Czy możliwe jest odzwierciedlenie repozytoriów apt?

11

Jestem studentem Case Western Reserve University, a przepustowość od serwerów Ubuntu do mojej lokalizacji jest często horrendalnie zła (rzędu kilkuset bajtów na sekundę). Ja i kilku przyjaciół chcielibyśmy móc pobrać pakiety raz i mieć je w pamięci podręcznej dla pozostałych naszych instalacji Ubuntu na terenie kampusu. Aby to zrobić, musimy albo skonfigurować nasze własne repozytorium APT, albo ustawić jakąś formę buforowania (squid?), Na której możemy wskazać nasze systemy.

Czy ustanowienie takiego lustra jest trudnym procesem? Jak można to osiągnąć?

    
zadawane Billy ONeal 27.10.2010, 21:26
źródło

2 odpowiedzi

8

Możesz chcieć użyć apt-proxy zamiast pełnego mirroru, ponieważ będzie to wymagało znacznie mniej czasu i miejsca na skonfigurowanie:

link

Następnie musisz zaktualizować listy repozytoriów dla wszystkich, którzy chcą korzystać z Twojego proxy.

    
odpowiedział ImaginaryRobots 27.10.2010, 22:05
źródło
4

Istnieje kilka sposobów odzwierciedlenia repozytorium lub pobrań pakietu pamięci podręcznej. Jakie jest najlepsze rozwiązanie, zależy od tego, ile osób go użyje i jaka infrastruktura jest już dostępna.

Na przykład wiele uniwersytetów ma już lokalne mirrory oprogramowania, w takim przypadku najprostszym rozwiązaniem jest prawdopodobnie dodanie do tego systemu Ubuntu. ;)

A jeśli twój uniwersytet ma już serwer proxy, możliwe, że go użyjesz (być może z niektórymi niestandardowymi ustawieniami dla repozytoriów?).

Jeśli chcesz odzwierciedlić całą lub część oficjalnych repozytoriów (i / lub innych repozytoriów), możesz użyć czegoś takiego jak apt-mirror , debmirror , debpartial-mirror , mirrorkit lub ubumirror . Odbicie lustrzane wszystkich repozytoriów może przyciągnąć wiele pakietów, których nikt nigdy nie używa, więc jeśli przepustowość jest naprawdę problemem (nawet w nocy), może być użyteczne odzwierciedlenie tylko popularnych pakietów ...

Jeśli chcesz buforować tylko pakiety używane , istnieje apt-cacher , apt-cacher-ng lub apt-p2p , lub serwer proxy taki jak Squid.

Jedną z zalet posiadania lokalnego serwera lustrzanego (w porównaniu z pamięcią podręczną) jest to, że instalacja / uaktualnienia zawsze będzie szybka (w przypadku pakietów dostępnych na lustrze), podczas gdy przy użyciu pamięci podręcznej pierwsza osoba, która potrzebuje pakietu będzie musiał poczekać, aż zostanie pobrany. Możesz także skonfigurować serwer lustrzany do aktualizacji w nocy, aby pobieranie pakietów miało miejsce, gdy (prawie) nikt inny nie korzysta z łącza internetowego.

OTOH Zaletą korzystania z pamięci podręcznej jest to, że pobierzesz tylko to, jakie pakiety są potrzebne, i nigdy więcej.

    
odpowiedział JanC 27.10.2010, 23:12
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów