Zewnętrzne wyświetlacze z Trzmielem

14

Próbuję podłączyć mój zewnętrzny monitor (przez kabel VGA) do mojego laptopa, używając konfiguracji Bumblebee i Optimus.

Mam Lenovo W520, z Intelem GMA HD 3000 i Nvidia Quadro 2000M. BIOS ma trzy opcje dotyczące kart graficznych - zintegrowanych, dyskretnych i Optimusa.

Przypadek użycia jest bardzo prosty. Do pracy używam tylko zintegrowanej karty i wyświetlacza laptopa; gdy jednak oglądam filmy, chcę użyć mojego projektora. Teraz, co muszę zrobić w tym przypadku to:

  • uruchom ponownie
  • uruchom Windows
  • obejrzyj film

Dzięki Bumblebee, jestem teraz w stanie utrzymać konfigurację zawsze jako Optimus.

Przed BB musiałem zmieniać ustawienia BIOS-u za każdym razem, gdy chciałem obejrzeć film, ponieważ nawet w oknach, używanie zintegrowanej grafiki powodowało, że projektor nie był wykrywany przez system (przypuszczam, że właśnie to mają na myśli przez "hardwired output", i że wyjście VGA jest podłączone na sztywno do dyskretnej karty).

Teraz chciałbym móc podłączyć zewnętrzny monitor bez konieczności przełączania O / S, czyli używania go w Ubuntu.

Czy to możliwe?

W tej chwili, jeśli chcę korzystać z zewnętrznego monitora w systemie Ubuntu, jedyną opcją jest zmiana BIOS-u w celu użycia oddzielnej grafiki, a następnie użycie ustawień nvidia.

Jeśli użyję zamiast tego konfiguracji Optimusa, nawet jeśli uruchomię ją przy użyciu "Optirun nvidia-settings -c: 8", nie otrzymam żadnej opcji dla zewnętrznego monitora.

Czy jest coś, co mogę zrobić?

    
zadawane Marcus 12.02.2012, 12:50
źródło

4 odpowiedzi

7

Mam W520. To nie jest to samo ustawienie, co T420 - wyjście VGA jest podłączone do karty nvidia, więc "ten" link z Samsagax nie zadziała. Przygotowałem wpis na blogu tutaj przedstawiający opcje, które masz. Nie byłem w stanie uzyskać monitora zewnętrznego do pracy z Bumblebee i nie wierzę, że jest to możliwe z W520. Możesz jednak korzystać z monitora ekstencyjnego w trybie optimus, ale musisz użyć xinerama lub otworzyć oddzielny ekran X na monitorze ekstenal.

    
odpowiedział Zach 26.02.2012, 02:41
źródło
3

(przekierowanie z linuxowej listy hybrydowej)

Mam Thinkpad T420, który może być podobny (ale może nie być).

Na moim T420, VGA jest podłączony do procesora Intel i Display-Port jest podłączony do NVIDII. Tak więc dla wyjścia VGA mogę użyć zwykłego xrandr .

Port wyświetlania to inna historia. W tym celu muszę zmienić xorg.conf z bumblebee w /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia :

Opcja ConnectedMonitor z DFP (domyślnie) do DP1 dla DisplayPort.

    
odpowiedział Anonymous Coward 12.02.2012, 19:13
źródło
2

Nowsze wersje sterownika Intel zawierają program o nazwie intel-virtual-output , który znacznie upraszcza konfigurację podwójnych i potrójnych wyświetlaczy w W520.

Polecenie intel-virtual-output umożliwia serwerowi X na karcie Intel duplikowanie ekranów na innym serwerze X. Przegląda dostępne ekrany na zdalnym wyświetlaczu i prezentuje je na serwerze Intel X jako VIRTUAL1, VIRTUAL2 itd.

Poniższy skrypt (uruchamiany jako root) działa dla mnie, ale najprawdopodobniej będziesz musiał poprawić ustawienia:

#!/bin/sh

# Power on the nvidia card with bumblebee.
modprobe bbswitch
echo ON > /proc/acpi/bbswitch

# Run X display :8 on the nvidia card.
optirun true

# Tell the intel card to create virtual screens on :0 and
# copy whatever they're displaying to equivalent screens on :8
intel-virtual-output

# Configure my monitors the way I like them.
xrandr --output VIRTUAL3 --auto
xrandr --output VIRTUAL1 --auto --right-of VIRTUAL3
xrandr --output LVDS1 --off

Ta konfiguracja umożliwia podłączenie kabla DisplayPort do DVI (VIRTUAL3) po lewej stronie i VGA (VIRTUAL1) po prawej stronie. Wyłącza także ekran laptopa.

Zauważ, że skoro są to tylko wirtualne ekrany sterownika, teoretycznie twoje narzędzie do konfiguracji wyświetlania GUI powinno być w stanie to rozgryźć po uruchomieniu intel-virtual-output .

W praktyce narzędzie do konfiguracji wyświetlania w xubuntu tak naprawdę nie robiło spójnych rzeczy. Właśnie dlatego istnieją te polecenia xrandr . Jeśli używasz gnome lub kde, może warto wypróbować narzędzie GUI zanim zaczniesz mieszać z xrandr . W przeciwnym razie, zanim to zrobisz, prawdopodobnie zechcesz ulepszyć pewne elementy, niezależnie od konfiguracji, której używasz. Uruchomienie tylko xrandr mówi ci, jakie wyświetlacze są aktualnie połączone. Możesz podłączyć i odłączyć monitory, aby zobaczyć, która wtyczka łączy się z wyświetlaniem VIRTUAL [0-9]. Ekran laptopa to LVDS1. W takim razie jest to tylko kwestia wykonywania poleceń xrandr z --right-of , --left-of , --below , itp., Aby uzyskać rzeczy we właściwym miejscu.

Jeśli chcesz ponownie uruchomić telefon komórkowy, możesz uruchomić to (ponownie, jako root):

#!/bin/sh

# Turn on the laptop screen.
xrandr --output LVDS1 --auto

# Turn off my the other screens.
xrandr --output VIRTUAL1 --off
xrandr --output VIRTUAL3 --off

# Kill the xorg server running on the nvidia card.
kill $(ps ax | grep Xorg | grep :8 | awk '{print }')

# Wait plenty of time for it to die.
sleep 5

# Remove the nvidia kernel module so we can shut down the card.
# If you're running another driver this might be something different.
rmmod nvidia

# Use bumblebee to turn off the nvidia card and save power.
echo OFF > /proc/acpi/bbswitch

Używam xubuntu 14.04 przy użyciu zastrzeżonej wersji sterownika nvidia 337.25. Mam też pakiety trzmieli z linku .

Co ciekawe, ta konfiguracja jest odwrotnością zwykłej konfiguracji Optimusa. Zazwyczaj selektywnie uruchamiasz programy na karcie NVIDIA i kopiujesz bufory z karty nvidia na kartę intel, która faktycznie rozmawia z monitorami. W tym przypadku uruchamiasz wszystko na karcie Intel i kopiujesz odpowiednie bufory ekranu do karty NVIDIA.

Jeśli się zastanawiasz, tak, to utrudnia uruchamianie aplikacji przyspieszonych nvidia. Nie znalazłem jeszcze sposobu na sprawienie, by gry działały dobrze, a nawet w przypadku filmów HD spowalniać z czasem. Wygląda na to, że nie ma podwójnego buforowania, ponieważ po pewnym czasie odtworzysz obraz z lewej i prawej strony od góry w dół po odtwarzaniu wideo o dość wysokiej rozdzielczości. Mimo to większość projektorów prawdopodobnie będzie w porządku.

    
odpowiedział Hans 18.09.2014, 02:43
źródło
0

Może spróbuj tego .

Ale zależy od hardwiring.

    
odpowiedział Samsagax 12.02.2012, 16:17
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów