Dynamiczne zawijanie wierszy w terminalu GNOME

27

Jak sprawić, by linie w terminalu GNOME zawijały się dynamicznie podczas zmiany rozmiaru okna?

    
zadawane Marius Butuc 29.07.2011, 15:57
źródło

8 odpowiedzi

19

W chwili, gdy zadano pytanie, nie było to możliwe w Terminalu Gnome. Jednak poprawka została popełniona pod koniec 2013 roku. Ta zmiana nie została wprowadzona do systemu Ubuntu 14.04, ale powinien być częścią Ubuntu 14.10.

Zgodnie z problemem na Launchpad , możesz mieć tę funkcję już dziś poprzez włączenie PPA zespołu Gnome. Możesz aktywować PPA Stażowego zespołu Gnome (etapy wymagane do uzyskania najnowszej wersji) wykonując następujące czynności

 sudo apt-add-repository ppa:gnome3-team/gnome3-staging

Zaktualizuj swoje źródła

sudo apt-get update

Zainstaluj ponownie terminal gnome, aby uzyskać najnowszą wersję

sudo apt-get install gnome-terminal

Sprawdź, czy masz wersję 3.13 lub nowszą (na dzień 10 września powinno być 3.13.1)

$ gnome-terminal --version
GNOME Terminal 3.12.1
    
odpowiedział Michael Martin-Smucker 29.07.2011, 16:03
źródło
11

Domyślny terminal Gnome nie pozwala ci tego zrobić - jeśli jednak w terminalu wpiszesz screen - uruchomi terminal w emulatorze terminalu, który poprawnie zmienia rozmiar.

Na przykład - tutaj jest mój katalog domowy z uruchomionym ls -l

i tutaj jest ten sam rozmiar ekranu w poziomie

Uruchamianie Gnome-Terminal automatycznie za pomocą ekranu

cp /usr/share/applications/gnome-terminal.desktop ~/.local/share/applications

następnie edytuj plik gnome-terminal.desktop i zmień wiersz poleceń Exec na:

Exec=gnome-terminal -x screen -q
    
odpowiedział fossfreedom 03.08.2011, 23:21
źródło
10

Robię wielkie postępy w implementowaniu przepinania w VTE (gnome-terminal itp.). Zobacz błąd w poprzednim strumieniu na linku , możesz wypróbować moją poprawkę, jeśli jesteś typem hakera. W przypadku jakiejkolwiek opinii technicznej, prosimy o komentarz w tym szkodliwym oprogramowaniu, dzięki! Mam nadzieję, że moja praca wkrótce znajdzie się w mainstreamowej VTE.

    
odpowiedział egmont 10.09.2013, 21:20
źródło
7

gnome-terminal nie może tego zrobić ( wcześniejszy błąd ).

Po pewnym eksperymencie, rxvt-unicode wygląda na to, że zadziała.

sudo apt-get install rxvt-unicode

Ponowne wypełnianie działa tylko wtedy, gdy masz wystarczającą ilość tekstu, aby wypełnić cały ekran, podobnie jak po kliknięciu bufora przewijania.

Z osobistego punktu widzenia uważam, że rxvt jest dość brzydki, ale jeśli ponowne wlewanie jest dla ciebie ważniejsze, idź do niego.

    
odpowiedział achiang 19.11.2011, 18:22
źródło
6

Chociaż niestety nie znam odpowiedzi na to, aby uzyskać normalną sesję terminalową, wiem, jak to zrobić, jeśli używasz ekranu (nawet jeśli używasz byobu): ponownie podłącz ekran, używając:

screen -raAd

Spowoduje to przeskalowanie sesji ekranu podczas zmiany rozmiaru (a także oderwanie istniejących sesji roboczych) i jest to funkcja, której zawsze używam do przywracania sesji screen.

    
odpowiedział Anna 14.10.2011, 19:46
źródło
2

O ile mi wiadomo, zależy to od używanego programu. Sam terminal nie może dynamicznie zawijać tekstu. Jednak niektóre programy końcowe mogą np. less [1].

Obejście problemu będzie próbą określenia [2] tego, co chcesz wyświetlić za pomocą less .

[1] link

[2] link

    
odpowiedział Dariel Dato-on 29.07.2011, 16:05
źródło
0

Rozwiązanie: zainstaluj ekran ( ekran sudo apt-get ) i uruchom go w terminalu.

    
odpowiedział ern0 18.11.2011, 09:19
źródło
0

W ciągu ostatnich 5 lub więcej lat okresowo spędzałem długie sesje w care & amp; karmienie maszyn Linux (w odległych miejscach). I, w zasadzie, Gnome Terminal nie całkiem to wycina ...

Często stosowane oparte na systemie Windows SecureCRT i SecureFX (SFTP) zarówno na XP i Win7, jak również na Ubuntu (pod Wino ), daje mi dużo lepszy zestaw funkcji, w tym: Multi-okien i / lub zakładek, zapisanych ustawień, makr logowania, koloryzacji przez sesji znacznie personalizacji, zintegrowanym SFTP, a nawet skryptów. . zawsze były drobne usterki (z Wine, partic. z SFTP), a ja często zeszli z powrotem do Gnome Terminal dla lokalnych zadań na Ubuntu .

Jednak od początku tego roku (w wersji beta) miałem SecureCRT (natywny dla Ubuntu ). Poza ściślejszą integracją z Nautilusem (lub czymś podobnym) do przesyłania plików SFTP / SSH, prawie zastąpiło to moje używanie Gnome Terminal .

Nawet nowa konfiguracja maszyny jest lepsza dzięki bezproblemowemu przycięciu & amp; wklej , pełne przechwytywanie sesji i zapisane ustawienia połączeń. Zawsze miał znakomitą obsługę ponownego rozmiaru, ponownego przepływu i ustawiania znaków nawet w większości innych aplikacji terminalowych.

Nie próbowałem tego, ale został on również wydany dla Mac OS X v1.5 (Intel) lub v10.6 +.

    
odpowiedział david6 22.11.2011, 05:51
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów