Która aplikacja Tracker czasu polecasz?

101

Muszę wykonywać trzy lub cztery prace dziennie, a każdy z nich składa się z kilku części. Chcę narzędzie do śledzenia czasu, które pomoże mi wiedzieć, ile czasu spędziłem na każdej części i na każdym stanowisku.

Znalazłem coś w stylu gnotime i hamster .

Jaką aplikację polecasz do takiego przypadku?

    
zadawane takpar 14.05.2014, 14:13
źródło

20 odpowiedzi

66

Hamster

Główna aplikacja:   hamster-applet

Appindicator: hamster-indicator

Uwielbiałem chomika i użyłem go do śledzenia, jak długo pracowałem przy projekcie Summer of Code. Jest dodawany do menu wskaźników (lub zasobnika systemowego). Jeśli chcesz rozpocząć / zatrzymać / zmienić zadania, naciśnij Super + H i wpisz co robisz.

Tworzy dla ciebie całkiem niezłe statystyki, które można wyeksportować jako HTML, do wysyłania innym. Możesz podzielić części zadania na grupy, aby śledzić, co dokładnie robisz w tym czasie.

Każde zadanie jest oznaczone jako [zadanie] @ [zadanie] . Na przykład, możesz mieć dev @ project , doc @ project , itd. Hamster wykona również autouzupełnianie, więc przez większość czasu potrzebujesz tylko wpisz kilka znaków. Tagi można dodawać do zadań również w celu dalszej kategoryzacji.

Zrzutekranuautorstwa Toms Bauģis

    
odpowiedział Cas 06.07.2017, 15:03
źródło
25

Czy próbowałeś toggl

Jest to aplikacja internetowa, ale ma natywnego klienta linuksowego

    
odpowiedział Gabriel Solomon 14.09.2010, 14:14
źródło
23

Używam gtimelog .

Cóż. Napisałem gtimelog. To działa dla mnie. YMMV. Nie jestem najlepszym opiekunem oprogramowania, obawiam się.

    
odpowiedział Marius Gedminas 18.02.2012, 03:26
źródło
17

Polecam Emacsowi z Trybem org , instalowanym domyślnie razem z emacs. Oto zrzut ekranu bufora trybu orga:

DlaczegoEmacs+tryborga??abyuniknąćzmianykontekstu,trzymającCięw stanie przepływu ! Brzmi trochę radykalnie, prawda ?, Wiem, ale zdałem sobie z tego sprawę - w praktyce!

Kiedy nadaję trybowi Org szansę, całkowicie porzuciłem mój stary sposób pracy i zacząłem skupiać się na tym, co naprawdę ważne (kod). Mój stary przepływ pracy to:

  • Zatrzymaj kod i idź zaznacz jako gotowe niektóre elementy;
  • Przejdź do otwartej przeglądarki, szukając przypomnij sobie mleko otworzył TAB;
  • Sprawdź zadania TODO z tego dnia i sprawdź OUT wykonane przedmioty ;
  • wróć do mojego edytora;
  • w końcu ponownie uruchom pracę (może zająć jeszcze kilka minut, aby ponownie ustawić ostrość).

W trybie Org, muszę tylko przełączyć się do bufora w trybie Org, naciskając Ctrl + x b i oznaczać elementy jako DONE - przełączając się z powrotem na mój poprzedni bufor. Nigdy więcej przeglądarki (lub aplikacji zewnętrznej) + edytora.

Chciałbym również zaproponować przyjęcie Techniki Pomodoro , naprawdę prostej techniki, aby jak najlepiej wykorzystać zarządzanie czasem. Jest on prostszy niż GTD i łatwy w użyciu w trybie Emacs + Org: ustaw czasomierz na 25 minut we wszystkich zadaniach, a tryb Org ostrzeże Cię zawsze o zakończeniu zadania. Lepsze niż kiedykolwiek!

    
odpowiedział crncosta 13.11.2010, 11:51
źródło
12

Dobre, z którego korzystałem w przeszłości, to Klok , aplikacja powietrzna typu adobe. Świetnie sprawdza się w śledzeniu wszystkich twoich projektów, a także przedstawia wykresy i wykresy, aby określić, w jaki sposób spędzasz czas. Darmowa wersja eksportuje tylko arkusze czasu w formacie MS Excel - chcą oni kupić pełną wersję do eksportu html i xml.

    
odpowiedział tj111 11.07.2012, 16:42
źródło
10

arbtt to automatyczne śledzenie czasu oparte na regułach. Przegląda aktywne tytuły okien na pulpicie i automatycznie rejestruje tytuł. Może kategoryzować tytuły na podstawie tego, jak je konfigurujesz, a następnie może raportować statystyki z powrotem.

Dzięki temu możesz zgłosić, ile czasu spędzasz na stronie internetowej, w vimie i na Facebooku, abyś mógł spojrzeć na swoją produktywność.

    
odpowiedział wassname 19.10.2011, 04:33
źródło
6

Chomik jest raczej miły, jeśli chcesz mieć aplet panelu. Jest jeszcze jeden napisany w Javie o nazwie jTimeSched. Ten był przydatny na pendrive'ie, ponieważ mogę go uruchomić w systemach Windows, Mac i Linux, pod warunkiem, że komputer hosta ma zainstalowaną Javę. (Jest dostępny tutaj i nie znajduje się w repozytoriach).

    
odpowiedział SinaCutie 14.09.2010, 08:14
źródło
4

Dla wszystkich fanów żniwa (getharvest.com) polecam prostą aplikację gtk:

link

    
odpowiedział tkowalewski 18.12.2012, 20:16
źródło
4

KTimeTracker to ładne narzędzie obsługiwane przez Canonical.

    
odpowiedział Sri 15.01.2013, 14:07
źródło
3

Jeśli masz dostęp do serwera internetowego Kimai to fajna aplikacja internetowa PHP / SQL. Konfigurujesz różnych klientów i dla każdego z nich różne projekty, a także różne zadania. Może być również używany przez wielu użytkowników. Informacje można wyeksportować do formatu PDF, CSV i XLS.

    
odpowiedział lumbric 09.01.2012, 00:08
źródło
3

Tak, poleciłabym także TSheets. Można łatwo przełączać się między zadaniami, aby dokładnie uwzględnić czas poświęcony na każdy projekt. Podoba mi się też, że ma widget Kto jest pracą, gdzie mogę zobaczyć, kto w moim zespole pracuje nad tym projektem w czasie rzeczywistym.

link

    
odpowiedział Don Johnson 29.11.2012, 19:24
źródło
2

To może wydawać się przesadą dla OP, ale bardzo przydatne jest dokładne śledzenie wydajności: RescueTime .

Jest obsługiwany w systemie Linux (oprócz Mac / Windows). Instalujesz niewielką aplikację, która pozostaje w zasobniku i śledzi wszystkie okna, generując później raport o wydajności Może automatycznie kategoryzować wiele aplikacji, a dla tych, których rozumie źle lub nie wie, możesz ustawić to, co oznacza okno: bardzo wydajne, produktywne, neutralne, rozpraszające lub bardzo rozpraszające. To oznacza wynik wydajności na dany dzień. Możesz także zignorować niektóre aplikacje, które nie mają rzeczywistego znaczenia i spędzasz bardzo mało czasu (np. Nautilus / Caja).

Jest płatna wersja, która dodaje funkcje, takie jak śledzenie czasu offline (możesz ręcznie wprowadzić to, co zrobiłeś, takie jak spotkania lub połączenia z klientami, aplikacja pyta, co robiłeś, gdy komputer był bezczynny!), Zapier integracje, jeszcze głębsze statystyki i inne rzeczy, których tak naprawdę nie znam, ponieważ po okresie próbnym nie korzystałem z płatnej wersji:)

To była jedyna aplikacja, która naprawdę pomogła mi pozostać skupiona - ponieważ bałem się, że w niedzielny poranek otrzymam tego bałaganu, mówiąc, że jestem nieproduktywny:

    
odpowiedział igorsantos07 15.11.2015, 16:15
źródło
2

Możesz też wypróbować Timedoctor.com .

Właśnie tego używamy na naszych komputerach działających obecnie na różnych platformach. Właściwie to miałem zlecić wykonanie badań na temat najlepszego oprogramowania do śledzenia czasu dzisiaj i z wielu rekomendacji i sugestii "Time Doctor" to jedyne oprogramowanie, które mogę ocenić jako "A".

    
odpowiedział 3 revs, 3 users 50%user61928 15.11.2015, 16:17
źródło
1

Jeśli masz Internet: HarvestApp jest jednym z najlepszych narzędzi. Tak jest, jeśli nie masz nic przeciwko śledzeniu czasu w aplikacji internetowej.

sidenote: mają także bezpłatne konto próbne.

    
odpowiedział Stefan 11.07.2012, 16:47
źródło
1

Używamy linku . Ma niesamowite funkcje śledzenia czasu oraz wspaniałą funkcjonalność zarządzania projektami. Dodatkowo możesz oznaczyć niektóre wpisy czasowe jako płatne i sprawdzić stosunek godzin płatnych do całkowitej liczby przepracowanych godzin.

    
odpowiedział Jason K 24.01.2013, 09:48
źródło
1

Z mojego doświadczenia wynika, że chciałbym zaproponować Replicon oprogramowanie zegara czasu do śledzenia czasu.

    
odpowiedział Vincent Churchil 07.02.2013, 19:04
źródło
1

Możesz też wypróbować Fanurio . Działa na wielu platformach, w tym Ubuntu. Po zainstalowaniu otrzymasz 14-dniową wersję próbną . Jeśli Ci się spodoba, możesz kupić oprogramowanie, aby odblokować nieograniczoną edycję.

    
odpowiedział tiberiug 12.06.2013, 09:26
źródło
0

Oprogramowanie do śledzenia czasu TSheets ma dokładnie to, czego szukasz. Będziesz mieć możliwość wystawienia nieograniczonej liczby zadań na każdy dzień, a konkretnie czasu na zadania w ramach każdego kodu pracy. Łatwo też generować raporty, które pokazują podział każdego zadania i całego projektu.

link

    
odpowiedział KMed 29.11.2012, 19:17
źródło
0

Talygen jest wysoce zalecany dla wszystkich tych, którzy lubią śledzić swój czas i aktywność. Używam Talygena przez kilka miesięcy. Pomaga mi śledzić wiele projektów.

    
odpowiedział Kyleigh 23.01.2013, 16:20
źródło
0

Wolę Rachota. Jest to plik jar z prostym GUI. link

Przechowuje arkusze czasu w XML i jest kilka opcji dla zespołów śledzących itp. Wystarczy go pobrać, umieścić w ulubionym folderze i uruchomić jako java z poziomu wiersza poleceń lub ikony programu uruchamiającego

java -jar /...folders.../rachota.jar
    
odpowiedział Dee 08.04.2013, 17:20
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów