Jedność zużywająca 100% CPU

10

Mam laptopa HP ze sterownikami Nvidia. Kiedy uruchamiam top , widzę, że unity-panel-service zużywa 100% CPU przez około 20 sekund, a następnie zużycie procesora spada do około 10% CPU przez około 5 sekund. I ten cykl trwa. Próbowałem zabić ten proces. Ale uruchamia nowy proces i wydaje się, że działa bez problemu przez jakiś czas, ale po tym problem pojawia się ponownie. Jak mogę to naprawić?

    
zadawane bonzi 17.06.2011, 23:47
źródło

3 odpowiedzi

6

To jest dobrze znany błąd i myślę, że widziałem pewien postęp w tym zakresie. Właściwie nie wydaje mi się, żebym tego doświadczył od jakiegoś czasu. Pamiętaj, aby zainstalować najnowsze aktualizacje. Mogło to zostać naprawione. Jeśli nie, dopóki nie zostanie naprawiony, możesz go łatwo "naprawić", naciskając alt + f2 i wpisując killall unity-panel-service . Spowoduje to ponowne uruchomienie wskaźników i wróci do normy.

Jeśli nie chcesz naprawiać kodu, nic nie możesz zrobić, aby temu zapobiec, zapisz kilka informacji w raporcie o błędzie.

    
odpowiedział Jo-Erlend Schinstad 27.09.2011, 15:40
źródło
3

Innym możliwym obejściem jest ograniczenie użycia procesora przez usługę panelu jedności. Możesz pobrać prosty program o nazwie cpulimit z:

sudo apt-get install cpulimit 

Następnie możesz uruchomić to polecenie:

cpulimit -e unity-panel-service -l 30

To nie rozwiązuje problemu, ale może sprawi, że system będzie działał, gdy poprawka zostanie wydana. Jak powiedział Jo-Erlend Schinstad, to stary błąd. Proponuję, abyś zgłosił to również na Ciebie w:

link

    
odpowiedział Goghard 19.04.2014, 02:48
źródło
0

Mam taki sam problem z jednością w Lenovo Y50 i Ubuntu 14.04. Metoda Cpulimit (wspomniana przez @Goghard) nie miała żadnego efektu w moim przypadku, więc próbowałem zautomatyzować zabijanie usługi panelu jedności w chwili, gdy plik dziennika tej usługi zaczyna się dorastać (czasami ten plik może zajmować całą wolną przestrzeń na dysku, jeśli nie zwracasz uwagi).

Używam takiego skryptu bash, zwanego, f.e., check-and-restart-ups.sh:

#!/bin/bash
filesize=$(stat -c%s "/home/<username>/.cache/upstart/unity-panel-service.log")
if [ "$filesize" -gt "1000000" ]
then
    #restart unity-panel-service
    kill $(pgrep unity-panel-ser)
    rm /home/<username>/.cache/upstart/unity*
fi

sprawiają, że jest on wykonywalny i uruchamia go co minutę przez crontab:

*/1 * * * * root /home/<username>/check-and-restart-ups.sh

Mam nadzieję, że ci to pomoże.

    
odpowiedział Leo 19.10.2016, 14:16
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów