Uaktualnij Ubuntu 10.04 do Ubuntu 10.10

10

Jestem nowy na tych forach, więc będę szybki.

Kiedy próbuję uaktualnić do Ubuntu 10.10 z 10.04, pojawia się ten błąd, próbowałem również dokonać aktualizacji z Terminalu i Menedżera Aktualizacji.

  

Nie można ustalić uaktualnienia
  Podczas obliczania aktualizacji wystąpił nierozwiązywalny problem:
  E: Błąd, pkgProblemResolver :: Resolve generowane przerwy, to może być   spowodowane przez przechowywane pakiety.
  Przyczyną może być:
  * Aktualizacja do wersji przedpremierowej Ubuntu
  * Uruchamianie bieżącej, przedpremierowej wersji Ubuntu   * Nieoficjalne pakiety oprogramowania nie dostarczane przez Ubuntu   Jeśli żadna z tych informacji nie ma zastosowania, zgłoś ten błąd na stronie
  pakiet "update-manager" i dołącz pliki do pliku   / var / log / dist-upgrade / w raporcie o błędzie.
  Przywracanie oryginalnego stanu systemu
  Dzięki, Boże   Przerywanie

    
zadawane joshsp98 09.01.2011, 12:02
źródło

2 odpowiedzi

8

To znany błąd: Błąd # 606652 .

Możliwe obejście:

  • Odinstaluj xserver-xorg-video-all (i xserver-xorg-video-nouveau ).

  • Upgrade.

  • Zainstaluj xserver-xorg-video-all (i xserver-xorg-video-nouveau ).

Możesz zasubskrybować błąd i śledzić jego postępy.

    
odpowiedział Sid 09.01.2011, 12:18
źródło
0

Używam Ubuntu od wersji 6.x i za każdym razem, gdy chciałem zrobić upgrade, miałem problemy i problemy, głównie związane z pakietami i czasami związane ze sprzętem. Za każdym razem odkryłem, że łatwiej byłoby po prostu przeinstalować Ubuntu, mimo że muszę ponownie zainstalować aplikacje. Ale widzę w tym kilka zalet:

  1. Musisz wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych na innym urządzeniu, ponieważ pełna instalacja oznacza również wymazanie dysku twardego, chyba że zaplanowałeś identyfikator i dane były przechowywane na innej partycji. Posiadanie kopii zapasowej jest zawsze dobrym pomysłem i nigdy nie boli.
  2. Masz tylko te aplikacje, których potrzebujesz, żadnych więcej "pozostawionych po sobie" innych zainstalowanych aplikacji. Łatwo jest zainstalować wszelkiego rodzaju programy, jak je znaleźć. ale czy usuniesz je, gdy skończysz?
  3. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe programy i narzędzia, które są zainstalowane i mogą nie być gotowe na nową wersję dystrybucji, aktualizacja do nowej wersji raczej nie zaktualizuje tych pakietów. Niezgodności, brakujące biblioteki itp. ... które mogą się tak łatwo zdarzyć .....
  4. Daje także szansę na wyczyszczenie plików, a jeśli ponownie uruchomisz system plików, wyeliminujesz wszystkie problemy z fragmentacją, które mogą wystąpić w dowolnym systemie plików, w dowolnym systemie operacyjnym.

Tak, więcej pracy, ale także lepszy system na końcu. Dotyczy to również innych systemów operacyjnych. Jednak w przypadku systemu Linux koszt $$$ jest taki sam, niezależnie od tego, czy jest to aktualizacja, czy pełna ponowna instalacja: ZERO. Inne systemy będą naliczać różne ceny w zależności od tego, czy jest to aktualizacja, czy pełna instalacja.

    
odpowiedział jfmessier 09.01.2011, 12:56
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów