Jakie narzędzie do wykorzystania w "bankowości domowej"?

16

Chciałbym bezpiecznie zarządzać swoimi kontami bankowymi w systemie Ubuntu.

Widziałem kilka aplikacji w Centrum oprogramowania , ale nie wiem, który wybrać. Nie potrzebuję ciekawych funkcji, takich jak opcje na akcje. Mam tylko regularne konta, które chcę śledzić, nie chcę skomplikowanych rzeczy.

Ponieważ dane bankowe są dość wrażliwe, zdecydowanie wolę aplikację szyfrującą dane. Chociaż, jeśli masz naprawdę fajną aplikację, ale nie posiada ona tej funkcji, o ile oferuje przechowywanie danych w jednym dedykowanym miejscu, mógłbym zrobić to zaszyfrować to miejsce.

Jakiego narzędzia używasz, które może pasować do moich potrzeb?

    
zadawane Huygens 11.11.2010, 22:08
źródło

8 odpowiedzi

11

Prawdopodobnie najpotężniejszym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać, jest GnuCash . Nie jest to najłatwiejsze do nauczenia, ale istnieje dość sporo dokumentacji do jej nauczenia i ma wiele przydatnych funkcji, takich jak podwójne wejście, hierarchiczne konta i możliwość importowania z Quicken. Twórcy GnuCash wyraźnie powiedzieli, że nie ponoszą odpowiedzialności za szyfrowanie, ponieważ jest to sprzeczne z ich filozofią, że program robi jedną rzecz dobrze; ale twierdzą, że w pełni popierają używanie zaszyfrowanych systemów plików do przechowywania danych.

    
odpowiedział Nick Pascucci 11.11.2010, 22:13
źródło
12

Homebank

Homebank jest, jak sama nazwa wskazuje, aplikacją bankowości domowej. Jest skierowany raczej do użytkowników domowych niż firm, więc wydaje się być odpowiedni do twoich potrzeb.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, nie sądzę, że jest to wbudowana zdolność. Możesz jednak przechowywać wszystkie pliki w określonym folderze i szyfrować je osobno. W tym przypadku może być przydatne szyfrowanie / dom. Homebank pozwala ci ustawić domyślny katalog dla swoich plików, ale wydaje się, że nie blokuje ci umieszczania ich w innych, mniej bezpiecznych miejscach.

Zobacz też powiązane pytanie .

    
odpowiedział dv3500ea 11.11.2010, 22:34
źródło
6

Grisbi jest tym, czego używam i naprawdę jest to łatwe i pełne.

Pozwala na szyfrowanie plików w razie potrzeby.

    
odpowiedział Little Jawa 12.11.2010, 09:53
źródło
4

Istnieje także kmymoney

    
odpowiedział txwikinger 11.11.2010, 23:01
źródło
2

Używam wxBanker

  

wxBanker jest lekkim menedżerem finansów osobistych. Koncentruje się na byciu tak prostym i prostym w użyciu, jak to tylko możliwe.

     

Główna strona projektu znajduje się na linku , który zawiera także pliki do pobrania i Ubuntu PPA. Połączone są również zasoby, takie jak zespoły i listy adresowe dla tłumaczy, użytkowników i programistów.

    
odpowiedział Miroslav Ranković 12.11.2010, 13:25
źródło
1

Znalazłem YNAB (potrzebujesz budżetu) , który działa bardzo miły w winie też. Wydaje się, że nadchodząca wersja 5 jest oparta na Internecie.

Jest też bezpłatna aplikacja dla Androida i iOS, ale nie jest samodzielna, wymaga również oprogramowania YNAB.

To oprogramowanie całkowicie odwróciło moją myśl o pieniądzach! W swej istocie jest to prosty system obwiedni, ale kładzie nacisk na metodę, która wygląda do przodu (daje każdemu dolarowi pracę: co moje pieniądze muszą zrobić, zanim otrzymam zapłatę) raczej niż za szukałem sekcji wszystkich innych narzędzi (co się stało, dokąd poszły wszystkie moje pieniądze?).

Witryna YNAB oferuje wiele bezpłatnych zajęć online - gorąco polecam. Istnieje również forum użytkowników, ale szczerze mówiąc, subdystrybucja YNAB jest jeszcze lepsza.

    
odpowiedział Torben Gundtofte-Bruun 20.11.2015, 09:30
źródło
0

Korzystam z Mint.com . Jest on dostępny online, co może przeszkadzać niektórym osobom, że Mennica ma dostęp do wszystkich danych, ale poza tym działa naprawdę dobrze, jeśli chodzi o śledzenie wydatków i tworzenie budżetu.

    
odpowiedział Chance 11.03.2011, 19:58
źródło
0

Chociaż nie jest to aplikacja komputerowa, polecam Mint przez Intuit . Jest oparty na Internecie i będzie działał w każdym systemie z dostępem do Internetu i może łączyć się z większością banków, kart kredytowych lub innych usług pieniężnych.

Obecnie wsparcie dla banków międzynarodowych wydaje się być następujące:

  

... instytucje finansowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Mamy nadzieję na wsparcie większej liczby krajów w przyszłości.

Co może być pułapką dla osób spoza kontynentu północnoamerykańskiego, które nie mają banku działającego w Stanach Zjednoczonych lub w Kalifornii.

    
odpowiedział Marco Ceppi 11.03.2011, 22:24
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów