Jakie rodzaje środowisk i powłok są dostępne?

406
  

To pytanie istnieje, ponieważ wypełnia określone kryterium. Zachęcamy do pomocy w utrzymywaniu odpowiedzi, ale proszę zrozumieć, że pytania "duża lista" nie są ogólnie dozwolone na stronie Zapytaj Ubuntu i prawdopodobnie zostaną zamknięte na FAQ . Więcej informacji na temat tagu rekomendacji oprogramowania .

Jakie rodzaje środowisk graficznych lub powłok są instalowane przez użytkowników Ubuntu?

Wymień środowisko pulpitu lub powłokę dla każdego:

 • opis, dlaczego go lubisz lub sugerujesz (funkcje, wydajność itp.).
 • dobry zrzut ekranu, najlepiej uruchamiany w systemie Ubuntu i wyświetlający niektóre jego funkcje.
 • minimalne wymaganie, aby był użyteczny, jeśli istnieje jakieś ustawienie obniżające jego wymagania (jak w przypadku niskotłuszczowego profilu kde); jak włączyć wspomniane ustawienie
 • niektóre instrukcje dotyczące konfiguracji, jeśli znajdują się w repozytoriach, należy podać łącze do centrum oprogramowania
zadawane Amith KK 06.05.2017, 19:02
źródło

29 odpowiedzi

194

Powłoka GNOME


Przegląd aplikacji powłoki GNOME w systemie Ubuntu GNOME 16.04LTS z GNOME 3.18

Powłoka GNOME to "oficjalna" powłoka stworzona dla GNOME 3 przez projekt GNOME . Jest to domyślny interfejs używany przez oficjalnie wspieraną witrynę smak środowiska Ubuntu GNOME i jest domyślnym interfejsem dla głównego stylu Ubuntu od 17.10 zamiast Unity .

Funkcje

 • Używa Mutter zamiast Compiz dla menedżera okien.
 • omówienie działań zapewnia łatwy sposób przeglądania wszystkich otwierać okna, przeciągać okna między obszarami roboczymi, szukać aplikacji i nie tylko.
 • Powiadomienia to zaprojektowane, aby pomóc Ci szybko zareagować na powiadomienia lub wrócić do nich w dogodnym momencie.
 • Rozszerzenia to zaawansowana funkcja, która pozwala rozszerzyć funkcjonalność i interfejs powłoki GNOME. Zajrzyj do witryny rozszerzenia powłoki GNOME , aby zobaczyć dostępne. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalowania tych rozszerzeń, zobacz odpowiedzi na to pytanie .
 • Domyślnie nie można zminimalizować okna w powłoce GNOME, ponieważ korzysta z Przeglądu działań i Obszary robocze mają to zastąpić. To może wymagać przyzwyczajenia się na początku. Ewentualnie możesz użyć narzędzia do aktualizacji GNOME, aby włączyć przycisk okna minimalizacji.
 • Powłoka GNOME używa automatycznego zarządzania obszarem roboczym; w danym momencie otwiera tylko tyle obszarów roboczych, na ile masz aktywne okna, plus dodatkowy pusty, aby uruchomić więcej okien. Po usunięciu wszystkich okien z obszaru roboczego ten obszar roboczy zostanie usunięty, dopóki nie będzie potrzebny ponownie. Możesz także użyć narzędzia do aktualizacji GNOME, aby ustawić stałą liczbę obszarów roboczych.

Wymagania systemowe

Powłoka GNOME wymaga akceleracji sprzętowej i ma podobne wymagania do Unity. W momencie, w którym zostało to napisane, programiści GNOME dążyć do tego, aby środowisko GNOME mogło działać na dowolnym sprzęcie, który ma co najwyżej cztery do pięciu lat .

Jak to uzyskać?

Przed 17.10, Ubuntu GNOME było smakiem Ubuntu, który miał pełne środowisko graficzne GNOME zainstalowane i używane domyślnie . Jest to zalecana metoda na zainstalowanie powłoki GNOME w Ubuntu, jeśli nie planujesz używać Unity, KDE lub innego środowiska graficznego. Od wersji 17.10 domyślna instalacja systemu Ubuntu używa powłoki GNOME z motywem i stacją roboczą systemu Ubuntu. Wirtualną powłokę GNOME można zainstalować za pomocą pakietu vanilla-gnome-desktop .

Powłoka GNOME jest dostępna w oficjalnych repozytoriach Ubuntu. Aby zainstalować go na istniejącej instalacji, kliknij tutaj:

Lub uruchom to w Terminalu :

sudo apt install gnome-shell

Lub jeśli wolisz sposób GUI, szukaj "powłoki gnoma" w oprogramowaniu GNOME (lub Ubuntu Software Center w starszych wersjach Ubuntu) i zainstaluj pakiet gnome-shell . Więcej instrukcji, jak go zainstalować można znaleźć Tutaj . (Kompletny pakiet zawierający ustawienia, itp. Znajduje się w pakiecie ubuntu-gnome-desktop ).

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 06.12.2017, 12:09
źródło
159

Jedność (instalowana domyślnie w 11.10 - 17.04)


Aplikacja Lens w Unity Dash

  

Założony w 2010 roku projekt Unity, którego autorem jest Mark Shuttleworth, a Canonical zapewnia spójne wrażenia użytkownika zarówno dla użytkowników komputerów stacjonarnych, jak i netbooków. Projekt Unity i jego technologie, takie jak wskaźniki aplikacji, wskaźniki systemowe i powiadomienia OSD, stawiają sobie za cel rozwiązywanie typowych problemów na pulpicie Wolnego Oprogramowania, przy jednoczesnej optymalizacji wrażenia dotyku, spójności i współpracy.

Unity była domyślną powłoką dla GNOME 3 używane przez Ubuntu , zaczynając od 11.04. W 17.10 został zastąpiony przez Powłoka GNOME, zamiast Unity 8 , jak pierwotnie planowano.

Funkcje

 • Jedność jest wspierana przez Menedżer okien Compiz .
 • Dokumentacja oficjalna Launcher jest jednym z kluczowe elementy pulpitu Unity. Śledzi aktualnie uruchomione aplikacje i umożliwia przypinanie ulubionych aplikacji w celu łatwego dostępu.
 • Dash umożliwia w celu wyszukania aplikacji, plików, muzyki i filmów oraz pokazuje elementy, z których korzystałeś ostatnio. Można go uruchomić, klikając przycisk "Ubuntu" w Launcherze lub naciskając klawisz Super .
 • Możesz szybko przejść do dowolnego otwartego okna za pomocą Super + 1 / 2 / 3 / .. ./ 9 . Jest to szczególnie przydatne, jeśli często przełączasz się między tymi samymi aplikacjami, np. przeglądarka, menedżer plików i edytor, ale także mają otwarte inne aplikacje, więc Alt + Tabbing do pożądanego okna zajęłoby więcej czasu.
 • Górny pasek (znany jako Unity Panel) zawiera application i wskaźniki systemowe w prawym rogu. Unity Panel ma unikalną funkcję w porównaniu do innych komputerów: pochłania i integruje pasek tytułowy i pasek menu zmaksymalizowanych aplikacji, uwalniając w ten sposób więcej pionowej przestrzeni do wyświetlania przydatnych treści.
 • Menu globalne, podobne do tego używanego w Mac OS X, pokazuje menu aplikacji w Panelu Unity. Możesz odsłonić menu, umieszczając mysz nad lewą częścią panelu Unity lub trzymając Alt . Możesz też włączyć lokalnie Zintegrowane menu (LIM) , aby przenieść menu aplikacji na pasek tytułu okna.
 • HUD to kolejna unikalna cecha Unity. Naciśnij klawisz Alt , aby go uruchomić i łatwo wyszukać elementy menu aplikacji. Bardzo przydatne przy pracy z ciężkimi aplikacjami menu, takimi jak pakiety biurowe, edytory obrazów, narzędzia graficzne itp.

Wymagania systemowe

Unity Shell wymaga karty graficznej 3D i akceleracji sprzętowej. Jednak ma "niski tryb graficzny" do pracy na słabszym sprzęcie. Zobacz Skąd mam wiedzieć, czy moja karta wideo może uruchomić Unity? , aby określić, czy twój sprzęt może obsługiwać Unity.

Jak to uzyskać?

Unity to interfejs dostarczany z głównym nurtem Ubuntu. Tak więc zalecanym sposobem pobrania Unity jest pobranie i wypróbowanie obrazu instalacji z oficjalna strona Ubuntu . Jeśli jednak korzystasz z systemu Ubuntu z innym komputerem stacjonarnym, możesz go łatwo zainstalować, klikając tutaj:

Lub uruchamiając to polecenie w Terminalu , do 17.04:

sudo apt install ubuntu-desktop
    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 06.12.2017, 12:15
źródło
138

Xfce

Xubuntu 14.04; zrzut ekranu z xubuntu.org

Xfce to lekkie środowisko graficzne dla systemów operacyjnych podobnych do UNIX. Jego celem jest szybkie i niskie wykorzystanie zasobów systemowych, a jednocześnie atrakcyjny wizualnie i przyjazny dla użytkownika. Zawiera różne dodatkowe aplikacje i wtyczki panelu , które znacznie zwiększają funkcjonalność DE.

Jak to uzyskać

Kliknij ten link, aby zainstalować XFCE pakiet . Możesz go również znaleźć w Centrum oprogramowania Ubuntu lub wpisać terminal:

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Więcej instrukcji znajdziesz tutaj .

Ubuntu ma spin XFCE o nazwie Xubuntu (na zdjęciu powyżej) . Zaleca się zainstalowanie go przy użyciu oficjalnego obrazu (.iso), który można pobrać na tej stronie .

Jeśli szukasz fajnego dodatkowego Goodies , zainstaluj dodatki, uruchamiając sudo apt-get install xfce4-goodies .

    
odpowiedział sagarchalise 13.04.2017, 14:25
źródło
110

KDE Plasma

KDE jest prawdopodobnie drugim najbardziej znanym DE dostępnym po GNOME.

Funkcje

 • Możliwość łatwego dostosowania, wygląd i sposób działania KDE można łatwo modyfikować. Zakres opcji jest po prostu niesamowity.
 • Wybierz swój ulubiony sposób uruchamiania aplikacji z Application Launcher , konwencjonalne menu i pulpit nawigacyjny.
 • Panele mogą zachowywać się jak tradycyjne paski zadań lub doki.
 • Widżety z osiami mogą być używane w tle lub w panelu.
 • Działania umożliwiają uporządkowanie obszarów roboczych niezależnie.

Wymagania systemowe

KDE nie jest lekkim systemem. Ma podobne wymagania do Unity 3D, ale dla starszych systemów jest ustawienie "low-fat".

Jak to uzyskać?

Ubuntu ma smak plazmy KDE o nazwie Kubuntu . Tak więc zalecaną metodą uzyskania pulpitu Plasma w systemie Ubuntu jest pobierz Kubuntu i uruchom go ponownie lub zainstaluj.

Jeśli już korzystasz z systemu Ubuntu i chcesz przełączyć system na smak pulpitu Kubuntu, możesz zainstalować pakiet kubuntu-desktop dostępny w repozytorium Ubuntu. Aby to zrobić, kliknij tutaj:

Lub uruchom to polecenie w Terminalu :

sudo apt install kubuntu-desktop

Możesz po prostu zainstalować pulpit plazmowy zamiast zmieniać swój * buntowy smak.

Lub uruchom to polecenie w Terminalu :

sudo apt install plasma-desktop
    
odpowiedział Javier Rivera 23.06.2017, 10:48
źródło
101

LXDE (lekkie środowisko X11 Desktop)

LXDE to wyjątkowo lekkie środowisko graficzne, które koncentruje się na wysokiej wydajności i niskim zużyciu zasobów. Jest to obecnie domyślne środowisko graficzne używane przez Lubuntu ( na ilustracji ).

Funkcje

 • Lekka

  Wymaga mniejszej mocy procesora i działa bardzo dobrze przy rozsądnej pamięci.

 • Szybko

  Działa dobrze nawet na starszych komputerach wyprodukowanych w 1999 roku i nie wymaga akceleracji 3D.

 • Oszczędność energii

  Wymaga mniej energii do wykonywania zadań na innych systemach na rynku.

 • Po prostu piękne

  Zawiera umiędzynarodowiony i dopracowany interfejs użytkownika oparty na GTK + 2.

 • Łatwy w użyciu

  Umożliwia wybór prostego interfejsu użytkownika wyskakującego jak EeePC lub panelu aplikacji podobnego do systemu Windows.

 • Konfigurowalne

  Łatwo dostosować wygląd LXDE.

 • Dodatkowe funkcje

  Oferuje dodatkowe funkcje, takie jak przeglądanie plików na kartach lub okna dialogowe uruchamiania menu znane z systemów operacyjnych, takich jak OS X. Ikony nowych aplikacji będą wyświetlane na pulpicie po instalacji.

 • Niezależne od komputera

  Każdy komponent może być używany niezależnie od innych komponentów LXDE oferując elastyczność użycia komponentów LXDE w różnych systemach uniksowych.

 • Zgodność ze standardami  Jest zgodny ze standardami określonymi przez freedesktop.org.

Źródło: link

Wymagania systemowe dla Lubuntu (LXDE + Ubuntu)

Lubuntu może być zainstalowany na systemie Pentium II lub Celeron z 128 MB pamięci RAM, ale taki system nie będzie działał wystarczająco dobrze do codziennego użytku.

Dzięki 256 MB - 384 MB pamięci RAM wydajność będzie lepsza, a system będzie bardziej użyteczny.

Dzięki 512 MB pamięci RAM nie musisz się zbytnio martwić.

Domyślny instalator "Desktop" wymaga 384-800 MB pamięci RAM (w zależności od wybranych opcji). Jeśli masz problemy, możesz również skorzystać z "Alternatywnego" instalatora .

Jak to uzyskać

Kliknij ten link, aby zainstalować LXDE Środowisko pulpitu, znajdź je w Centrum oprogramowania Ubuntu lub wpisz następujące polecenie w terminal

sudo apt-get install lubuntu-desktop

Więcej instrukcji znajdziesz tutaj .

Ubuntu ma spin LXDE o nazwie Lubuntu , zalecane jest zainstalowanie go z oficjalnego obrazu (.iso), który można pobrać w < a href="https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu"> ta strona .

    
odpowiedział Zignd 06.05.2017, 18:10
źródło
74

Cynamon

Cynamon jest widelcem na pulpicie Gnome-Shell. Nie jest to ściśle interfejs Gnome-2, chociaż cele programistów są godne pochwały - aby stworzyć prostszy, bardziej tradycyjny interfejs pulpitu.

Pulpit ma wiele cech swojego spokrewnionego kuzyna - i może być rozszerzony przez specyficzne rozszerzenia Cinnamon.

Wymagania są takie same jak w Unity i Gnome-Shell, ponieważ wymagają karty graficznej z akceleracją grafiki 3D.

To może ulec zmianie - Gnome-shell Mutter został również rozwidlony - zwany Muffin. Ciekawe, jakie przyszłe wymagania to przyniesie.

Powiązane pytanie:

 1. Jak zainstalować Desktop Cinnamon?
odpowiedział fossfreedom 13.04.2017, 14:23
źródło
67

MATE

MATE to widelec GNOME 2 stworzony po ogłoszeniu GNOME 3, a niektórzy użytkownicy chcieli go zachować działa tradycyjny interfejs GNOME 2. Ma on być jak najbliżej tradycyjnego interfejsu GNOME 2. Projekt jest obecnie wspierany głównie przez oficjalne Ubuntu MATE spin (na zdjęciu powyżej) od 14.04.

Funkcje

 • MATE wywodzi się i stara się pozostać tak blisko tradycyjnego środowiska graficznego GNOME 2, jak to tylko możliwe. Jest przeznaczony specjalnie dla tych, którzy nie lubią nowych metafor pulpitu wprowadzonych przez Unity i GNOME Shell, ale nie chcą przełączać się na inne DE.
 • Zawiera rozszerzone wersje kilku aplikacji GNOME.
 • MATE nadal używa GTK + 2, chociaż może przełączyć się na GTK + 3 przyszłość.
 • Wszystkie konflikty między MATE a GNOME zostały rozwiązane na podstawie 1.2 wydania , dzięki czemu obie DE mogą zostać zainstalowane na tym samym systemie, jeśli ktoś sobie tego życzy.

Wymagania systemowe

Ponieważ MATE jest bardzo podobny do GNOME 2, na którym opiera się, powinien mieć podobne wymagania sprzętowe. Komputery, które mogą uruchamiać Ubuntu 11.04 lub wcześniejsze w sesji GNOME 2, również powinny obsługiwać MATE. Na przykład nie będzie potrzebować obsługi grafiki 3D, takiej jak Unity lub Shell. Dodatkowo możesz zajrzeć do tego wpisu na forach Linux Mint .

Jak to uzyskać

Najprostszym sposobem na uzyskanie w pełni wspieranego MATE DE dla oficjalnego spinu Ubuntu jest użycie Ubuntu MATE . Pobierz plik .iso ze strony "Pobierz" i użyj go do utworzenia LiveUSB / DVD.

Jeśli chcesz zainstalować MATE w istniejącej konfiguracji systemu Ubuntu, zobacz Jak zainstalować MATE (środowisko pulpitu)? , aby uzyskać informacje na temat instalacji. Zauważ, że istnieje wiele sposobów na jego instalację; niektóre z nich wymagają dodania repozytoriów Linuksa Minta i mogą potencjalnie powodować problemy.

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 30.04.2018, 10:31
źródło
63

Panteon

Panteon jest powłoką pulpitu stworzoną do użytku w elementarnym systemie OS Luna i nowszych wersjach. Można go również skonfigurować do użytku w systemie Ubuntu.

Funkcje

 • Górny panel nazywa się WingPanel. Jest podobny do miksu pomiędzy panelami powłoki GNOME 2 i GNOME.
 • Proca to aplikacja uruchamiająca Panteon.
 • Tapeta Panteon służy do zarządzania tapetami pulpitu zamiast Nautilusa.
 • Plank to nowa wersja Docky, przepisana do użycia Vala zamiast Mono. Znajduje się na dole ekranu, aby działać jako stacja dokująca.
 • Cerebere to program, który znajduje się w tle i nadzoruje działanie wszystkich pozostałych komponentów, w razie potrzeby restartując je, jeśli wystąpi awaria.
 • Pantheon został zaprojektowany tak, aby był lekki i modułowy. Możesz wybrać i wybrać komponenty, których chcesz użyć, a następnie zastąpić je innymi, zgodnie z oczekiwaniami.

Wymagania systemowe

elementarny OS Jupiter używał GNOME 2 i wczesnej wersji deski. Podstawowa wersja OS Luna przełączyła się na GNOME 3 i Pantheon i jest powinna być bardziej lekka . Maszyna, która może wygodnie obsługiwać Ubuntu, nie powinna mieć problemu z obsługą Panteonu.

Projekt podstawowy zawiera stronę Specyfikacje techniczne w przewodniku użytkownika dla podstawowego systemu operacyjnego, który zapewnia więcej informacje sugerujące, co jest potrzebne, aby zapewnić płynne działanie Panteonu.

Jak to uzyskać

Zobacz Jak zainstalować środowisko graficzne Pantheon? , aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 07.11.2017, 21:51
źródło
60

Flashback GNOME (panel systemu Ubuntu Classic / GNOME)

To jest podstawowy lub klasyczny pulpit GNOME, przeniesiony do nowego GTK3 i innych nowoczesnych technologii (integracja z GTK3 i innymi technologiami jest kluczową różnicą między GNOME Flashback i MATE). GNOME Flashback to to samo środowisko graficzne, które było używane we wcześniejszych wersjach Ubuntu (Ubuntu 10.10 i wcześniejszych). Ale jak wszystko inne, pojawiła się poprawa w nowej wersji.

Dlaczego warto go dziś używać? Ponieważ nie jest środowiskiem graficznym 3D, takim jak Unity, GNOME Shell lub KDE, działa więc szybciej na starszym sprzęcie. Jest to również bardzo wydajna instalacja na standardowym systemie Ubuntu, istnieje niewiele zależności różniących się od Unity i nie spowoduje to pobrania wielu dodatkowych aplikacji. Krótko mówiąc, jeśli chcesz mieć czyste "Ubuntu" bez Unity, użyj Flashback'a GNOME.

Funkcje (porównanie do GNOME 2)

 • Nadal ma klasyczne menu, ale menu systemowe zniknęło, ponieważ teraz używamy panelu Ustawienia systemu.
 • Można go dostosować w ten sam sposób, w jaki dostosowano Gnome Panel 2, z tym wyjątkiem, że podczas tego procesu należy nacisnąć i przytrzymać klawisz Alt .
 • Ma wszystkie te same funkcje, co poprzednio, ale z poprawkami, które sprawiają, że jest bardziej stabilny i użyteczny: aplety są zgrupowane po lewej, środku lub po prawej stronie, więc aplety nigdy się nie tasują, tak jak w Gnome Panel 2. A przejście na GTK3 oznacza znacznie lepszą obsługę pionowych paneli.

Jak to uzyskać?

Flashback do GNOME jest dostępny w oficjalnych repozytoriach Ubuntu. Aby zainstalować go na istniejącej instalacji, kliknij tutaj:

Lub możesz użyć tego polecenia w Terminalu: sudo apt install gnome-session-flashback

Powiązane pytanie:

 1. Jak powrócić do klasycznego pulpitu GNOME?
odpowiedział suli8 13.04.2017, 14:25
źródło
48

Awesome

Funkcje

Awesome to środowisko graficzne, które maskuje się jako menedżer okien. Domyślnie jest wyposażony w podstawowy panel górny z kartą systemową, która może przechowywać ulubione aplety z Gnome, Xfce itp. Istnieje kilka dobrze znanych bibliotek "widgetów", które rozszerzają podstawową funkcjonalność Awesome.

Awesome to tiling menedżer okien, co oznacza, że ​​może automatycznie rozmieszczać okna bez nakładania się i wypełniać ekran. Windows może być również ustawiony na "float" (standardowe zachowanie w Windowsie, OS X itd.)

Funkcje układania w awesome mają następujące zalety:

 1. Brak zmarnowanego miejsca na ekranie.
 2. Nie musisz bawić się myszą / trackpadem, aby rozmieścić okna w pożądanym układzie.
 3. Wbudowane układy płytek pokrywają często występujące scenariusze.
 4. Układy płytek są łatwe do skryptowania i można je wywoływać dynamicznie za pomocą skrótów klawiszowych.
 5. Obsługa myszy jest wbudowana w całym tekście. Dla tych, którzy polegają w dużej mierze na myszy, może to ułatwić przejście z typowych menedżerów okienkowych.

Awesome został zaprojektowany tak, aby można go było w dużym stopniu dostosować (patrz sekcja konfiguracji) i jest szczególnie popularny wśród "zaawansowanych użytkowników", którzy chcą mieć dużą kontrolę nad środowiskiem graficznym (na przykład Awesome ma silną pozycję w społeczności Arch Linux) .

Wymagania systemowe

Awesome jest bardzo lekki. Dystrybucja Zenix używa go i może działać z zaledwie 128 MB pamięci RAM (tylko 64 MB z partycją wymiany). W moim systemie wykorzystałem mniej zasobów niż LXDE! Awesome nie komponuję ani nie ma efektów, więc jest użyteczny dla systemów ze starszą grafiką (kompozycję można włączyć za pomocą xcompmgr , itp.)

Instalacja

Instalacja programu Awesome jest prosta. Po prostu wpisz sudo apt-get install awesome w terminalu, aby zainstalować Awesome z repozytoriów Ubuntu. Instalacja obejmie niesamowitą sesję w menedżerze logowania, Lightdm. Uruchamianie Awesome w ten sposób pozwoli uniknąć wielu problemów związanych z konfigurowaniem go do pracy z siecią bezprzewodową, wyświetlaniem itp.

Konfiguracja

Awesome jest konfigurowany przez zewnętrzny plik konfiguracyjny zapisany w Lua ( ~/.config/awesome/rc.lua ). Znajomość Lua nie jest wymagana i wiele można zrobić dzięki prostym rozszerzeniom i modyfikacjom domyślnego rc.lua ( /etc/xdg/awesome/rc.lua ). Automatyczne uruchamianie aplikacji jest proste: wystarczy dodać odpowiednią komendę "spawn" na końcu rc.lua , np. awful.util.spawn_with_shell("conky &") uruchomi conky .

Odnośnie dwóch zrzutów ekranu - w wersji "czystej" górny panel jest domyślny z pięcioma znacznikami (lub "obszarami roboczymi") po lewej stronie i różnymi błędnymi widżetami działającymi po prawej stronie . nm-applet i pidgin znajdują się w obszarze systray. Dolny "panel" to w rzeczywistości conky . W "brudnej" wersji conky wyświetla informacje o utworze z gmusicbrowser , okna są wyłożone kafelkami (z jednym oknem przeglądarki Firefox zminimalizowanym do obszaru listy zadań), a Gnome Do jest pływający w środku.

    
odpowiedział Chan-Ho Suh 18.08.2012, 09:15
źródło
46

Enlightenment (E)

Oświecenie oddziela się od tego, że jest bardzo skoncentrowany na słodkich oczach, a jednocześnie jest niezwykle lekki.

Istnieją dwie użyteczne wersje Enlightenment, E16 (stara wersja) i E17 (nowa stabilna wersja).

E17 jest bardziej nowoczesny.

Niewyczerpująca lista funkcji Enlightenment znajduje się na stronie tej strony w Wikipedii .

Aby uzyskać poradnik jak skonfigurować Enlightenment w swoim systemie, zobacz tę stronę dokumentacji Ubuntu , a może to pytanie : Jak zainstalować Enlightenment (E17)? .

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 13.04.2017, 14:24
źródło
34

i3wm

i3wm (poprawione kafelkowanie wm), jest dynamicznym i tilingowym menedżerem okien. Jest to jeden z najprostszych i najczystszych menedżerów okien, który kładzie nacisk na prostotę zarówno kodu, jak i konfiguracji.

Funkcje

 • Dobrze udokumentowany kod.
 • Obsługa wielu monitorów.
 • Obsługa UTF-8.
 • Prosta konfiguracja (brak używanego języka programowania)
 • Zarządzanie oknami całkowicie pozostawione dla użytkownika. Oznacza to, że użytkownik może dynamicznie wypróbować różne układy.
 • Lepsza obsługa pływających okien wyskakujących (większość hasła i inne powiadomienia nie są wyświetlane jako kafelki)
 • Różne tryby, jak w vim
 • IPC (używając gniazd unixowych) w celu rozszerzenia.

Dodatki

 • Świetne wsparcie dla użytkowników za pomocą listy mailingowej, IRC i faq.
 • demon powiadamiania (dunst) i j4status dla większej personalizacji (z j4tools )

Instalacja

i3 można zainstalować za pomocą apt

sudo apt-get install i3

i3 został użyty przez niektóre popularne postacie linuksa. 1 2

    
odpowiedział Avinash R 30.01.2014, 19:04
źródło
31

Środowisko pulpitu Chrome OS

UWAGA: Projekt wydaje się martwy w kwietniu 2016 r. .

To jest środowisko operacyjne systemu operacyjnego Google Chrome i, o ile mi wiadomo, działa tylko na komputerach 64-bitowych.

Aby zainstalować środowisko pulpitu, użyj środowiska graficznego, pobierz je stąd , a następnie zainstaluj go, klikając dwukrotnie.

Można również użyć następujących poleceń, aby pobrać i zainstalować z wiersza polecenia:

wget https://github.com/downloads/dz0ny/lightdm-login-chromeos/lightdm-login-chromiumos_1.0_amd64.deb 
sudo dpkg -i lightdm-login-chromiumos_1.0_amd64.deb

    
odpowiedział bkd.online 29.04.2016, 13:11
źródło
30

Mythbuntu

Mythbuntu używa XFCE , ale zawiera także dodatkowe dostosowania. Jest przeznaczony głównie dla komputerów multimedialnych do użytku z MythTV .

Wymagania systemowe

Pełną listę wymagań systemowych można znaleźć na stronie mythbuntu.org.

Jak to uzyskać

Możesz zainstalować pakiet mythbuntu-desktop , używając apt-get lub Centrum oprogramowania Ubuntu. W FAQ w Mythbuntu znajdziesz więcej informacji na temat konfiguracji.

    
odpowiedział Graham 13.04.2017, 14:25
źródło
30

Qtile

QTile to menedżer okien napisany całkowicie w języku Python. Jest wysoce konfigurowalny przy użyciu języka Python i można go skrypować, aby robić to, co tylko chcesz. Jak sama nazwa wskazuje, jest to kafelkowy menedżer okien, co oznacza, że ​​masz dobrze zorganizowany pulpit.

Jak to uzyskać

Pakiety są dostępne dla 11.10 (Oneiric Ocelot), 12.04 (precyzyjna łuska), 12.10 (kwantal kwantowy), 13.04 (Raring Ringtail), 13.10 (Saucy Salamander), 14.04 (Trusty Tahr) i 14.10 (Utopic Unicorn).

sudo apt-add-repository ppa:tycho-s/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install qtile

Informacje o instalacji: link

    
odpowiedział Jo-Erlend Schinstad 30.11.2015, 03:11
źródło
22

Unity 8 / Next (tryb pulpitu) (wycofany)

Obraz z Softpedia

Unity 8 (lub Unity Next) to interfejs używany w Ubuntu Touch (dla telefonów i tabletów), który miał ostatecznie zastąpić Unity 7 nowym trybem pulpitu. Był intensywnie rozwijany, ale w czasach Ubuntu 17.04 został przerwany.

Funkcje

 • Compiz został odrzucony na rzecz Qt, który powinien oferować bardziej lekkie i płynniejsze wrażenia.
 • Podobnie, Mir jest preferowany w stosunku do Waylanda i tradycyjnego serwera X11.
 • Przeprojektowane podejście do zakresów, soczewek, myślnika itp.
 • Koncentracja na konwergencji, co oznacza, że ​​to samo DE może być używane na wszystkich czynnikach (telefon, tablet, laptop lub komputer stacjonarny), modyfikując się w zależności od sytuacji.
 • Interfejs, który kładzie duży nacisk na przesuwanie krawędzi w celu ujawnienia programu uruchamiającego, menu wskaźników, przełącznika aplikacji i menu aplikacji.

Jak to uzyskać

Uwaga: Unity 8 nie jest uważane za gotowe do pracy na komputerze, a dalszy rozwój tej wersji przez Canonical został anulowany. Oczywiście będą obecne błędy, ale niektóre części mogą wymagać zoptymalizowania lub dodania, aby ułatwić korzystanie z myszy i klawiatury.

Jeśli nadal chcesz to wypróbować, codzienna kompilacja dla "Ubuntu Następny "pulpit jest dostępny do pobrania. Możesz go użyć do stworzenia LiveUSB / DVD jak zwykłego obrazu. Jeśli pojawi się terminal narzekający na to, że obraz nie jest COM32 lub podobny podczas próby uruchomienia z mediów na żywo, możesz obejść to, naciskając Tab i wpisując live lub live-install (as widziane z "Not a COM32R "błąd obrazu" podczas próby instalacji z klucza USB ).

Jeśli masz już zainstalowane regularne Ubuntu, możesz również zobaczyć

Notatka o odstawieniu

Unity 8 zostało przerwane po wydaniu Ubuntu 17.04, wraz z Ubuntu Touch na telefony i tablety. Oświadczenie o odwołaniu przez Marka Shuttlewortha można przeczytać tutaj i stwierdza, że ​​powodem było lepsze ukierunkowanie rozwoju Ubuntu na platformy chmurowe i Internet przedmiotów (IoT). W związku z tym należy uświadomić użytkownikom, że firma Canonical nie będzie dalej rozwijać oprogramowania Unity 8 i powinni rozważyć przejście na Unity 7 lub inne środowisko graficzne (takie jak GNOME Shell, które zastąpi Unity 7 jako domyślne środowisko graficzne dla zwykłego Ubuntu o 18.04 LTS).

Jeśli masz już zainstalowany Unity 8 na pulpicie i chcesz go usunąć, możesz przeczytać Jak odinstalować Unity 8 z mojego komputera? , aby uzyskać instrukcje dotyczące usuwania.

    
odpowiedział Christopher Kyle Horton 01.05.2017, 00:41
źródło
21

Razor-qt (wycofany)

To jest bardzo lekkie środowisko graficzne dostępne dla Ubuntu.

Kroki do zainstalowania:

sudo add-apt-repository ppa:razor-qt
sudo apt-get update
sudo apt-get install razorqt

    
odpowiedział bkd.online 23.08.2017, 08:54
źródło
19

Deepin DE

Deepin używa własnego, specjalnie zaprojektowanego środowiska graficznego, które jest zintegrowane z innymi aplikacjami, takimi jak Deepin Music, Deepin Movie, Deepin Store i własnym Centrum Sterowania.

Członkowie społeczności odegrali rolę partycypacyjną w rozwoju, zarówno w Chinach, jak i na arenie międzynarodowej, i działają pod hasłem "Wolność, otwartość, dzielenie się, współpraca". Społeczność współpracuje również z wyższym demokracją z tłumaczeniem dokumentów na język chiński

Jeśli chcesz go zainstalować, otwórz terminal i wpisz

sudo -H gedit /etc/apt/sources.list

Następnie dodaj takie linie deb na końcu otwartego pliku, ewentualnie zastępując trusty nazwą kodową innej wersji Ubuntu (ale nie wprowadzaj żadnych innych zmian):

deb http://packages.linuxdeepin.com/deepin trusty main non-free universe
deb-src http://packages.linuxdeepin.com/deepin trusty main non-free universe

Obecnie repozytorium ma wersje trusty (Ubuntu 14.04 LTS) i precise (Ubuntu 12.04 LTS). Możesz przeglądać repozytorium , aby zobaczyć, jakie wersje są obsługiwane, podczas instalacji. Aby znaleźć kodową nazwę wydania Ubuntu, zobacz stronę wiki wydania lub uruchom lsb_release -c . Jeśli żadna wersja nie jest dostępna specjalnie dla twojego wydania, możesz wypróbować wersję stworzoną dla innej wersji (wybierz jeden blisko twojego, jeśli to możliwe).

Po dodaniu odpowiednich linii zapisz plik, wyjdź z edytora tekstu i wróć do terminala.

Wklej te linie jedna po drugiej:

wget http://packages.linuxdeepin.com/deepin/project/deepin-keyring.gpg
gpg --import deepin-keyring.gpg
sudo gpg --export --armor 209088E7 | sudo apt-key add -

Wtedy prawie skończyliśmy. w terminalu wklej te linie jeden po drugim

sudo apt-get update
sudo apt-get install dde-meta-core

To jest to, że zainstalujesz deepin DE na swoim komputerze i na ekranie logowania możesz wybrać DE.

    
odpowiedział Raja 16.02.2016, 10:04
źródło
18

Budgie

Budgie to flagowy pulpit Solus Operating System . Zaprojektowany od podstaw z myślą o nowoczesnym użytkowniku, skupia się na prostocie i elegancji.

Funkcje

 • Ściśle integruje się ze stosem GNOME, wykorzystując podstawowe technologie, aby zaoferować alternatywne środowisko pracy na komputerze
 • Zbudowany wyłącznie na komputer użytkowników. Brak tu telefonu komórkowego lub tabletu!
 • Zrobione na uboczu i zapewniające brak bałaganu na komputerze stacjonarnym
 • Menu Budgie zapewnia szybki dostęp do aplikacji, oferując zarówno widok kategorii, jak i widok kompaktowy
 • Panel boczny Raven umożliwia dostęp do apletów, powiadomień i centrum dostosowywania w jednym miejscu
 • Dostosuj wszystkie aspekty pulpitu, w tym motyw widżetu, motyw ikony, tryb ciemnego motywu, a także szczegółową modyfikację paneli, wszystko z poziomu Ravena
 • W sekcji Ustawienia panelu możesz wybrać, gdzie znajduje się panel i jego wewnętrzne aplety, a także szczegółową kontrolę nad poszczególnymi ustawieniami apletu

Wymagania systemowe

Ponieważ Budgie używa pod spodem stosu GNOME , wymagania są podobne. Budgie jest trochę lżejszy niż Gnome Shell .

Jak to uzyskać?

17.04 i nowsze

Najlepszym sposobem uzyskania strony głównej Budgie na Ubuntu jest wypróbowanie oficjalny smak Ubuntu Budgie . Jeśli jednak chcesz zainstalować go na istniejącej instalacji Ubuntu lub w jednym z jego smaków, możesz zainstalować całe środowisko Budgie Desktop Environment dla Ubuntu Budgie, klikając tutaj:

Lub uruchom to w Terminalu :

sudo apt install ubuntu-budgie-desktop

16,10

Począwszy od 16.10, Budgie Desktop v10.2.7 jest dostępny bezpośrednio z repozytoriów Ubuntu. Aby zainstalować, kliknij tutaj:

Lub uruchom to w Terminalu :

sudo apt install budgie-desktop

16.04

Wypróbuj nieoficjalny smak budgie-remix lub zainstaluj go na istniejącej instalacji Ubuntu 16.04LTS lub w jednym z jej smaków za pomocą budgie-remix PPA :

sudo add-apt-repository ppa:budgie-remix/ppa
sudo apt update

Kliknij tutaj:

Lub uruchom to w Terminalu :

sudo apt install budgie-desktop
    
odpowiedział HEXcube 20.06.2017, 20:54
źródło
14

Trójca

Środowisko graficzne Trinity , rozwidlenie KDE3, jest inną opcją niedostępną domyślnie w Ubuntu bez dodatkowych repozytoriów. Aby zainstalować, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 • Dokładnie, dodaj źródło deb w sources.list:

  deb http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb-src http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-builddeps-v3.5.13/ubuntu precise main
  deb-src http://ppa.quickbuild.pearsoncomputing.net/trinity/trinity-builddeps-v3.5.13/ubuntu precise main
  
 • Dodaj klucz GPG:

  sudo apt-key adv --keyserver keyserver.quickbuild.pearsoncomputing.net --recv-keys 2B8638D0
  
 • Na koniec pobierz pakiety:

  sudo apt-get update
  sudo apt-get install kubuntu-default-settings-trinity kubuntu-desktop-trinity
  

W przypadku innych wersji Ubuntu zapoznaj się z pełną dokumentacją tutaj .

    
odpowiedział bkd.online 13.03.2017, 21:12
źródło
13

subtelny

  

subtle to ręcznie układający się menedżer okien z dość rzadkim podejściem do układania kafelków: zamiast polegać na wcześniej zdefiniowanych układach, subtelny dzieli ekran na siatkę z dostosowywanymi slotami (zwanymi grawitacjami).

Funkcje

 • Ścisłe tagowanie: w odróżnieniu od innych menedżerów okien, subtelne nie pozwala na słabe tagowanie i zawsze mapuje okna na wirtualne komputery (zwane widokami) z pasującymi tagami, niezależnie od bieżącego aktywnego widoku.
 • Wbudowany zasobnik systemowy
 • Rozbudowy wbudowanego panelu
 • Dostosowane działania klawiszy / myszy
 • Skup się na skryptach, używa Ruby
 • Commandline client
 • Rozszerzone tagowanie okien
 • Zgodność (katalog podstawowy EWMH / ICCCM / MWM / XDG)
 • Obsługa wielogłowicowa (Xinerama / XRandR)

Jak to uzyskać

subtelne jest dostępne w 13.04 oficjalnych repozytoriach. W przypadku wersji 12.10 lub wcześniejszej sprawdź to wiki , aby uzyskać szczegółowe informacje.

sudo apt-get install subtle
    
odpowiedział Aryo Adhi 21.07.2013, 07:50
źródło
10

Openbox

Openbox jest wysoce konfigurowalnym menedżerem okien nowej generacji z rozbudowaną obsługą standardów. Styl wizualny pudełka jest dobrze znany ze swojego minimalistycznego wyglądu. Openbox używa stylu wizualnego skrzynki, zapewniając jednocześnie większą liczbę opcji dla twórców motywów niż poprzednie implementacje skrzynek.

Openbox jest wysoce konfigurowalnym menedżerem okien. Pozwala na zmianę prawie każdego aspektu interakcji z komputerem i wymyślanie zupełnie nowych sposobów korzystania z niego i kontrolowania go. Może to być jak gra wideo do kontrolowania okien. Ale Openbox może być również wyjątkowo prosty, ponieważ znajduje się w domyślnej konfiguracji, co oznacza, że ​​może pasować prawie każdemu. Openbox daje ci kontrolę bez konieczności wykonywania wszystkiego.

Jest rozwijany z myślą o aplikacjach GNOME i K, możesz połączyć ich łatwość i funkcjonalność z mocą Openbox.

To jest ten używany przez wycofany Crunchbang #!

Możesz dowiedzieć się więcej tutaj

    
odpowiedział Diego Lara 05.02.2016, 21:23
źródło
10

LXQt (w fazie rozwoju)

LXQt to lekkie środowisko graficzne Qt.

Nie przeszkadza. Nie zawiesi ani nie spowolni twojego systemu. Skupia się na klasycznym biurku o nowoczesnym wyglądzie i stylu.

LXQt został już włączony do większości dystrybucji Linuksa i BSD, więc możesz go wypróbować w swoim zwykłym systemie lub na maszynie wirtualnej. Więcej informacji o instalowaniu można znaleźć w wiki LXQt GitHub.

Historycznie LXQt jest efektem połączenia LXDE-Qt, początkowego smaku Qt LXDE i Razor-qt, projektu mającego na celu stworzenie środowiska graficznego opartego na Qt o podobnych celach jak obecny LXQt. LXQt miał zostać jednym ze spadkobierców LXDE, ale od 09/2016 oba środowiska stacjonarne będą współistnieć na razie.

    
odpowiedział Woeitg 25.10.2016, 11:48
źródło
9

Konsorcjusz (wycofany)

Consort jest rozwidleniem trybu awaryjnego GNOME 3. Został zaprojektowany tak, aby zachowywał się dokładnie tak samo, jak GNOME 2 i ma na celu umożliwienie dotychczasowym użytkownikom GTK-2 GTK-3.

Funkcje:

 • Oferuje DM na bazie Gnome 2
 • Wykorzystanie GTK-3 - może uruchamiać aplikacje dla GNOME 3
 • lekkość / lepsza wydajność ref

Poprzednio używane urządzenia Distros

 • SolusOS
 • Colverleaf Linux

Pobierz go tutaj lub użyj startera ppa

AKTUALIZACJA:

Zostało to przerwane z powodu braku siły roboczej Zamykanie drzwi

Colverleaf Linux jest teraz przestarzały jako dystrybucja. Opracowany teraz jako dodatek OpenSuse odn.

    
odpowiedział Avinash R 18.04.2014, 01:05
źródło
7

KLyDE (In Development)

To jest lekka wersja popularnego środowiska KDE na komputerze. Jest nadal w fazie rozwoju i nie jest bezpośrednio dostępny dla ludzi do zainstalowania, ale możemy się tego spodziewać wkrótce.

Przeczytaj więcej o projekcie tutaj .

Należy pamiętać, że jest to nadal we wczesnym stadium rozwoju i nie jest dostępne do pobrania lub zainstalowania w żadnym systemie operacyjnym. Wspominam o tym tutaj tylko ze względu na zakończenie.

    
odpowiedział bkd.online 09.03.2017, 19:04
źródło
6

Xmonad

Xmonad jest menadżerem okienkowym napisanym całkowicie w języku Haskell. Jest wysoce konfigurowalny przy użyciu języka Haskell i można go zaprogramować tak, aby robił prawie wszystko, co chciałbyś robić. Ponieważ jest to menedżer kafelkowania, automatycznie korzysta z ekranu przy otwieraniu okien aplikacji. Dostępnych jest wiele dostępnych heurystyk układu okna, a obszary robocze mogą być indywidualnie konfigurowane, aby przechodzić przez dowolną grupę wzorców konfiguracji.

Zrzut ekranu pokazuje, że Xmonad działa z dwoma pasami stanu Xmobar. Górny pasek został dostosowany do używania innej ikony dla każdego z 14 obszarów roboczych, z których regularnie korzystam, ikony wyświetlającej terminal typu guake, ikony wskazującej bieżący obszar roboczy, heurystyczny, aktywny tytuł okna i inne dynamiczne informacje. W prawym górnym rogu wyświetlana jest taca systemowa podajnika. Niższy Xmobar wyświetla różne informacje systemowe. xcompmgr został użyty do zmniejszenia krycia nieokreślonych okien. Istnieje bardzo dobra sieć wsparcia wśród użytkowników i programistów Xmonad.

Zarządzanie obszarami roboczymi i oknami oraz nawigacja odbywa się głównie za pomocą skrótów klawiaturowych, choć całkiem możliwe jest skonfigurowanie interfejsu w celu reagowania na zdarzenia myszy.

Jako osobistą rekomendację - używałem Xmonada przez pięć lat, rozwijając go od minimalnej konfiguracji do bardzo osobistej konfiguracji przez cały ten czas. Stało się to bardzo wydajnym interfejsem i przy okazji, kiedy muszę wrócić do zwykłych menedżerów okien, uważam je za całkowicie bezwładne i niereagujące.

Jak to uzyskać

Pakiety są dostępne dla repozytorium ubuntu. Prawdopodobnie warto zainstalować także xmobar i trayer.

sudo apt-get install xmonad xmobar trayer
    
odpowiedział Tony Martin 13.01.2017, 17:44
źródło
4

Środowisko pulpitu Lumina®

Środowisko Lumina® Desktop Environment jest lekkim interfejsem systemowym zaprojektowanym do użycia w dowolnym systemie operacyjnym typu Unix. Lumina® opiera się na wykorzystaniu wtyczek, dzięki czemu cały interfejs może być ułożony według potrzeb każdego użytkownika. Zawiera również domyślny układ systemowy, który może konfigurować administrator systemu. Pozwala to na zaprojektowanie każdego systemu (lub sesji użytkownika), aby zmaksymalizować wydajność indywidualnego użytkownika.

Deweloperzy Lumina® rozumieją, że celem systemu komputerowego jest uruchamianie aplikacji, więc Lumina® została zaprojektowana tak, aby wymagać jak najmniej zależności / wymagań systemowych. Dzięki temu można go używać do rewitalizacji starszych systemów lub umożliwienia użytkownikowi uruchamiania aplikacji, które mogą wymagać większego procentu zasobów systemowych niż były wcześniej dostępne w innych środowiskach komputerowych.

Wszystko to sprawia, że ​​korzystanie z komputera jest bardzo lekkie, możliwe do dostosowania i płynne korzystanie z komputera przy minimalnym obciążeniu systemu.

Jak to uzyskać?

Najnowsza wersja pulpitu Lumina jest dostępna do zainstalowania na Ubuntu 16.04 LTS za pośrednictwem PPA. Pamiętaj, że ten PPA nie jest oficjalny i jest utrzymywany niezależnie od projektu Lumina.

To też może nie działać. Możesz zachować oba elementy, jeśli coś zepsuje.

Chcesz spróbować? Otwórz nowe okno terminala i uruchom:

sudo add-apt-repository ppa:samoilov-lex/lumina-desktop
sudo apt update && sudo apt install lumina-desktop qterminal

To pociągnie za sobą kilka innych zależności. Wyloguj się i z Unity Greeter wybierz sesję pulpitu Lumina i ... może, po prostu może, coś się załaduje.

Jeśli nie (to nie dla mnie) zostaniesz spłacony z powrotem w Unity Greeter. Po prostu wybierz inną sesję (np. Jedność) i zaloguj się.

    
odpowiedział Woeitg 06.05.2017, 17:35
źródło
1

Hawaje (wycofane)

Hawaii Desktop jest tworzony przez maui-project, tutaj jest ich link

Maui z Plasma Simple Shell "PSS" został przerwany (ostatnia wersja 0.5.1.).

    
odpowiedział JoKeR 25.10.2016, 11:48
źródło
1

Smaki pulpitu w Ubuntu

link

Smaki:
Domyślnie (Gnome (17.10 - obecnie)) ubuntu-desktop
Budgie (prosty / elegancki) budgie-desktop
Kubuntu (KDE Plasma) kubuntu-desktop
Kylin (elegancki chiński) ubuntukylin-desktop
Lubuntu (LXQt - light / fast) lubuntu-desktop
MATE (widelec GNOME 2) mate-desktop
Studio (multimedia) ubuntustudio-desktop
Xubuntu (XFce - lekki / konfigurowalny) Xubuntu-desktop

Zainstaluj alternatywny smak pulpitu:
(możesz zainstalować wiele smaków pulpitu, a następnie przełączać je zgodnie z wymaganiami)

sudo apt install [flavour]

Przykład:

sudo apt install budgie-desktop

Uruchom ponownie po zainstalowaniu nowego smaku , a następnie wybierz nowy smak pulpitu, klikając ikonę Ubuntu nad polem hasła na ekranie logowania .

Jeśli chcesz usunąć stare smaki , upewnij się, że jesteś zalogowany do sesji, która nie używa smaku, który chcesz usunąć, a następnie:

sudo apt remove --purge [flavour]

Przykład:

sudo apt remove --purge ubuntu-desktop
    
odpowiedział Broadsworde 09.08.2018, 06:43
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów