Czy istnieje lekkie narzędzie do szybkiego przycinania obrazów?

106

Muszę często przycinać obrazy - zdjęcia, ekrany wydruku itp., a ładowanie gimpa do tak prostego zadania zabiera dużo czasu. Czy możesz polecić szybszą alternatywę?

    
zadawane Justinas Dūdėnas 22.01.2012, 23:14
źródło

11 odpowiedzi

105

Gthumb to ładne narzędzie do przeglądania / edycji obrazu z prostymi narzędziami do edycji, takimi jak kadrowanie.

Instrukcje przycinania w gThumb 3.2.8

 1. Otwórz swoje zdjęcie w gThumb

 1. Otwórz pasek boczny Edytuj, naciskając e lub klikając sztalugę w prawym górnym rogu okna

 1. Na pasku bocznym kliknij przycisk Przytnij, a następnie przycinaj obraz zgodnie z własnymi potrzebami

 1. Po zakończeniu naciśnij Enter lub Przytnij. Następnie na pasku bocznym Edytuj naciśnij Zapisz, aby zastąpić oryginalny plik lub Zapisz jako, aby zapisać nowy plik obrazu.
odpowiedział duffydack 22.01.2012, 23:29
źródło
21

W wierszu poleceń narzędziem do manipulowania obrazami bitmapowymi jest imagemagick lub graphicsmagick (GM to podział projektu IM i bardziej aktywnie rozwijany). Jest to dobra opcja, jeśli często używasz tych samych parametrów.

convert raw.jgp -crop 800x460+100+20 cropped.jpg   # ImageMagick
gm convert raw.jgp -crop 800x460+100+20 cropped.jpg # GraphicsMagick

W przypadku użycia ad hoc, w którym musisz zobaczyć każdy obraz, możesz użyć display (również z zestawu ImageMagick) lub gm display (GraphicsMagick) lub Shotwell lub Pinta lub wiele innych przeglądarek graficznych z funkcjami edycji światła.

    
odpowiedział Gilles 22.01.2012, 23:35
źródło
15

Możesz szybko przycinać i eksportować za pomocą Shotwella, jest on wstępnie zainstalowany. W przeciwnym razie spróbuj Pinta w Centrum oprogramowania.

    
odpowiedział Tom Brossman 22.01.2012, 23:23
źródło
11

Zadania wsadowe i programy wiersza poleceń nie działają zbyt dobrze w przypadku przycinania, jeśli masz wiele różnych rzeczy, które chcesz przyciąć (tj. obiekt znajduje się w różnych obszarach w każdym obrazie). Edytory graficzne, takie jak Gimp, a nawet ci słabi widzowie wciąż denerwują, że crop jest ukryty pod wieloma menu, a następnie, aby załadować / zapisać, co oznacza, że ​​większość czasu poświęcasz na nawigację.

Zrzuciłem mały skrypt Pythona, aby zautomatyzować wiele tego procesu, ale nadal pozwala człowiekowi wybrać miejsce kadrowania dla każdego obrazu:

link

Używa imagemagick do wykonania przycięcia, python / tkinter dla podglądu.

Automatycznie przegląda wszystkie obrazy w katalogu, kliknij obszar do przycięcia, przewiń, aby dostosować rozmiar, następnie spacja , aby zapisać (w podkatalogu) i załaduj następny obraz.

    
odpowiedział jozxyqk 11.03.2015, 10:37
źródło
5

Jak ludzie zasugerowali w Internecie, wypróbuj CropGUI: link

Ma tylko bezstratne przycinanie JPEG.

    
odpowiedział prokoudine 23.01.2012, 08:00
źródło
5

Co powiesz na Gwenview , która jest wysoce konfigurowalną i łatwą w użyciu aplikacją do przeglądania i zarządzania obrazami.

 • Funkcja przycinania w sekcji "Pasek menu -> Edytuj -> Przytnij" lub crtl + k
 • Obsługuje również proste operacje na obrazach: obracaj, lustro, przerzucaj i zmieniaj rozmiar, podstawowe operacje zarządzania plikami, takie jak kopiowanie, przenoszenie, usuwanie i inne.
 • Jest to aplikacja Lightwave (z MB) i można ją rozszerzyć za pomocą wtyczek KIPI.

    
odpowiedział v2r 21.02.2014, 15:26
źródło
3

ImageMagick. Uruchomiony z CLI z $ display <img> . Ma wizualne przycinanie. Bardzo lekki (około 10 MB z boku zależności), wymaga niewiele więcej niż libx11 i libxml2 GNOME.

  

ImageMagick to pakiet oprogramowania do tworzenia, edycji i kompilowania obrazów bitmapowych. Może czytać, konwertować i zapisywać obrazy w różnych formatach (ponad 100), w tym DPX, EXR, GIF, JPEG, JPEG-2000, PDF, PhotoCD, PNG, Postscript, SVG i TIFF. Użyj ImageMagick, aby tłumaczyć, obracać, lustro, obracać, skalować, ścinać i przekształcać obrazy, dostosowywać kolory obrazu, stosować różne efekty specjalne lub rysować tekst, linie, wielokąty, elipsy i krzywe Béziera. Wszystkie manipulacje można uzyskać za pomocą poleceń powłoki, a także za pośrednictwem interfejsu graficznego X11 (wyświetlacz).

    
odpowiedział Andrew Smart 16.06.2016, 10:30
źródło
2

Używam mogrify w linii poleceń.

Przejdź do folderu, który chcesz zmodyfikować.

$ mogrify -trim *.jpg

Gotowe. Działa bardzo szybko. Zrobiłem kilka tysięcy zdjęć w ciągu 1 sekundy.

Zmiana rozmiaru jest nieco wolniejsza.

Postępowałem zgodnie z poprzednim poleceniem z ( \> wskazuje, aby zmienić rozmiar na określone maksymalne wymiary, aby wszystkie obrazy pasowały do ​​siebie):

$ mogrify -geometry 280x280\> *.jpg

To zajęło 8 minut.

    
odpowiedział Buttle Butkus 05.02.2014, 07:40
źródło
1

XnViewMP lub IrfanView (pod Wine). Pracowali dla mnie od czasów Bronze (Windows).

    
odpowiedział ipse lute 16.06.2016, 10:34
źródło
0

właśnie zainstalował KolourPaint (część środowiska graficznego K, która wydaje się zawierać GwenView), i to mi się udało. wydaje się stabilny pod RHEL6.5, a spróbuję tego z Trusty dziś wieczorem. Mam bardzo proste cele: obsłużyć ctrl-V do wklejenia bezpośrednio po uruchomieniu aplikacji (coś, co w przeciwnym razie świetny GwenView nie obsługuje) i proste przycinanie (w tym przypadku ctrl-T) i kopiowanie z powrotem do schowka do ponownego wykorzystania w biurze lub aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych. obsługuje również kilka funkcji malowania. wciąż nie jest to pełny zamiennik irfanview (jeśli nawet jest taki ... zaczynający się konkludować, tak naprawdę nie jest), ale ja będę żyć.

    
odpowiedział photoleif 12.11.2014, 00:04
źródło
0

Jako uzupełnienie głównych odpowiedzi (gthumb, gwenview itp.):

 • Obraz można również otworzyć przy pomocy przeglądarki, a następnie przyciąć przy użyciu narzędzia do zrzutów ekranu . Istnieje wiele takich narzędzi w zależności od pulpitu. Jako że istnieje Ubuntu Budgie, wezmę ten przykład: Budgie ma aplet panelu, który łatwo przechwytuje i zapisuje obrazy; może być konieczne dodanie do panelu z ustawień budgie.

 • Przeglądarka Opera posiada narzędzie do przycinania, a nawet edycji. Otwieranie obrazu w Operze (tak, możesz), możesz następnie przyciąć, a nawet dodać strzałki i narysować na nim przed zapisaniem.

    
odpowiedział cipricus 22.04.2018, 12:10
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów