Jak naprawić czcionki, które nie są renderowane i brakujące litery?

98

Mam nową instalację Ubuntu 14.10 na moim laptopie. Wygląda na to, że w plikach i folderach nie ma liter, a także menu i okna konfiguracji. Nie jestem pewien, od czego zacząć, aby to naprawić.

    
zadawane Gunther 13.02.2015, 03:46
źródło

7 odpowiedzi

-1

Wygląda na to, że problem został naprawiony w Ubuntu 15.04 . Uaktualniłem i problem nie jest już problemem.

Podczas aktualizacji zauważyłem, że kilka pakietów AMD zostało zainstalowanych.

    
odpowiedział Gunther 25.04.2015, 19:43
źródło
49

Miałem ten sam problem na moim Dell Inspiron z piątą generacją i5 z Ubuntu 14.04. Na szczęście znalazłem na to łatwe rozwiązanie. Najpierw - zainstaluj Ubuntu Tweak (następujące polecenia działają w celu jego instalacji):

sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa 
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-tweak

Następnie przejdź do Czcionki, zmień opcję Antialiasing z Subpixels Antialiasing (LCD screens only) do Standard Grayscale Aliasing i wszystko wydaje się działać dobrze. W rzeczywistości problem natychmiast pojawia się / znika po zmianie ustawienia, więc wydaje się, że jest to rzeczywiście możliwa przyczyna.

Przewodnik graficzny - narzędzie Ubuntu Tweak

W przypadku brakujących liter, możesz mieć problem ze znalezieniem etykiety "Antialiasing" itd. Oto graficzny przewodnik po tym, jak narzędzie wygląda z działającymi czcionkami, aby pomóc Ci znaleźć miejsce, w którym chcesz kliknąć.

W pierwszym oknie musisz wybrać zakładkę "Tweaks" w górnym rzędzie (trzeci od lewej - centralny), a następnie "Czcionki" (pierwsza ikona po lewej w pierwszym rzędzie):

Następnie kliknij na dolny pasek wyboru i wybierz środkową opcję (nie mogę wyświetlić zrzutu ekranu z otwartym paskiem wyboru, niestety, ponieważ Ubuntu nie robi " wydaje się reagować na mnie naciskając klawisz PrtScr, a następnie: - /)

Przewodnik graficzny - narzędzie Unity Tweak

Podobny przewodnik jak powyżej, ale dla narzędzia Unity Tweak.

Po uruchomieniu narzędzia kliknij "Czcionki" (najdokładniejsza ikona w trzecim rzędzie):

Następnie kliknij zaznaczony pasek wyboru i wybierz opcję środek po otwarciu:

    
odpowiedział WorkWise 07.06.2015, 18:12
źródło
11

Dla mnie dzieje się to zazwyczaj (wcześniej), kiedy dostałem drugi wyświetlacz podłączony do laptopa. Zmiana aliasingu za pomocą ubuntu tweak tylko tymczasowo rozwiązuje problem. To samo dotyczy zmiany rozmiaru czcionki za pomocą wyświetlaczy ubuntu.

Zainstalowanie instalatora Intel Graphics dla systemu Linux (który jest teraz w wersji 1.1.0) nie wydaje się w ogóle nic robić. Uruchomiłem instalator przez centrum oprogramowania bez żadnych problemów.

Używam tego rozwiązania przez jeden dzień bez żadnych problemów. Na Ubuntu 14.04:

Utwórz lub edytuj plik /etc/X11/xorg.conf Dodaj poniższy kod, zapisz i uruchom ponownie

Section "Device"
  Identifier "Intel Graphics"
  Driver   "intel"
  Option   "AccelMethod" "uxa"
EndSection
    
odpowiedział firfin 25.06.2015, 15:12
źródło
5

To może być problem ze sterownikiem. Jeśli używasz grafiki Intel, spróbuj zainstalować najnowszy (1.0.8) instalator grafiki Intel dla Linuksa , który obsługuje 14.10. Miałem ten sam problem z moim laptopem piątej generacji i5, ale rozwiązał ten problem.

    
odpowiedział Mics 23.03.2015, 07:09
źródło
5

Miałem ten sam problem na moim nowym laptopie Dell z Intel® HD Graphics 5500 (Broadwell GT2) . Jeśli podczas instalowania powyższego Instalatora graficznego dla systemu Linux wystąpił problem z zależnościami, możesz zainstalować aplikacje Instalator pakietów GDebi , który może z łatwością rozwiązać problemy związane z zależnością.

Lub najpierw zainstaluj GDebi

sudo apt-get install gdebi

Pobierz 64-bitowy sterownik dla systemu X64 lub 32-bitową wersję dla X86.

wget https://download.01.org/gfx/ubuntu/14.10/main/pool/main/i/intel-linux-graphics-installer/intel-linux-graphics-installer_1.0.8-0intel1_amd64.deb

Na koniec użyj GDebi do zainstalowania tego sterownika

sudo gdebi intel-linux-graphics-installer_1.0.8-0intel1_amd64.deb 
    
odpowiedział user304461 14.05.2015, 04:26
źródło
1

Miałem ten sam problem i znalazłem post sugerujący zmianę rozmiaru czcionki domyślnej czcionki "ubuntu" (aby móc to zrobić, trzeba było zainstalować coś, co nazywa się ubuntu). Po zmianie rozmiaru czcionki wszystko było wyświetlane poprawnie.

Wciąż mam problemy z moim terminalem od czasu do czasu, ale po prostu wciskam Enter kilka razy, a wszystko pojawia się ponownie. Najprawdopodobniej jakiś błąd sterownika graficznego, ale przynajmniej zmiana rozmiaru czcionki naprawiła większość problemu dla mnie

    
odpowiedział user385979 08.03.2015, 12:22
źródło
-1

Czasami mam ten problem również przy użyciu Ubuntu 15.04. Szybkie i brudne obejście polega na ponownym uruchomieniu X ( sudo service lightdm restart )

Pamiętaj, że to zabije wszystkie otwarte aplikacje, a utracisz wszystkie dane, które nie zostały zapisane.

    
odpowiedział mdesantis 04.06.2015, 12:07
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów