Jedność po prostu zniknie po zmianie rozmiaru ikony launchera i nie wróci [duplikat]

9

Co zrobiłem:

W świeżej konfiguracji 11.10 użyłem compizconfig-settings-manager jako wyjaśnionego w to pytanie , aby zmienić rozmiar ikon programu uruchamiającego Unity.

Co się stało:

Jak tylko to zrobiłem, aplikacja przestała działać i program uruchamiający zniknął. Pomyślałem, że może Unity się zawiesiła, więc wylogowałem się z Ctrl-Alt-Del i zalogowałem się ponownie.

Jedność wciąż się nie pojawia. Zostało mi tylko moje tło pulpitu i działa Nautilus. Mogę otworzyć nowe okno Nautilus i przeglądać mój system plików, ale to wszystko.

Co działa:

I może zalogować się do Unity 2D, tylko "normalna" jedność nie działa.

Jak mogę odzyskać Unity? Czy istnieje sposób na zresetowanie konfiguracji lub poszukiwanie bardziej szczegółowych komunikatów o błędach?

Co już wypróbowałem:

  • Uruchomienie terminalu i uruchomienie unity --reset . Utknął w "Inicjowanie opcji sesji ... wykonanych" i nic więcej się nie dzieje.
  • Uruchomienie terminalu i uruchomienie unity --replace . To samo co powyżej.
  • W trybie 2D wywołaj unity --replace lub -- reset . Zawiesza się po "Uruchamianiu dekoratora okna-jedności", a jeśli przerywam proces, moje wejście klawiatury jest wyłączone.
zadawane slhck 15.10.2011, 11:57
źródło

5 odpowiedzi

12

Jestem prawie pewien, że miałem ten sam problem co ty.

To, co zrobiłem, aby go naprawić, to otwarty Terminal ( Ctrl + Alt + T ), wpisz ccsm w Terminalu, a następnie włączyła wtyczkę Ubuntu Unity i teraz działa ponownie.

odpowiedział Hugo 15.10.2011, 22:56
źródło
1

Miałem ten sam problem, ale żadne z wyjaśnionych tutaj rozwiązań nie działa.

Oto jak rozwiązałem problem z wyrzutnią Unity:

  • Otwórz terminal za pomocą Ctrl + Alt + T
  • Otwórz compizconfig-settings-manager za pomocą tego polecenia: ccsm (jeśli nie jest zainstalowany, użyj sudo apt-get install compizconfig-settings-manager )
  • Kliknij kategorię: Pulpit
  • Oznaczono wtyczkę Ubuntu Unity i udzielono odpowiedzi na wszystkie możliwe klucze konfliktu
  • Unity Launcher powraca!
odpowiedział Dge 19.10.2011, 09:41
źródło
0

Spróbuj uruchomić unity --reset z terminala.

    
odpowiedział RobinJ 15.10.2011, 12:07
źródło
0

Spróbuj uruchomić jedność - zresetuj (lub jedność - miejsce lub oba) ze środowiska 2D i uruchom ponownie komputer. Miałem ten sam problem i zadziałało to dla mnie.

    
odpowiedział Karol 15.10.2011, 17:23
źródło
0

Miałem ten problem ..

Zalogowałem się do powłoki Gnome uruchomił narzędzie konfiguracji Compiz i odkrył, że składnik jedności został wyłączony (oczywiście nie zrobiłem tego), ale ponownie go włączono, rozwiązałem kilka konfliktów i zrestartowałem Zalogowałem się do Unity i wszystko poszło dobrze

    
odpowiedział Hany Alfayed 11.11.2011, 22:56
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów