Czy istnieje otwarty format pliku "projektu" będący alternatywą dla * .mpp Microsoftu?

8

Istnieje otwarty format dokumentu (ODF) dla edytorów tekstów, ale czy istnieje otwarty, standaryzowany format plików projektu? Obecnie korzystam z Gnome Planner , który pobrałem z Centrum oprogramowania, ale mój kurs uczy nas używać OpenProj , którego nie lubię, ponieważ jest dość powolny na moim komputerze. Próbuję zaimportować plik *.planner z Planner do OpenProj, ale nie działa. Planista eksportuje do trzech różnych formatów plików: *.planner , *.mrproject i * .html i żaden z nich nie może być zaimportowany do OpenProj, którego domyślny typ pliku to *.pod i może również eksportować do *.xml i * .pdf . To wszystko wydaje mi się trochę nieprzyjemne.

    
zadawane Chris Wilson 26.11.2010, 02:46
źródło

3 odpowiedzi

0

Wizyta na linku dała link do GanttProject . Wśród funkcji wymienionych na ich stronie internetowej jest możliwość "importowania projektów i eksportowania ich do formatów Microsoft Project [i] eksportu do arkuszy kalkulacyjnych za pomocą CSV."

Nie mam doświadczenia z tego typu oprogramowaniem, ale osalt.com zawsze będzie moim pierwszym przystankiem na takie pytanie.

    
odpowiedział Garrigus Carraig 05.04.2013, 17:46
źródło
0

link

  

OpenProj jest aplikacją do zarządzania projektami typu open-source, podobną do Microsoft Project. OpenProj ma dobrze znany interfejs użytkownika, a nawet otwiera istniejące pliki MS Project. OpenProj jest kompatybilny z wykresami Project, Gantt Charts i PERT.

    
odpowiedział Rinzwind 11.04.2013, 12:26
źródło
0

ProjectLibre jest aktywnie obsługiwanym widelcem openproj, który może otwierać pliki .planner.

    
odpowiedział cweiske 19.10.2017, 14:17
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów