Dlaczego gruba przechowuje wiele jąder?

7

Czy istnieje jakaś najlepsza praktyka w ich usuwaniu (kiedy / jak / dlaczego)? Po co w ogóle je utrzymywać i dlaczego wrzuciłbyś je do gruba?

Domyślam się, że nie ma "problemu" na wypowiedź, ale jestem po prostu ciekawa tej decyzji dotyczącej projektu.

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale nadal możesz używać starych jąder z nowym interfejsem użytkownika?

    
zadawane Parris 12.07.2011, 01:51
źródło

4 odpowiedzi

13

Krótka odpowiedź brzmi: są używane jako "zapasowe". Nowe jądra są testowane na dużej ilości sprzętu przed wydaniem, ale nie mogą być testowane na wszystko. Jeśli aktualizacja powoduje, że komputer nie uruchamia się pomyślnie, poprzednie znane jądro dobrej jakości jest dostępne jako zapasowe.

    
odpowiedział sladen 12.07.2011, 02:53
źródło
6

Według The Evil Phoenix i sladen, chcę dodać:

Jeśli użyłeś kernela naprawdę długo, a teraz dostaniesz nowy i zaczniesz go używać, możesz usunąć te przed długo używanym drugim najnowszym. Zachowaj bieżące i jądro przed, z wyjątkiem problemów.

Jeśli masz problemy, sam wiesz, które jądro zachować i dlaczego. Możesz mieć wiele jąder, ponieważ jeden jest w stanie wytworzyć grafikę 3D o wysokiej prędkości, ale wtedy acpi się nie powiedzie, więc nie możesz hibernować, a druga hibernuje, ale wydajność 3D jest niska.

Ale możesz je zbierać, dopóki ekran grub nie wypełni się za dużo i usunąć kilka z nich naraz.

    
odpowiedział user unknown 12.07.2011, 06:10
źródło
4

Tak, w większości przypadków. Stare jądra są tam, na wypadek gdyby coś zepsuło się z nowym. W ten sposób możesz użyć starego jądra, które działa i po prostu usunąć nowe jądro, które nie działa.

    
odpowiedział Thomas Ward 12.07.2011, 01:54
źródło
2

Kilka następnych.

1), jeśli właśnie zaktualizowałeś Ubuntu do nowej wersji, to zdecydowanie warto usunąć stare jądra, ponieważ mogą one nie działać poprawnie z nową wersją

2) możesz usunąć stare obrazy, uruchamiając synamptię (lub apt-get) i usuwając starsze wpisy linux-image * (i jeśli usuniesz obraz linux *, powinieneś także usunąć nagłówek linux * ten sam numer wersji, jeśli są obecne)

    
odpowiedział Francis Turner 12.07.2011, 07:59
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów