Dropbox AppIndicator Menu zepsute w gnome-flashback

10

Problem

To jest uszkodzony wskaźnik Dropbox w gnome-flashback na Ubuntu 16.04.1. (Wersja Dropbox: x86_64-9.4.94)Jak można zobaczyć tutaj, działa dobrze w Jedności. Ale jak mogę uzyskać to w gnome-flashback (jako appindicator)?
Obejście

Kiedy zmuszam Dropbox do przedstawiania się jako staromodna ikona paska zadań 1 , menu staje się użyteczne.
Pytania otwarte

  • Co przekonuje Dropbox do przedstawienia ikony koloru w retrospekcji gnome, gdy działa ona jako aplikacja wywołująca? Jako wskaźnik jest czarny i biały w Unity.
  • Czy mogę oszukać Dropbox, aby uwierzyć, że działa pod Unity? Czy mogę wymusić tryb "appindicator"?
  • Czy coś jest nie tak w kodzie Dropbox, który nie jest w stanie prawidłowo wybrać między zasobnikiem systemowym a aplikatorem? Ta kolorowa ikona wygląda jak wynik połowy zasobnika systemowego, półwyprzedażnika ...


1 Możesz zmusić Dropbox do "trybu systray" uruchamiając dbus-launch dropbox start lub DBUS_SESSION_BUS_ADDRESS= dropbox start , zamiast uruchamiać go ze zwykłym dropbox start .

    
zadawane Robert Siemer 05.09.2016, 05:04
źródło

1 odpowiedź

9

Czy mogę oszukać Dropbox, aby uwierzyć, że działa pod Unity? Czy mogę wymusić tryb "appindicator"?

Tak, możesz! Eksperymenty pokazują, że Dropbox (lub podobne) szuka zmiennej środowiskowej XDG_CURRENT_DESKTOP , standardowej rzeczy freedesktop.org odzwierciedlającej nazwę używanego środowiska pulpitu. Ustaw go na Unity , a Dropbox zamieni się w zdrowy rozsądek. (Próbowałem innych rozsądnych wartości, ale wyniki były gorsze.)

Istnieje kilka sposobów na umieszczenie tej zmiennej w Dropbox. Wybrałem edycję skryptu interfejsu wiersza poleceń /usr/bin/dropbox z pakietu nautilus-dropbox , aby zawsze nadpisywać tę zmienną. Dodaj tę linię po imporcie. Będzie także działać dla "Uruchom Dropbox przy uruchomieniu systemu":

os.environ['XDG_CURRENT_DESKTOP'] = 'Unity'
    
odpowiedział Robert Siemer 05.09.2016, 16:28
źródło

Przeczytaj inne pytania na temat tagów