Jak mogę korzystać z Netflix na Ubuntu?

118

Czy istnieje sposób przesyłania zawartości Netflix do mojego komputera z Ubuntu?

    
zadawane Gator 06.08.2010, 22:27
źródło

9 odpowiedzi

59
  

Ważne:

     

Zwróć uwagę, że Ubuntu wydaje 12.04, 14.04 i nowsze wsparcie teraz    natywne odtwarzanie w Netflix przez   HTML5 .

     

Rozwiązanie w tej odpowiedzi powinno być używane tylko w przypadkach, w których natywny   odtwarzanie nie jest możliwe (np. nieobsługiwane wersje Ubuntu, przeglądarki   inny niż Google Chrome).

     

Zwróć też uwagę, że od wersji Firefox 49 odtwarzanie w Netflix jest obsługiwane natywnie.

Na dzień 7 grudnia 2012 r. następujące prace w dniu 12.04 i 12.10 (przynajmniej).

Uwaga: Aby uzyskać nowe instrukcje - w październiku 2013 r. - jak zainstalować (Windows -) silverlight (ostatecznie przydatne do oglądania Netflixa) w przeglądarce Firefox zobacz na końcu.

Otwórz terminal (Ctrl-Alt-T), typ:

sudo apt-add-repository ppa:ehoover/compholio
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine-staging
sudo apt-get install netflix-desktop

To zainstaluje około 254 MB pakietów, głównie zainstaluje wine-compholio (niestandardowa wersja wine , która jest w stanie uruchomić Silverlight) i zależności. Jeśli wine nie jest już zainstalowany, być może musisz zgodzić się na używanie czcionek Microsoft (w oknie trybu tekstowego użyj klawiszy strzałek lub tabulatora, aby uzyskać czerwony przycisk "ok" w trybie tekstowym, gdy się pojawi). Pobieranie / instalacja trwa około 15 minut.

Następnie uruchom nowo zainstalowaną aplikację "netflix-desktop" z menu (lub z wiersza poleceń).

Jeślicośposzłonietakpodczasinstalacji(linkistrontrzecichsązaangażowane),niewpadajwpanikę:netflix-desktopwykryje,żeczegośbrakujeispróbujgoprzeinstalować,jeślitoteżsięniepowiedzie,zacznijodnowa.

Kiedyuruchomiszgoporazpierwszy,zainicjujewineiprawdopodobniezapytaoinstalacjępakietówwinaMonoiGecko(zaakceptowałemizainstalowałemjenawszelkiwypadek).

Otworzysięaplikacjanetflix-desktop,zalogujsięnaswojekontoNetflix.

Oknootworzysięnapełnymekranie,cojestbardzoeleganckie,alejeślichceszmiećkontrolęnadoknem,naciśnijF11odrazu,abywyjśćztrybupełnoekranowego.(MożerównieżpoprosićozainstalowanierozszerzeniaprzeglądarkiFirefox-specjalniezaprojektowanego-któresprawia,żetrybpełnoekranowyjestbardziejprzyjazny).

KorzystajzNetflixtakjaknormalnie.

To działało bezbłędnie w moim Ubuntu 12.04 i 12.10 (mam Core i7).

(Jak mogłeś sobie uświadomić w tym podpowiedzi, netflix-desktop jest naprawdę Firefoxem 17 działającym na winie bez pasków, naciśnij F10, aby uzyskać kontrolę nad menu i nawigacją Firefoksa.)

Kredytyireferencje:tainformacjapochodzipierwotniez link . Chociaż jest to wynikiem kampanii zainicjowanej przez www.iheartubuntu.com w linku , w wyniku tego osiągnięcia link (autorstwa Ericha Hoover), który również zawiera link do darowizn na wsparcie rozwoju. Istnieje również link

Bonus : uruchamiając to, masz w pełni funkcjonalną przeglądarkę Firefox 17 (wersja Windows) z działającym Silverlight, której możesz używać do nawigacji w innych witrynach, naciskając klawisz F10 - > Wyświetl - > Paski narzędzi - > Menu nawigacyjne w głównym oknie umożliwia dostęp do dowolnej strony i korzystanie z Silverlight.

Metoda alternatywna: zainstaluj Windows-Silverlight w Linux-Firefox

Alternatywnie, możliwe jest teraz zainstalowanie Silverlight wewnątrz (Linux) Firefox tak, jakby był rodzimą wtyczką. (możesz zobaczyć link po więcej informacji)

sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable
sudo apt-get update
sudo apt-add-repository ppa:ehoover/compholio
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine-staging
sudo apt-get install pipelight-multi
sudo pipelight-plugin --enable silverlight

Następnie zainstaluj UAControl Firefox dodaj -on ( UAControl - neko.tsugumi.org ) i przekonaj movies.netflix.com , że twoja przeglądarka jest Windows, na przykład "Mozilla / 5.0 (Windows NT 6.1; rv: 23.0) Gecko / 20131011 Firefox / 23,0".

Następnie przejdź do strony www.netflix.com.

Źródło: Pipelight: Użyj Silverlight w przeglądarce Linux, aby oglądać serwis Netflix , Maxdome Videos And More ~ Web Upd8: blog Ubuntu / Linux

    
odpowiedział alfC 27.10.2017, 11:46
źródło
57

Natywne odtwarzanie HTML5 w systemie Ubuntu 14.04 i nowszym

Potrzebujesz zaktualizowanej instalacji przeglądarki Google Chrome (nie Chromium i upewnij się, że wybierasz odpowiedni pakiet dla twój komputer):

 • Udaj się do Netflix i wypróbuj film lub program. Wszystko powinno teraz działać dobrze.

  Jeśli występują problemy z odtwarzaniem, spróbuj obniżyć jakość, aby dopasować ją do możliwości sprzętu. Poleciłbym komputer lepiej niż Netbook 1GHZ 1GB. ¹

 • 1: (, ponieważ doświadczałem jąkania na tym poziomie urządzenia ; Nevermind, obecna aktualizacja usunęła większość problemów związanych z odtwarzaniem w moim netbooku.)

  Bonus:NetflixWebapp

  MożeszzintegrowaćNetflixzpulpitemUbuntu,tworzącładny%launcher.desktop:

  1. Pobierzikonę,którejbędzieużywaćNetflix.Osobiściezazwyczaj szukaj google dla odpowiednia ikona Ten przez Dakirby309 wygląda dobrze:

   Zapiszikonęjakonetflix.pngwtwoimkatalogudomowym

  2. UtwórzplikonazwieNetflix.desktopwswoimkatalogudomowym

  3. Otwórzgowprogramiedoedycjitekstu,takimjakgedit
  4. Wstawnastępującytekst:

   [DesktopEntry]Type=ApplicationName=NetflixExec=google-chrome-app=http://www.netflix.comIcon=/home/USERNAME/Pictures/netflix.pngTerminal=falseStartupWMClass=www.netflix.com

   Upewnijsię,żezastąpiłeś/home/USERNAME/Pictures/netflix.pngprawidłowąścieżkądoTwojejikonyNetflix.

  5. Zapiszplikdesktopizamknijedytor.

  6. UstawplikwykonywalnyklikającprawymprzyciskiemmyszynaNetflix.desktopiwybierającopcjęWłaściwościUprawnieniaExecute:→ZaznaczpoleZezwalajnauruchamianieplikujakoprogramu
  7. Przeciągnijikonędoprogramuuruchamiającego(nieusuwaj/przesuwajoryginału)

  MaszterazNetflixWebApp!:

  Alternatywnie możesz też użyć wtyczki Chrome i uruchomić ją w trybie "Okienkowym" przez następujące czynności:

  1. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na aplikacji
  2. Wybierz opcję Utwórz skróty :

  3. Sprawdźtylkomenuaplikacjiipotwierdźswójwybór

  Tosprawi,żeNetlixbędziedostępnywKresce:

  Jeśli nie podoba Ci się wygląd pasków przewijania, możesz włączyć paski przewijania z nakładką Chrome. Przejdź do chrome: // flags / # overlay-scrollbars i Włącz je. Teraz masz paski przewijania, które uzupełniają doświadczenie:

      
  odpowiedział Mateo 11.08.2014, 22:15
  źródło
  8

  Jeśli chodzi o firefox, po wersji 49 możesz także oglądać netflix na Linuksie bez żadnych dodatkowych kroków, Firefox pobierze natywną wtyczkę google google CDM i odtwarza chronioną zawartość:

  Teraz, gdy mam Firefoksa 49 lub wyżej, jak mogę oglądać Netflix?

  To są potrzebne kroki:

  1. mają konto netflix! :)
  2. zainstaluj firefox 49 lub nowszy
  3. zalecane: zainstaluj dodatek przełącznika użytkownika. Korzystam z linku , ale powinny działać prawie wszystkie dodatki użytkownika. możesz także bezpośrednio edytować firefox-user-agent, ale nie jest to zalecane, ponieważ spowoduje to wysłanie chrome-user-agent do wszystkich witryn i może spowodować inne. Ten dodatek można skonfigurować tak, aby wysyłał tylko chromowany serwer użytkownika do witryny netflix.
  4. wybierz w chrome użytkownika + linux i naciśnij edit i zmień wersję chrome na 53 lub wyższą, tak:

   Mozilla / 5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit / 537.36 (KHTML, jak Gecko) Chrome / 53.0.2785.34 Safari / 537.36

   Stare wersje chrome będą blokować działanie netflix, więc jest to ważne. Może być konieczne zaktualizowanie programu użytkownika do najnowszej wersji (poprzez sprawdzenie lokalnej instalacji lub wypróbowanie czegoś z linku ) Również w polu tekstowym zamień "all_urls" na netflix.com. To zastosuje zmieniony user-agent tylko do netflix

  5. Wejdź do netflix, próbując zobaczyć program / film, firefox ostrzeże, że musi włączyć obsługę DRM. Zaakceptuj i pobierze i zainstaluje rozszerzoną wtyczkę DRM. Zaczekaj chwilę i załaduj ponownie stronę. Czasem musisz wrócić i spróbować ponownie, ale zadziała

  Zapytam netflixa o status obsługi firefoxa na komputerze użytkownika i zaktualizuję go, gdy zajdzie taka potrzeba.

      
  odpowiedział higuita 25.09.2016, 01:45
  źródło
  6

  PlayOn - usługa, która napędza Netflix (i Hulu) - uruchomi klienta HTML5, który powinien zanegować potrzebę Silverlight (i Moonlight). Teraz jest dostępna dla iPhone'a i zakładam, że wkrótce zostanie wykorzystana do strumieniowego przesyłania usług PlayOn na komputery z systemem Linux.

      
  odpowiedział Marco Ceppi 06.08.2010, 23:08
  źródło
  5

  Czytałem jakiś czas temu, że może być możliwe uruchomienie emulatora Wii zamiast wirtualnego pudełka, ale Nie sądzę, że byłaby to poprawa dla większości ludzi. Próbowałem wypróbować Netflix w emulatorze Androida od aplikacja wyszła, ale nadal muszę sprawdzić, czy to zadziała. Problem polega na tym, że aplikacja to tylko "zatwierdzony" dla niektórych telefonów. Istnieje hack przypuszczalnie działa na telefonach zrootowanych, więc myślę, że jest spora szansa, że to może być lepsze rozwiązanie niż wirtualne pudełko, ale trudno powiedzieć na pewno.

  Jeśli ktoś inny uzyska tę funkcję, daj mi znać.

      
  odpowiedział Michael Chapman 16.05.2011, 19:43
  źródło
  5

  Światło księżyca, gdy jest to alternatywa open source dla Silverlight, nie działa dla Netflix. Powodem, dla którego nie działa to w Netflix, jest to, że Netflix wymaga również wsparcia DRM, którego Moonlight nie zapewnia.

  Jest jednak sposób na oglądanie rzeczy na Netflix przez Ubuntu.

  Będziesz chciał zwirtualizować Windows XP / Vista / 7 na Ubuntu. Polecam Virtualbox, ale możesz swobodnie korzystać z tego, co chcesz. Pod maszyną wirtualną możesz korzystać z prawdziwego wsparcia Silverlight i DRM i oglądać Netflix.

      
  odpowiedział Ryan McClure 30.05.2012, 08:12
  źródło
  1

  Pipelight

  Pipelight to wtyczka, która opiera się na Netflix-Desktop Ericha Hoovera, aby umożliwić użytkownikom Ubuntu oglądanie Netflixa z rodzimej przeglądarki Firefox.

  Artykuł Web Upds 8

  Dodaj compholio i pipelight ppa

  sudo apt-add-repository ppa:ehoover/compholio

  sudo apt-add-repository ppa:mqcheal/pipelight

  sudo apt-get update

  Zainstaluj Pipelight

  Najpierw zamknij przeglądarkę!

  sudo apt-get install pipelight

  Teraz Silverlight będzie działać na niektórych stronach, ale Netflix i niektóre inne sprawdzają klienta przeglądarki i nie będą grać na maszynie z Linuksem.

  Zainstaluj wtyczkę, aby zmienić program użytkownika

  Użyłem Overrider użytkownika agenta

  W przeglądarce Firefox trafił do Narzędzia - > Dodaj dodatki i wyszukaj agenta użytkownika.

  Zainstaluj nadpisanie agenta użytkownika

  Wybierz najnowszą kombinację Firefox / Windows.

  Udaj się na stronę netflix.com i ciesz się.

  To z artykułu na temat aktualizacji w Internecie 8

      
  odpowiedział dan08 01.10.2013, 02:17
  źródło
  1

  Pulpit Netflix jest zbyt intensywny, a nakładka jest BARDZO GŁĘBOKA, WYŻEJ poleciłbym poniższe kroki i skorzystał z Firefoksa.

  Dodaj Netflix do Firefoksa

  Otwórz terminal

  sudo add-apt-repository ppa:pipelight/stable
  
  sudo apt-get update
  
  sudo apt-get install --install-recommends pipelight-multi
  
  sudo pipelight-plugin --update
  
  sudo pipelight-plugin --enable silverlight
  

  dodaj nadpisanie agenta użytkownika do dodatków Firefox

  zmień ciąg znaków agenta użytkownika na windows / chrome34

  Teraz nie będziesz mieć dedykowanej aplikacji dla Netflix i możesz użyć istniejącej instalacji przeglądarki.

  Kolejną niezwiązaną korzyścią jest to, że można zaimplementować najnowszą wersję Flash. Nie potrzebujesz już pieprzu! :)

      
  odpowiedział WhosUrDaddy 22.12.2014, 23:41
  źródło
  -1

  Spróbuj uruchomić te polecenia:

  sudo apt-add-repository ppa:ehoover/compholio
  sudo apt-get update && sudo apt-get install netflix-desktop
  

  Następnie znajdź netflix w programie uruchamiającym, który powinien działać.

  ALE jeśli nie działa po raz pierwszy, tak jak nie dla mnie, spróbuj tego:

  rm -Rf ~/.netflix-desktop
  sudo apt-get install netflix-desktop
  

  Otrzymałem odpowiedzi tutaj: link

  Zawiera kilka dalszych uwag na temat rozwiązywania problemów, których nie dodałem tutaj, więc sprawdź, czy to nie działa.

      
  odpowiedział Stanton.Sculpture 27.11.2012, 08:21
  źródło

  Przeczytaj inne pytania na temat tagów