 • Zintegrowany podręcznik PHP (online lub lokalny).

Ruby on Rails

Aptana Studio wspiera tworzenie Ruby on Rails za pomocą RadRails, wtyczki open source dla frameworku Ruby on Rails. Obejmuje to

 • Zintegrowana konsola powłoki Ruby on Rails,
 • Domyślna instalacja i konfiguracja interpretera Ruby, bazy danych i debuggera,
 • uzupełnianie kodu za pomocą inferencji typów,
 • Code Assist dla Ruby, CSS, JavaScript i HTML w plikach RHTML,
 • Widok hierarchii typów,
 • Przejdź do deklaracji,
 • Hierarchia połączeń,
 • Pełna implementacja RDT (projekt Ruby Development Tools platformy Eclipse).

Python

Aptana Studio zapewnia wsparcie dla Pythona w postaci wtyczki PyDev. Zapewnia to następujące korzyści

 • Podświetlanie składni kolorów
 • Uzupełnianie kodu
 • Oznaczanie kodu
 • Debugowanie
 • Narzędzia do refaktoryzacji
 • Konsola interaktywna
 • Integracja Unittest
 • Zintegrowane wsparcie dla tłumaczy CPython, Jython i IronPython.
odpowiedział Simplans 09.05.2016, 11:09
źródło
14

CodeLite

To IDE jest stosunkowo młode, ale ewoluowało niezwykle szybko, aby stać się bardzo stabilnym środowiskiem IDE dla C ++, z zaskakująco niezawodną funkcją autouzupełniania.

    
odpowiedział lurscher 20.08.2016, 16:28
źródło
14

KDevelop

KDevelop to IDE, który umożliwia tworzenie aplikacji w różnych językach.

KDevelop 4.3 ma przyzwoitą obsługę C ++ 11.

    
odpowiedział Drew Noakes 13.01.2017, 14:12
źródło
10

Nano

Nano to minimalistyczny edytor tekstu, który możesz uruchomić ze swojego terminalu. Domyślnie jest instalowany.

Aby podświetlić składnię, spróbuj spojrzeć na Jak włączyć podświetlanie składni w nano? lub w tym Ubuntu Forums post .

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 13.04.2017, 14:24
źródło
9

Anjuta

Anjuta jest zintegrowanym środowiskiem programistycznym dla języków programowania C, C ++, Java, JavaScript, Python i Vala , napisanych dla projektu GNOME.

Anjuta DevStudio jest wszechstronnym studiem programistycznym, zawierającym szereg zaawansowanych narzędzi programistycznych, w tym zarządzanie projektami, kreator aplikacji, interaktywny debugger, edytor źródeł, kontrolę wersji, projektant GUI, profiler i wiele innych narzędzi. Koncentruje się na zapewnieniu prostego i użytecznego interfejsu użytkownika, a jednocześnie potężnego dla wydajnego rozwoju.

    
odpowiedział hhlp 11.03.2017, 20:00
źródło
9

Val (a) IDE

IDE do rozwijania w Vala . Nie jest dostępny w repozytorium, ale istnieje PPA. link

    
odpowiedział kv1dr 20.08.2016, 16:17
źródło
9

Eric Python IDE

Eric jest w pełni funkcjonalnym edytorem Python and Ruby oraz IDE, napisanym w Pythonie . Oparty jest na wieloplatformowym zestawie narzędzi Qt GUI, integrującym wysoce elastyczny edytor Scintilla. Został zaprojektowany z myślą o codziennym "szybkim i brudnym edytorze oraz użytecznym profesjonalnym narzędziu do zarządzania projektami, integrującym wiele zaawansowanych funkcji Python oferuje profesjonalny koder. Eric 4 zawiera system wtyczek, który pozwala na łatwe rozszerzenie funkcjonalności IDE za pomocą wtyczek do pobrania z sieci.

Obecne stabilne wersje to Eric 4 oparty na Qt 4 i Pythonie 2 i Eric 5 w oparciu o Python 3 i Qt 4.

    
odpowiedział James 11.03.2017, 20:00
źródło
8

Jeśli lubisz Vim , możesz również spróbować użyć abominade , który używa gVim pod kaptur:

Ma wbudowany edytor gVim, sprytny panel z zakładkami, który pozwala ci klikać prawym przyciskiem myszy i otwierać nazwy plików, eksplorator plików, i przenosi listę buforów na pierwszy plan, dzięki czemu możesz zachować wiele otwartych plików jednocześnie. Możesz także użyć dowolnych splitów Vima lub dodatkowych zakładek, które Ci się podobają.

Aby zainstalować go w Ubuntu, po prostu wykonaj

$ sudo apt-get install vim-gtk python-gtk2 python-vte \
  python-dbus python-pip python-dev
$ sudo pip install a8
    
odpowiedział Mu Mind 31.01.2017, 06:02
źródło
5

Scintilla

Scintilla jest darmowym komponentem do edycji kodu źródłowego. Jest dostarczany z pełnym kodem źródłowym i licencją, która umożliwia korzystanie z dowolnego bezpłatnego projektu lub produktu komercyjnego.

Oprócz funkcji znalezionych w standardowych komponentach do edycji tekstu, Scintilla zawiera funkcje szczególnie przydatne podczas edycji i debugowania kodu źródłowego. Obejmują one obsługę stylów składni, wskaźników błędów, uzupełniania kodu i wskazówek dotyczących połączeń. Margines wyboru może zawierać znaczniki, takie jak te używane w debuggerach, aby wskazać punkty przerwania i bieżącą linię. Opcje stylizacji są bardziej otwarte niż w przypadku wielu edytorów, co pozwala na stosowanie czcionek proporcjonalnych, pogrubienia i kursywy, wielu kolorów pierwszego planu i tła oraz wielu czcionek.

SciTE to edytor tekstu oparty na SCIntilla. Oryginalnie zbudowany, aby pokazać Scintillę, stał się ogólnie przydatnym edytorem z obiektami do budowania i uruchamiania programów. Najlepiej używać go do zadań o prostych konfiguracjach - używam go do budowania programów testowych i demonstracyjnych, a także samych SciTE i Scintilli.

Rozwój Scintilla rozpoczął się od ulepszenia edytora tekstu w PythonWin. Po frustracji spowodowanej problemami z kontrolką Richedit używaną przez PythonWin, najlepszym wyjściem było napisanie nowej kontroli edycji. Największym problemem z Richeditem i innymi podobnymi kontrolami jest to, że traktują zmiany stylizacji jako ważne trwałe zmiany w dokumencie, więc są zapisywane w stosie cofania i ustawiają brudną flagę dokumentu. W przypadku kodu źródłowego stylizacja nie powinna być utrwalana, ponieważ można ją odtworzyć mechanicznie.

Scintilla i SciTE są obecnie dostępne dla systemów operacyjnych zgodnych z Intel Win32 i Linux z GTK +. Zostały uruchomione na Windows XP, Windows 7 i na Ubuntu 10.10 z GTK + 2.20.

    
odpowiedział cprofitt 18.03.2012, 02:19
źródło
2

JS Studio

JS Studio to oparty na Qt cross-platform IDE do tworzenia aplikacji internetowych opartych na JavaScript.

JS Studio ma być w pełni funkcjonalnym środowiskiem IDE do tworzenia aplikacji internetowych z naciskiem na interaktywne aplikacje oparte na JavaScript. Oto niektóre z obecnie dostępnych funkcji:

 • Podświetlanie składni dla niektórych popularnych języków (JavaScript, Python, HTML i CSS)
 • Zarządzanie projektem (dodawanie / usuwanie / zmienianie nazw plików)
 • Interfejs może być w pełni rozszerzany / modyfikowany przez dodatki JavaScript (w tym menedżer addonów)

Aplikację można zainstalować (z PPA ) za pomocą następujących poleceń:

sudo apt-add-repository ppa:george-edison55/george-edison
sudo apt-get update ; sudo apt-get install jsstudio

Zastrzeżenie: jestem głównym opiekunem i programistą tego projektu.

    
odpowiedział Nathan Osman 20.08.2016, 16:36
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów