Jak mogę dodać nowe tapety?

20

Mam zainstalowany system Ubuntu 11.10 i chcę pobrać i zainstalować dodatkowe tapety na moim komputerze.

Jak to zrobić?

    
zadawane s greene 01.03.2012, 22:24
źródło

6 odpowiedzi

18

Możesz "zainstalować" dowolny obraz tapety, który chcesz łatwo, klikając prawym przyciskiem myszy na pulpicie i wybierając zmień tło pulpitu z menu

oraz w oknie wyskakującym, po prawej stronie - tam gdzie są wymienione wszystkie domyślne tapety - znajdziesz przycisk + u dołu (gdzie klikniesz on), w kolejnych oknach podręcznych możesz wybrać z dowolnego folderu na dysku twardym wszystkie nowe zdjęcia, które już pobrałeś.

Jeśli chcesz je pobrać, użyj dobrego znajomego Google.

    
odpowiedział Marc-André Appel 01.03.2012, 22:59
źródło
4

[Z pamięci:] Kliknij logo Ubuntu w lewym górnym rogu i wpisz "gnome-appearance-properties" w polu wyszukiwania. Powinien teraz pokazać ikonę właściwości wyglądu gnomu - kliknij, aby uruchomić preferencje wyglądu z aktywowaną kartą tła. :)

Notka poboczna: w Ubuntu 11.04 znów możesz kliknąć pulpit prawym przyciskiem myszy i zmienić tło, do którego jesteś przyzwyczajony.

    
odpowiedział htorque 29.11.2010, 09:43
źródło
3

Kliknij ikonę Aplikacje na pasku bocznym, następnie wyszukaj "Wygląd", a następnie spójrz na kartę "Backround". (Dodatkowe kliknięcia w porównaniu do powyższych instrukcji, ale używam Unity codziennie.) I na marginesie, można również dodać wiele tapet do listy opcji, klikając przycisk Dodaj, a następnie wybierając wszystkie w folderze, a następnie klikając "Otwórz". zrzut ekranu:

    
odpowiedział jrg 01.12.2010, 23:48
źródło
1

Kiedy używasz 11.10, powiedziałbym, że najłatwiej jest znaleźć tapetę, którą naprawdę lubisz w sieci. Kliknięcie prawym klawiszem myszy i wyskakuje z menu, powinno brzmieć coś jak zestaw jako tapetę pulpitu. Pojawi się okienko z zapytaniem, czy chcesz je wyśrodkować, czy rozciągnąć. Gdy jesteś szczęśliwy, kliknij OK. Teraz Twoja tapeta zostanie zapisana w Twoim katalogu domowym. Coś jak firefox-wallpaper.png, jeśli chcesz, aby ta tapeta zmieniła nazwę i przejść do folderu ze zdjęciami.

Teraz kliknij prawym przyciskiem na pulpicie i kliknij Zmień tło pulpitu. Stamtąd zobaczysz okno wyglądu. Tam, gdzie tapety znajdują się po lewej stronie w 11.10, a po prawej w 12.04, kliknij na rozwijaną listę tapet nad nimi i wybierz zdjęcia, zobaczysz swoje obrazy w oknie wyświetlacza poniżej. Wybierz żądany obraz i altówkę. Zmieniłeś obraz pulpitu.

:)

    
odpowiedział Shaneo1 01.03.2012, 23:27
źródło
1

Możesz użyć Compizconfig-settings-manager, aby przypisać różne tapety dla każdego obszaru roboczego. wygląda bardzo ładnie.

    
odpowiedział Rachid Severus 27.11.2012, 22:29
źródło
0

Chciałbym zachować tapety, które reklamuję w moim katalogu domowym, aby wygodniej było udostępniać je innym moim komputerom i aby móc przenieść je do nowych instalacji. Jeśli umieścisz tapetę w folderze Obrazy, stworzonym dla Ubuntu, będzie ona dostępna w Ustawieniach wyglądu. W wyglądzie kliknij listę rozwijaną, a zobaczysz folder ze zdjęciami jako wybór.

    
odpowiedział fragos 02.03.2012, 07:30
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów