Czy istnieje sposób na odinstalowanie Ubuntu bez aplikacji desktopowych?

10

Na początek, wiem o lubuntu , ale to naprawdę nie odpowiada temu, czego szukam. Zasadniczo szukam standardowej instalacji Desktop Ubuntu, ale bez całego edytora tekstu, multimediów i zainstalowanych gier.

Widziałem posty na temat tego, jak uzyskać środowisko pulpitu uruchomione na serwerze Ubuntu, ale wydają się one skomplikowane i nigdy nie wydają się być równe standardowej instalacji Desktop.

Więc moje pytanie brzmi: czy mimo to można powiedzieć, że standardowa instalacja Desktop nie instaluje wszystkich aplikacji? Czy jest dostępna dystrybucja, która pozostawia wszystkie aplikacje poza standardowym wyglądem i wyglądem?

To, czego tak naprawdę chcę, to jest do celów programistycznych do uruchomienia na maszynie wirtualnej w celu opracowania Mono.

    
zadawane Nick Berardi 05.03.2011, 15:50
źródło

3 odpowiedzi

5

O ile mi wiadomo, nie ma takiej dystrybucji, ale można zainstalować ubuntu-minimal przy użyciu alternatywnego instalatora lub użyć alternatywnego instalatora, aby dostosować to, co chcesz zainstalować w systemie.

Po zainstalowaniu ubuntu-minimal pozostanie Ci instalacja z linii poleceń, ale wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić apt-get install gnome-desktop monodevelop , aby uzyskać to, czego szukasz.

    
odpowiedział RolandiXor 05.03.2011, 16:27
źródło
3

Ubuntu minimal cd są już dostępne i można je znaleźć tutaj. link

    
odpowiedział robin0800 16.05.2011, 09:49
źródło
1

Zainstalowanie pakietu gnome-core powinno zapewnić ci całkiem minimalne środowisko. Zacznę od instalacji serwera. Możesz również zainstalować xorg , aby uruchomić x-windows i gdm , aby uzyskać ekran logowania.

    
odpowiedział BillThor 05.03.2011, 19:38
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów