Utracono Windows 7 w GRUB po zainstalowaniu Ubuntu 14.04

19

Dziś postanowiłem zainstalować nowy 14.04 (64-bitowy) na systemie Ubuntu o pojemności 13.10 (32-bitowej), który zwykle miałem z podwójnym bootowaniem z Win 7, więc dało mi wiele opcji do zainstalowania 14.04, jednego z ich zadaniem było ponowne zainstalowanie Ubuntu bez utraty moich plików i aplikacji (gdzie jest to możliwe). A kiedy proces instalacji został zakończony, zostałem poproszony o ponowne uruchomienie jak zwykle, ale tym razem menu GRUB nie pojawiło się, aby pozwolić mi wybrać, czy uruchomię system Windows lub Ubuntu, i uruchamia się teraz tylko z Ubuntu. Sprawdziłem partycje z Gparted i Win7 nadal tam jest.

Czy jest jakiś sposób, aby GRUB ponownie zobaczył system operacyjny i jak?

Z góry dziękuję!

    
zadawane Valentin 19.04.2014, 01:18
źródło

8 odpowiedzi

6

Uruchomiono z USB na żywo z wersją na moim Ubuntu, która jest zainstalowana na moim komputerze i zainstalowałem Boot Repair, wpisując w terminalu następujące polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Uruchomiłem naprawę zalecaną i postępowałem zgodnie z poleceniami, które dałem mi dla terminala, a po jej zakończeniu i ponownym uruchomieniu wciąż działał tylko z Ubuntu. Następnie ponownie uruchomiłem Boot Repair i po zakończeniu programu, sprawdzając problemy, kliknąłem "Advanced options" -Boot Location tab. Poniżej tego, gdzie znajduje się rozwijane menu przeciw "domyślnemu systemowi operacyjnemu:" był Ubuntu 14.04 i Windows 7, więc wybrałem Windows 7 i "Zastosuj". Kiedy proces się zakończył, uruchomiłem się ponownie i GRUB miał teraz opcję pozwalającą mi wybrać, czy chce ponownie uruchomić system z Ubuntu lub Windows. SOLVED

Mam nadzieję, że to działa również dla Ciebie !!!

    
odpowiedział Valentin 27.04.2014, 18:15
źródło
28

Właśnie napotkałem ten sam problem po zainstalowaniu Kubuntu 14.04 na szczycie (zepsuty) 13.10. Znalazłem to małe rozwiązanie, aby odzyskać funkcjonalność GRUB:

Po prostu otwórz terminal i wpisz

sudo update-grub
    
odpowiedział Arne. 20.05.2014, 11:29
źródło
1

Uruchom Ubuntu lub dowolną dystrybucję Linuksa z USB / CD live, a następnie otwórz terminal i napiwek "sudo fdisk -l", aby wyświetlić wszystkie partycje wszystkich dysków twardych

Następnie musisz zidentyfikować partycję Ubuntu, a następnie zamontować partycję Ubuntu wybierając partycję, na której zainstalowałeś ją standardowo sda1, możesz to sprawdzić za pomocą polecenia "fdisk" lub używając GParted "sudo mount / dev / sda1 / mnt"

Następnie podłącz pozostałe urządzenia

sudo mount --bind / dev / mnt / dev

sudo mount --bind / dev / pts / mnt / dev / pts

sudo mount --bind / proc / mnt / proc

sudo mount --bind / sys / mnt / sys

Teraz uruchom komendę chroot, aby mieć pełny dostęp do roota "sudo chroot / mnt"

po uruchomieniu "grub-install --recheck / dev / sda" Ale pamiętaj, żeby tu zastąpić sda urządzeniem, którego używasz do rozruchu systemu (nie wpisuj numeru partycji tylko sda)

Wreszcie ustawiaj automatycznie przewijanie menu GRUB sudo update-grub2

Jeśli to nie zadziała, połącz się z Internetem i uruchom tę komendę sudo apt-get install grub2

Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj pytanie, zawsze używam tego kroku, gdy GRUB nie działa poprawnie. Zostałem przetłumaczony na tę instrukcję z hiszpańskiej instrukcji, więc proś pytania, jeśli masz pytanie

    
odpowiedział Hilario 19.04.2014, 02:59
źródło
1

Niestety, doświadczyłem tego problemu po próbie zainstalowania tego, co wydaje się być uszkodzonym Ubuntu 15.04 - po instalacji, wylądowałem w OpenBox WM z dużą konfiguracją uszkodzoną. Dodatkowo, mój dysk twardy Windows 7 (dysk oddzielny) jakoś udało się uszkodzić w procesie.

W wierszu poleceń trybu naprawy dysku CD wydanie "bootrec / fixmbr", a następnie "bootrec / fixboot", a następnie uruchomienie programu Startup Repair z dysku CD systemu Windows pozwoliło mi wejść do urządzenia. Jednak mój system plików został zniszczony - wszystkie sterowniki Steam, sterowniki itp. Zostały uszkodzone. Jestem zdumiony, że mogłem się zalogować.

Ponownie zainstalowany. Najpierw Windows, potem Ubuntu 14.04, tym razem bez problemów.

    
odpowiedział Lotus 26.05.2015, 21:01
źródło
0

Również napotkałem błąd grub "nie znaleziono symbolu" grub_term_highlight_color "po aktualizacji Xubuntu z 13.10 na 14.04 na podwójnej partycji Windows 8.1 / Xubuntu. W przeszłości ulepszałem Xubuntu bez żadnych problemów, ale po aktualizacji zeszłej nocy z 13.10 na 14.04, utknąłem w wierszu ratowania grub. Biorąc pod uwagę, że nie spotkałem się z tym problemem wcześniej, zdecydowałem się wypróbować narzędzie Boot Repair, jak to opisano tutaj: link . Musiałem przejść do "drugiej opcji" zaznaczonej na tej stronie pomocy, ponieważ nie miałem możliwości stworzenia płyty Boot Repair.

Oto co dokładnie zrobiłem:

Na moim laptopie poszedłem do xubuntu dot org, gdzie pobrałem wersję Live Xubuntu ISO. Jeśli masz dysk zapisywalny, jestem pewien, że możesz utworzyć LiveCD z tym plikiem ISO (prawdopodobnie możesz też utworzyć dysk Boot Repair CD), ale mój laptop nie ma napędu optycznego.

Tak więc utworzyłem rozruchowy LiveUSB Xubuntu 14.04. Instrukcje, których przestrzegałem w celu utworzenia LiveUSB można znaleźć tutaj: link (pamiętając o tym, że Mac OS mojego laptopa wymaga polecenia" sudo "do zapisu na sformatowanym USB, jak to opisano w komentarzach tego wpisu).

Po zakończeniu na żywo LiveUSB z Xubuntu, ponownie uruchomiłem komputer błędu grub, zmieniając menu startowe, aby rozpoznać LiveUSB, który załadował Xubuntu Live. Wybrałem opcję "Wypróbuj Xubuntu", gdy LiveUSB poprosił mnie o wypróbowanie lub zainstalowanie. To ładowało sesję Xubuntu pokazującą wszystkie moje partycje jako ikony pulpitu.

Otworzyłem terminal i uruchomiłem następujące, jak opisano na powyższej stronie pomocy dotyczącej naprawy rozruchu:

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

Postępowałem zgodnie z instrukcjami w narzędziu Boot Repair, które były dość oczywiste. Boot Repair rozpoznał moje partycje i uruchomił swój proces, ale zakończył z "błędnym" adresem Ubuntu Pastebin. Skopiowałem to, ale wydawało się, że błąd był powiązany z dodatkowymi napędami na maszynie, które nie mają systemu operacyjnego. Niezależnie od błędu, Boot Repair nadal dało opcję restartu, więc zrobiłem to.

Oczywiście upewniłem się, że moje menu startowe wskazywało właściwy napęd i voila! Grub rozpoznał wszystkie moje partycje, tak jak powinno. Załadowałem Xubuntu i wygląda on na 14.04 tak, jak powinien teraz, gdy Boot Repair wykonał swoją pracę. Dodatkowo mogę załadować system Windows 8.1 po prostu dobrze.

Mam nadzieję, że moje notatki mają jakąś przydatność. Jestem wdzięczny za Boot Repair i za wszystkie dedykowane narzędzia do rozwiązywania problemów!

    
odpowiedział Mountaintree 08.06.2014, 20:05
źródło
0

Pierwsze uruchomienie z live ubuntu cd lub Live ubuntu flash drive i connect to internet . Następnie przejdź do termianl przez ctlr+alt+T i po prostu użyj poniższego polecenia,

sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)

To naprawia wszelkie problemy, które mam z bootowaniem. Znajdziesz dołączony link, ma screen short and clear instruction . Baw się dobrze.

Link referencyjny: OBSERWUJ MNIE, ABY DALSZY WYBÓR!

    
odpowiedział mr_azad 08.06.2014, 22:10
źródło
0

Tylko dwa polecenia na terminalu i musisz to zrobić.

sudo os-prober
sudo update-grub

i po prostu zrestartuj system teraz.

    
odpowiedział Prince Sharma 29.11.2014, 17:40
źródło
0

Spróbuj ponownie zainstalować grub, wpisz terminal: sudo grub-install /dev/sd_ (gdzie sd_ to urządzenie do zainstalowania bootloadera) to sudo grub-update , mam nadzieję, że to ci pomoże Uwaga: sda w / dev / sda może znajdować się w urządzeniu, na którym masz zainstalowane gruba.

    
odpowiedział karim 19.04.2014, 01:29
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów