var / cache / apt / archives zajmujący ogromną przestrzeń

106

Jestem w trakcie oczyszczania mojego systemu. I widzę dużo miejsca zajmowanego przez ten folder /var/cache/apt/archives (1,5 GB). Czy absolutnie konieczne jest przechowywanie wszystkich tych archiwów?

    
zadawane Vivek 12.10.2011, 21:59
źródło

4 odpowiedzi

119

Nie musisz ich trzymać, jeśli ich nie chcesz. Wykonywanie

sudo apt-get clean

wyczyści katalog.

    
odpowiedział Jorge Castro 12.10.2011, 22:00
źródło
34

Wygląda jak

sudo apt-get autoclean

jest lepszym wyborem niż

sudo apt-get clean

autoclean usunie tylko "bezużyteczne" archiwa

Ze strony podręcznika:

  

Podobnie jak w przypadku czystego, funkcja automatycznego czyszczenia usuwa lokalne repozytorium pobranych plików pakietów. Różnica polega na tym, że usuwa tylko pliki pakietów, których nie można już pobrać i są w dużej mierze bezużyteczne.          Dzięki temu pamięć podręczna może być przechowywana przez długi czas, bez wymykania się spod kontroli. The          opcja konfiguracji APT :: Clean-Installed uniemożliwi skasowanie zainstalowanych pakietów          jest wyłączony.

    
odpowiedział Sungam 13.08.2013, 22:11
źródło
7

Możesz dostosować ustawienia w menedżerze pakietów Synaptic, menu Ustawienia / Preferencje, zakładkę Pliki. Stamtąd możesz również usunąć pamięć podręczną.

    
odpowiedział krio 12.10.2011, 22:42
źródło
1

Lepiej jest zapisywać paczki gdzie indziej, a potem je wyczyścić [proces Jorge Castro]. Po ponownym zainstalowaniu systemu operacyjnego lub pakietu nie będzie on pobierany ponownie, co zaoszczędziłoby czas i przepustowość. apt-get first check wymaga pakietów w lokalnej pamięci masowej [/ var / cache / apt / archives] jeśli nie istnieje, to pobierz inne, po prostu zainstaluj. Możesz więc zapisać pakiety do przyszłych zastosowań.

    
odpowiedział shantanu 12.10.2011, 22:06
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów