Nie mogę się zalogować na moje konto użytkownika

21

Uaktualniłem mój ubuntu z 11.04 do 11.10, instalując najnowszy alternatywny obraz CD wydany 13 października jako ostateczną wersję standardową i pomyślnie uruchamiając żądanie cdromupgrade, z pełną najnowszymi aktualizacjami zainstalowanymi przed zakończeniem procesu aktualizacji dystrybucji i ponownego uruchomienia. Po ponownym uruchomieniu nowy lightdm pojawił się zgodnie z oczekiwaniami, a ja mogłem wybrać powłokę logowania z menu zawierającego "ubuntu", "ubuntu 2D", "konsolę odzyskiwania", "kde workspace", "cairo-dock z efektami", " cairo-dock bez efektów "itp. obok mojego nazwiska, które odpowiada mojej nazwie użytkownika.

JEDNAK, na przykład, wybrałem "ubuntu" (jako domyślny wybór) i wprowadziłem poprawne (jeśli nie poprawne, lightdm poprosiłoby o ponowne wprowadzenie, ale nie zrobiło tego, próbowałem) hasła i weszła. Ekran pojawił się na czarnym ekranie interfejsu tekstowego tła gdm na bardzo krótki czas, a następnie powrócił do interfejsu lightdm bez zalogowania się na konto użytkownika i wyglądał, jakbym nic nie zrobił na laptopie. Nie mogłem zalogować się jako gość, ponieważ ten sam czarny ekran został spryskany i ponownie pojawił się lightdm.

Przed aktualizacją mogłem uruchomić gnome 2, kde, unity całkiem dobrze na laptopie, ale status quo jest taki, że nikt z menu obok mojej nazwy nie może zalogować się na moje konto, w tym "konsoli odzyskiwania ".

Właściwie mogę przełączyć się na tty i zalogować się na moje konto z moją nazwą użytkownika i hasłem normalnie, tak jak mogę uruchamiać wszystkie polecenia w tty (obecnie robię to). Mogę też działać jak superużytkownik za pomocą polecenia "sudo" i uzyskać # prompt za pomocą polecenia "sudo -i", z poprawnym hasłem, bez problemu.

W wierszu polecenia root mogę uruchomić "service lightdm stop" i "startx" do interfejsu użytkownika korzenia z powodzeniem (to jest sposób w jaki ten fragment wychodzi), ale w zachęcie $, po uruchomieniu "service lightdm stop" "i" startx ", po prostu pojawia się" Bez określonego protokołu "bez końca i nie pojawia się GUI.

Znalazłem pakiet "gnome-shell" nie w pełni zainstalowany i naprawiłem go, ale to nie pomogło, po prostu spowodowało wybór w menu, które nie może uzyskać dostępu do mojego konta jako jego towarzyszy.

Aktualizowałem wszystkie pakiety w moim laptopie i nie instaluję żadnych aktualizacji.

Moje urządzenie to ThinkPad X61, a wszystkie jego funkcje działają dobrze we wszystkich poprzednich dystrybucjach Ubuntu od 10.04 LTS. Ulepszyłem OS z 10.04 LTS do 10.10 w sposób jaki dzisiaj wykonałem bez żadnych nieoczekiwanych wyników rok temu.

Podejrzewam, że to nowo zintegrowany lightdm, który ustawia te przeszkody, i chcę naprawić ten błąd, proszę o pomoc!

    
zadawane yihfei 13.10.2011, 23:44
źródło

6 odpowiedzi

20

Udało mi się to naprawić, usuwając plik ~/.Xauthority . Dla rekordu można znaleźć logi startowe dla LightDM pod /var/log/lightdm - z tego miejsca widziałem, że LightDM utknął na czymś w tym pliku, więc zmieniłem nazwę i udało mi się z powodzeniem zalogować.

    
odpowiedział Nathan Osman 16.10.2011, 21:42
źródło
7

Miałem ten sam problem, który występował (Ubuntu 12.04 LTS). Myślę, że to dlatego, że próbowałem startx -polecenie z sudo.

Dowiedziałem się, że plik ~ / .Xauthority był własnością root'a, więc na ekranie logowania uderzyłem ctrl+alt+f2 i stamtąd zmieniłem własność z powrotem na mnie ( sudo chown user:user .Xauthority ) i mogłem się zalogować ponownie.

    
odpowiedział respiratio 14.01.2013, 06:56
źródło
5

GDM nadal tu jest, jeśli chcesz, możesz zrobić:

sudo dpkg-reconfigure lightdm

Monit zapyta, czy chcesz zacząć od LightDM lub GDM. Jeśli więc utkniesz ponownie w LightDM lub jeśli ci się nie podoba, zawsze możesz wrócić do GDM.

Ale rozwiązanie George Edison powinno zadziałać.

    
odpowiedział Nyamiou The Galeanthrope 17.10.2011, 09:29
źródło
5

Próbowałem większości powyższych sugestii, ale po uruchomieniu go, ten komunikat o błędzie znajdujący się w .xsession-errors

mkdtemp: private socket dir: Odmowa uprawnień

znalazła odpowiedź, która zadziałała

sudo chmod 1777 / tmp

link

    
odpowiedział lethgowerboy 09.03.2012, 11:00
źródło
3

Żadna z poprzednich sugestii tutaj nie działała dla mnie, ale to miało znaczenie:

W /etc/X11/default-display-manager  zmieniono lightdm do /usr/sbin/lightdm

Biorę za to zero kredytów; po prostu znalazł to w Internecie wśród pięćdziesięciu innych możliwości po kilku dniach prób i błędów. 11.10 jest aktualny i próbuje własnościowego sterownika ATI fglrxdrm 8.93.4

    
odpowiedział Marcos 26.02.2012, 18:01
źródło
2

Ten sam problem w Lubuntu 11.10 - Brak możliwości logowania GUI, ale problemem było DISK SPACE, kiedy poszedłem do konsoli i próbowałem uruchomić MC Otrzymałem ostrzeżenie o miejscu na dysku, usunąłem niektóre pliki i teraz wszystko działa poprawnie.

    
odpowiedział Cristian Swzarc 10.04.2012, 22:17
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów