Przyjazne dla człowieka wymazywanie nazwy Samby

11

Większość naszych komputerów korzysta z systemu Ubuntu, ale dwa z nich mają podwójne uruchamianie w systemie Windows, a gdy mamy już gości, zwykle uruchamiają również komputery z systemem Windows. Tak więc, oprócz korzystania z NFS, nasz serwer plików (serwer Ubuntu) również uruchamia Sambę.

Ponieważ używamy głównie Ubuntu, lubimy wykorzystywać jego zalety w stosunku do Windows, takie jak możliwość używania znaków \:*?"<>| w nazwie pliku. Problem polega oczywiście na tym, że Windows nie akceptuje tych znaków w nazwach plików, więc Samba musi przetłumaczyć nazwę pliku na coś bardziej akceptowalnego. Jednak sposób, w jaki to robi, okazuje się być nieprzyjemny.

Nazwa pliku Episode 182 - Exorcist 2: The Heretic.mp4 na przykład zamienia się w E4Q82R~Y.MP4 . To jest straszna "korekta". Czy istnieje sposób, aby zmasakrowanie Samby było trochę bardziej przyjazne dla ludzi? Czy możliwe jest "skorygowanie" go do czegoś takiego jak Episode 182 - Exorcist 2_ The Heretic.mp4 , gdzie niedozwolone znaki są po prostu zastępowane?

    
zadawane Alex 15.11.2011, 09:31
źródło

2 odpowiedzi

10

Dla osób przybywających tutaj przez Google i zastanawiających się, co zrobić, ponieważ mangled map jest nieaktualny, możesz użyć vfs_catia , aby rozwiązać problem. W moim przypadku potrzebowałem tylko dwukropka, więc umieściłem następujące w moim smb.conf:

vfs objects = catia
catia:mappings = 0x22:0xa8

Ustawiłem to jako [global] , ale to może mieć wpływ na wydajność, więc polecam umieszczenie go w innej sekcji [share] .

    
odpowiedział Emil 30.08.2014, 10:18
źródło
2

W tym łączu możesz zobaczyć opcje łączenia. Myślę, że najpierw należy wyłączyć opcję:

mangled names

Potem myślę, że imiona powinny wyglądać lepiej ...

Aby zastąpić dwukropek, np. użyj tej linii:

mangled map =(: _)

Możesz dodać więcej reguł zastępowania w następujący sposób:

mangled map =(: _) (foo bar)

(zastępuje również dowolne pojawienie się foo przez pasek)

    
odpowiedział Michael K 15.11.2011, 09:42
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów