Co oznacza.: mean w php include_path?

10

Próbuję zainstalować Zend na komputerze z uruchomionym xampp. Plik pomocy Zend mówi, że aby skonfigurować narzędzia wiersza poleceń, muszę się upewnić, że zawartość katalogu / library jest umieszczona w moim katalogu php include_path określonym katalogu.

Kiedy patrzę na moje php.ini, ścieżka_włączenia jest komentowana, ale wartość wygląda następująco:

; UNIX: "/path1:/path2"
;include_path = ".:/php/includes"

Gdzie dokładnie wskazuje ścieżka include_path? Jestem całkiem nowy w Linuksie i nigdy go nie widziałem. W ramach ścieżki do pliku.

    
zadawane EmmyS 23.11.2010, 17:01
źródło

2 odpowiedzi

4

: jest separatorem na liście katalogów.

. oznacza bieżący katalog

Więc kiedy skrypt php szuka pliku włączającego, będzie on wyglądał w tym samym katalogu, co plik php, i / php / includes.

    
odpowiedział misterben 23.11.2010, 17:05
źródło
7

.: to w rzeczywistości tylko . (ponieważ : jest słowem kluczowym, które oddziela wiele ścieżek), co oznacza, że ​​bieżący folder, w którym skrypt jest wykonywany, jest zawarty jako część ścieżki include_path. W ten sposób, gdy masz dwa pliki w tym samym katalogu:

index.php
include-me.php

Możesz dodać drugi w PHP z include('include-me.php'); . Bez . będąc w ścieżce nie byłbyś w stanie tego zrobić.

Tak więc, aby zakończyć instalację jak wspomniano, musisz albo umieścić zawartość /library w tym samym folderze, w którym pracuje twój skrypt - albo w /php/includes (Zgoda na usunięcie ; z pliku ini). Możesz także utworzyć inny katalog - taki jak /opt/Zend/library i dodać /opt/Zend/library do instrukcji ścieżki dołączania: include_path = ".:/php/includes:/opt/Zend/library"

Na koniec - od uruchomienia Ubuntu zaleca się użycie instalacji LAMPY Ubuntu (większość dokumentacji zakłada, że ​​używasz). Można go zainstalować, usuwając XAMPP i wykonując sudo tasksel install lamp-server , który zainstaluje Apache 2.2, MySQL, PHP 5.3 w systemie. Jak opisano w Jaki jest najłatwiejszy sposób konfiguracji LAMPY stos?

    
odpowiedział Marco Ceppi 23.11.2010, 17:11
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów