Jak mogę uruchomić VirtualBox inny TTY?

11

Moja wiedza na temat Ubuntu jest wciąż dość ograniczona, ale wiem, że mogę przełączać terminale za pomocą Ctrl + Alt + F * .

Zastanawiam się, czy jest możliwe załadowanie mojego VirtualBoxa (w tym przypadku winXP) w jednym z nich, który byłby bardzo przydatny. Obecnie mam ustawione automatyczne ładowanie po prawej stronie moich 2 obszarów roboczych, ale nadal powoduje to niechciane przesyłanie klucza hosta i innych rzeczy.

Po prostu się zastanawiam!

    
zadawane joon 25.09.2011, 21:27
źródło

2 odpowiedzi

12

Nie można uruchomić GUI VirtualBox na wirtualnych terminalach 1 - 6, tylko 7 i 8. Zasadniczo, musisz uruchomić serwer X na VT8 i uruchomić na nim programy.

Jeśli nie potrzebujesz obramowań okien i paska tytułowego (ponieważ tak czy inaczej korzystasz z VirtualBox na pełnym ekranie) lub innych wyrafinowanych funkcji menedżera wyświetlania, takich jak Alt + Tab , dobrze z prostym serwerem X. Zauważ, że może to nie być zgodne z przełączaniem użytkowników lub ponownym protokołowaniem po awarii głównego serwera X.

Uruchom odłączony serwer X

sudo X -quiet -nolisten tcp -noreset :4 vt8

To przeniesie cię do VT8 ( Ctrl + Alt + F8 ), który jest początkowo czarny. Przełącz się z powrotem na GDM / KDM? Bez względu na VT7, naciskając Ctrl + Alt + F7 . Aby uruchomić Virtual Box w VT8, uruchom:

DISPLAY=:4 virtualbox &

To polecenie ustawia najpierw zmienną środowiskową DISPLAY na :4 , a następnie uruchamia virtualbox . Musisz ręcznie przełączyć na VT8. Zauważ, że nie masz paska tytułu ani obramowania okna. Aby zamknąć aplikację, użyj pliku Plik - > Zamknij opcję. Aby zatrzymać serwer X, najpierw ustal identyfikator procesu serwera X (przy użyciu ps uww -C Xorg | grep :4 ), a następnie uruchom sudo kill PIDHERE .

To jest coś zaawansowanego, polecam pozostać przy użyciu różnych wirtualnych pulpitów ( Ctrl + F wine .

    
odpowiedział Lekensteyn 25.09.2011, 22:49
źródło
1

VirtualBox to aplikacja X11. X11 (lub "X serwer") to warstwa oprogramowania pomiędzy wszystkimi nowoczesnymi aplikacjami GUI i kartą graficzną. Zazwyczaj X działa na wirtualnym terminalu 7. Chociaż może być możliwe, aby serwer X działał z dwoma wirtualnymi terminalami lub aby uruchomić dwa serwery X (łączące się z tą samą kartą graficzną, monitorem), nie jest to częste i nie polecam to. (Przełączanie między terminalami wirtualnymi, które często łączy się z przełączaniem trybu karty graficznej, nigdy nie jest idealnie płynne i szybkie.)

Powinieneś nauczyć się jak skonfigurować przestrzenie robocze tak, aby działały dobrze z twoją konfiguracją VirtualBox.

    
odpowiedział Jan 25.09.2011, 22:47
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów