Czy mogę używać podwójnego rozruchu i maszyny wirtualnej z tą samą instalacją?

8

Używam Ubuntu wewnątrz VM przez ostatnie 6 miesięcy, ale staram się uzyskać z tego świetną wydajność. Moim celem jest umożliwienie konfiguracji podwójnego rozruchu systemu Windows i Ubuntu, więc gdy naprawdę potrzebuję wydajności, mogę po prostu uruchomić system Ubuntu, ale w innych przypadkach, gdy potrzebuję korzystać z systemu Windows, wciąż mogę otworzyć instancję rozruchową Ubuntu w maszynie wirtualnej.

Czy to możliwe? Zrobiłem to w programie Parallels for Mac, ale nie jestem świadomy niczego, co pozwoli mi to zrobić w Windows.

    
zadawane skaz 16.08.2011, 22:56
źródło

2 odpowiedzi

0

Okazuje się, że był inny post, który ma dokładną odpowiedź na pytanie.

Możesz go znaleźć tutaj .

    
odpowiedział skaz 22.08.2011, 16:08
źródło
0

Nie widzę powodu, dla którego byłoby to niemożliwe. Podzielmy kolejne kroki:

  1. VirtualBox w systemie Windows prawdopodobnie używa pliku w systemie plików Windows do przechowywania wirtualnego dysku twardego gościa (Ubuntu). Naucz się korzystać z partycji.

  2. Kiedy już masz prawdziwą partycję Ubuntu, skonfiguruj bootloader (grub) lub zmodyfikuj bootloader, który już posiadasz.

  3. Teraz uruchom Ubuntu. Ubuntu powinien rozpoznać twój sprzęt (który różni się od emulowanego sprzętu podczas działania w VirtualBox). Jeśli Twój sprzęt jest obsługiwany, sprawdź, czy dodatki do VirtualBox (grafika, sieci) nie powodują żadnych problemów. Sprawdź, czy potrzeby sieci działają.

  4. Wróć do systemu Windows i sprawdź, czy Ubuntu w VirtualBox nadal działa.

  5. Uważaj na hibernację Ubuntu.

odpowiedział Jan 19.08.2011, 21:16
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów