Jak zwiększyć rozmiar rogu, który można przeciągnąć? [duplikować]

0

Zauważyłem, że w 10.10 i 10.04, przeciągany narożnik okien (gdzie pozwala na zmianę ich rozmiaru) jest o wiele za mały. Czy jest jakiś sposób, aby przekształcić go w funkcję zmiany rozmiaru na większym obszarze?

    
zadawane browep 14.08.2011, 08:05
źródło

1 odpowiedź

3

To zależy od użytego motywu. Możesz zmienić swój motyw lub edytować motyw, jeśli naprawdę chcesz, ale łatwiej i bardziej konsekwentnie możesz przytrzymać klawisz Alt i przeciągnąć za pomocą środkowego przycisku myszy . Możesz sobie wyobrazić, jak kroi się okno na siatkę 3x3 i klikając dowolny prostokąt, ale środkowy umożliwia przeciągnięcie odpowiedniej strony lub rogu.

Zwróć uwagę, że Alt + MiddleButton jest domyślną konfiguracją. Aby to zmienić (przynajmniej w Compiz ):

  1. Przejdź do System - > Preferencje - > Menedżer ustawień CompizConfig jeśli używasz klasycznego Gnomu lub wyszukaj Menedżera ustawień CompizConfig w Kresce jeśli działasz Jedność .
  2. Znajdź okno Zmień rozmiar okna ; jest w zarządzaniu oknami .
  3. Otwórz go i przejdź do zakładki Wiązania , jeśli jeszcze tam nie jesteś.

Ostatnie dwa ustawienia są nazywane Rozpocznij zmianę rozmiaru okna . Jedną z nich jest opisana powyżej opcja środkowego kliknięcia; druga to podobne powiązanie klawiatury, które umożliwia zmianę rozmiaru za pomocą klawiszy strzałek na klawiaturze (jak również myszy bez klikania).

    
odpowiedział Cyphase 14.08.2011, 08:51
źródło