Co to jest sprzęt (HWE)?

135

Widzę pakiet linux-hwe-generic jako część jądra, który możesz zainstalować w Ubuntu.

Co to jest sprzęt (HWE)?

    
zadawane nelaaro 29.01.2013, 10:05
źródło

1 odpowiedź

148

Nowe urządzenia sprzętowe są coraz częściej udostępniane publicznie. Chcemy, aby taki sprzęt zawsze działał na Ubuntu, nawet jeśli został wydany po wydaniu Ubuntu. Sześć miesięcy (czas potrzebny na wydanie nowej wersji Ubuntu) to bardzo długi okres w branży IT. Włączanie sprzętu (HWE) to: nadrabianie zaległości z najnowszymi technologiami sprzętowymi.

A teraz, w jaki sposób Ubuntu chce osiągnąć cel w zakresie Hardware Enablement? Używanie wydań ruchomych dla jądra: po wydaniu nowego jądra jest ono pakowane do Ubuntu, testowane (za pomocą proponowanej kieszonkowej i specjalnej metodologii Q / A) i udostępniane użytkownikom Ubuntu. Ta metoda ma oczywiście pewne wady: zbyt szybkie wydanie nowego jądra może wprowadzić pewne błędy i problemy i może nie być odpowiednie dla przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie? Oferowanie różnych jąder dla różnych użytkowników. W związku z tym Ubuntu będzie oferować co najmniej dwa jądra: jądro General Availability (GA), czyli najbardziej stabilne jądro, które nie jest aktualizowane do wersji point; oraz kernel Hardware Enablement (HWE), czyli najnowsze wydanie jądra. Właśnie dlatego widzisz pakiety linux-generic i linux-hwe-generic .

Na koniec, jeśli jesteś zainteresowany rozwijaniem lub testowaniem najnowszych technologii jądra, spójrz na Debugowanie sprzętu Ubuntu strona internetowa.

Piśmiennictwo:

odpowiedział Andrea Corbellini 29.01.2013, 11:37
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów